יבול שיא
הרפת והחלב
שיראל אנרגיה סולארית

שיראל אנרגיה סולארית

2 דק' קריאה

שיתוף:

החזון של חברת שיראל: לאפשר לכל אחד, עסק או בית, להרוויח מהטכנולוגיות הקיימות בעולם האנרגיה הסולארית ובכך להפחית צריכת אנרגיה מזהמת

יותר מ-200 ימי שמש בשנה וההבנה שכל תושב יכול להרוויח כסף כתוצאה מכך –  הביאו את מייסד חברת שיראל להקים אותה לפני קצת פחות מעשור.

החזון שאותו חרט על דגלה של החברה הוא לאפשר לכל אחד, עסק או בית, להרוויח מהטכנולוגיות הקיימות בעולם האנרגיה הסולארית ובכך להפחית צריכת אנרגיה מזהמת.

"הפרוייקטים העיקריים שלנו מוקמים על גגות של עד 3000 מ"ר ומייצרים הכנסה לבעל הגג, שבעצם הקמנו לו מפעל קטן שהתוצרת שלו נמכרת במחיר לא רע לחברת חשמל," מספר ליאור בנימין, מנהל מכירות בשיראל.

שיראל אנרגיה סולארית
שיראל אנרגיה סולארית

"התחלנו לעבוד באזור הדרום וכיום אנו מגיעים לכל מקום הארץ. יש לנו פרוייקטים ברמת הגולן, בדימונה וירוחם, בכפר יונה והאזור וגם באזורים אחרים. אין לנו מגבלה ואנו מסוגלים לתת שרות בכל מקום בארץ," מוסיף בנימין.

חממות, כידוע, אושרו לאחרונה להקמת מערכות סולאריות עליהן, מה שאיפשר את פתיחת שוק האנרגיה הירוקה גם למגזרים, שעד כה לא יכלו ליהנות מהתשואה שמקבלים בעלי בתים ובעלי מפעלים שעל גגותיהם מיוצר חשמל בהשקעה לא גדולה מידי.

"החסמים לגבי החממות הוסרו ואצלנו בשיראל הבנו מהר שהביקוש ילך ויגבר. כבר בתחילת דרכנו, היה ברור שאם אנו רוצים לבלוט בשוק ההולך ומתפתח, עדיף שנכשיר צוותי התקנות ולא נהיה תלויים באנשי מקצוע, טובים ככל שיהיו – מבחוץ.

ברגע שצוות כזה נכלל בתוך עובדי החברה – אנו מוזילים את העלויות והופכים למקצוענים בתחום," ממשיך ליאור להסביר את הייחודיות של שיראל בתחום האנרגיה הסולארית.

אז איך זה עובד?

הלקוח פונה אל חברת שיראל עם חשבון חשמל, תוכנית חממות והיתר. בשלב הבא ולאחר שנסגר החוזה נעשית פניה לחברת חשמל לצורך הגדלת שעון החשמל. לאחר אישור של נציגי חברת חשמל שסיירו בשטח המיועד להתקנה נדרש חיזוק החממה.

צוות התקנה של שיראל למערכת סולארית מונה ארבעה אנשי מקצוע. בתחילה מותקנת הקונסטרוקציה, לאחר מכן הפנלים ולבסוף מערכת החשמל. חברת שיראל משתמשת בממיר ישראלי כאשר הרווח של חברת שיראל הוא מעצם ההתקנה. את התשלום עבור ייצור החשמל מקבל בעל הגג שעליו בוצעה ההתקנה.

לכל התהליך הזה קיים היום מימון גבוה של הבנקים והתשואה לבעלי הגג עשויה להגיע בין 10 ל-12 אחוזים.

אופק ירוק מגזין אנרגיות מתחדשות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*תמונה ראשית: מרכז המבקרים לירקות בנחל עוז לפני ההרס המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, גבתה את חייהם של חקלאים, בעיקר בקיבוצי עוטף עזה. מנתונים שהגיעו לידינו התברר כי בבוקר ה-7 באוקטובר נרצחו בביתם
6 דק' קריאה
בקיבוץ נירים בעוטף עזה, שבאותה שבת שחורה נרצחו חמישה מחבריו וארבעה חברים נחטפו ע"י החמאס, כבר רצים קדימה, לא נחים, לא מפסיקים לעשות, ממשיכים לזרוע ולהכין את האדמות להמשך גידולי החורף ב-6.10.23, רק יום
3 דק' קריאה
"עשרות אנשים מגיעים מכל רחבי הארץ, מתל-אביב, מטבעון, מבאר-שבע. ובאחד הימים הגיעו תושבים מכפר-סבא באוטובוס שהעירייה שלהם העמידה לרשותם" צילומים: באדיבות המשפחה דודו מיכאלי הוא חקלאי מזה ארבעים שנה. עשרים שנה הוא היה בעל
4 דק' קריאה
חוק "סימון ארץ המקור" עומד להיכנס לתוקף בסוף שנה זו תמונה ראשית: אורן לביא. צילום: מישל אמזלג מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא קובע ש"ביטחון המזון של מדינת ישראל חייב להתבסס על תוצרת חקלאית מקומית".
2 דק' קריאה
מעגלי חיים ­- התארגנות משפטית מלידתנו עד מותנו, מזמן לנו מעגל החיים מפגשים ואירועים. במשפחה הגרעינית והמורחבת, בחברויות, לימודים, עבודה, טיולים ואירועים הנקרים בדרכנו. כאלה שכיף להיות בהם וכאלה שפחות. אנחנו חלק מחברה, אך
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן