תחזוקה נכונה של פאנלים סולאריים
יבול שיא
הרפת והחלב
ניקוי פאנלים סולרים 1

מערכת אוטומטית לשטיפת מערכות סולאריות

3 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

הפאנלים הסולאריים שלך מלוכלכים? אין פלא שאתה מרוויח פחות.  מערכת אוטומטית לשטיפת מערכות סולאריות מונעת הפסד כספי ומגדילה הכנסות

 

האתגר המרכזי איתו מתמודדים יצרני חשמל מוסדיים ופרטיים אינו תקלות טכניות או פגעי מזג אוויר, אלא דווקא ניקיון. שלא כמו בתחומים אחרים, בעולם הסולארי ניקיון הוא לא עניין אסתטי, אלא גורם שמשפיע על רמת היעילות של המערכות ועל היקף הרווחים. מחקרים מראים שהצטברות של אבק, פיח ולשלשת של ציפורים על הפאנלים מפחיתה את תפוקת החשמל בהיקף של עד 30%! המשמעות הכלכלית היא פגיעה בהכנסות בגובה של אלפי ש״ח, מדי חודש.

כדי למנוע הצטברות של לכלוך, משתמשים רוב בעלי המערכות בשירותים של חברות ניקיון. הבעיה היא שכדי לחסוך בעלויות מתבצעים הניקיונות פעם בחודשיים-שלושה בלבד, והפאנלים נשארים מלוכלכים רוב הזמן.

 

 

גרף מדד ניקיון

 

 

בעיה נוספת היא שניקוי ידני של הפאנלים עלול לפגוע בהם ולהוביל להוצאות נוספות – החל מפגיעה פיזית על ידי צוות הניקוי שנמצא על הגג ועד לשטיפה שלהם בשעות היום כשהם חמים ולשימוש בחומרי ניקוי שמכילים כימיקלים מזיקים. הפגיעה בפאנלים עלולה לא רק להפחית את יעילותם, אלא גם להוביל למצב שבו בעלי המערכות לא מקיימים את תנאי האחריות של יצרניות הפאנלים ולכן לא זכאים לשירות או לפיצוי במקרה של תקלה.

בשנים האחרונות, מערכות סולאריות רבות מותקנות על גבי מבני ציבור כגון, בתי ספר ומרכזים מסחריים, כמו גם באתרים סטריליים כגון, חוות לולים ומפעלי מזון. במקרים כאלה, אי אפשר להשתמש בשירותים של חברות ניקיון, בגלל שהמבנים פנויים לניקיון במשך מספר מצומצם של ימים, במהלך השנה.

 

מערכת אוטומטית לשטיפת מערכות סולאריות

פיתוח חדשני של RST CLEANTECH , הוביל למהפכה בתחום ניקיון הפאנלים. בשנת 2012 , השיקה החברה את  +RST SOLAR – תשתית אוטומטית בטוחה, ראשונה בעולם, לניקוי יומיומי של פאנלים סולאריים. “המערכת מנקה את הפאנלים באופן אוטומטי, ללא שימוש בלחץ מים גבוה או בכימיקלים. הלב של המערכת הוא טכנולוגיית סינון שפיתחנו, המטפלת במים הקשים בישראל, אשר מכילים אבנית וקורוזיה", מספר רועי שדה, מייסד ומנכ"ל משותף בחברה. +RST SOLAR מעניקה רמת ניקיון גבוהה, באופן קבוע, בלי לשחוק את הפאנלים או לסכן אותם. תפעול המערכת מתבצע באמצעות אפליקציה, שמעניקה שליטה מלאה בתהליך הניקוי, מכל מקום בעולם. התוצאה היא תפוקת חשמל והכנסות מקסימליות, לאורך זמן.

במהלך העשור האחרון, פועלת  +RST SOLAR באלפי אתרים בישראל, בארצות הברית, במרכז אמריקה ובדרום אמריקה, ומוכיחה יעילות מירבית בכל תנאי שטח ובכל אקלים. בכל המערכות הסולאריות בהן הותקנה, הובילה המערכת לייעול משמעותי בתפוקת הפאנלים, חסכה בעלויות התפעול והגדילה את הרווחים.

"+RST SOLAR התגלתה כיעילה יותר מאשר דמיינו", אומר משה הראל, מנכ"ל מפעלי תוסף, השוכנים באלון התבור. "הופתענו לגלות עד כמה נקיים היו הפאנלים, ללא מאמץ מצידנו. בתום שנת שימוש במערכת, עלה היקף התפוקה של הפאנלים שלנו ב – 14.2% והיקף התשואה גדל בלמעלה מ – 100,000 ש״ח".

נתונים דומים נרשמו בעקבות התקנת המערכת באחד מארבעת הגגות הסולאריים של חברת אדלר השקעות נדל"ן, השוכנת בקליפורניה, אשר מנהלת שטחים בהיקף של למעלה מ- 30,000 מ"ר. "המשרדים שלנו שוכנים במיקום מצוין, בכל הנוגע לנראות ולגישה מהכביש המהיר, אבל המחיר הוא הצטברות של אבק רב על הפאנלים שלנו", אומר מנדנה טאר, מנהל הנכסים של החברה. "ניקיון מדי רבעון לא השיג את התוצאות הרצויות. ההתקנה של +RST SOLAR הובילה לגידול בתפוקה בהיקף של 25%, שהיתרגם לתשואה נוספת בסך $15,000 . אני מתכנן לשלב את המערכת בכל הפרויקטים הסולאריים העתידיים שלנו".

כיום, RST CLEANTECH היא החברה הגדולה והמובילה בעולם בפתרונות ניקוי אוטומטיים של פאנלים סולאריים. + RST SOLAR מותקנת בלמעלה מ- 1500 מערכות סולאריות, ברחבי העולם, ומטפלת ביותר מ- 1,000,000 פאנלים, מדי יום. בעקבות העניין הרב שמגלים יצרני חשמל, בכל העולם, בפיתוח הישראלי פורץ הדרך, צפויה החברה להרחיב את היקף פעילותה לאזורים נוספים בעולם, בעתיד הקרוב.

 

כותב המאמר: רועי שדה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

בשבוע שעבר פירסמתי מודעה בה הצהרתי על חיפושי בעקבות סיפורים חיים אחרים, צבעוניים ומרגשים של מושבניקים שרוצים לספר את סיפורם האישי. הגעתי אל צמח בן אהרון (53+2), מושבניק שגר בגבעת יערים מיומו הראשון. "לכל
9 דק' קריאה
"עד אור הבוקר, עד שחר ינצנץ, שכם אל שכם, סובה עד אין קץ" (מילים – אהרון אשמן, לחן – מרדכי זעירא), שרו ורקדו בהתלהבות בחדרי האוכל, חלוצי הקיבוצים בשנות ה-30 וה-40 במאה שעברה לאחר
2 דק' קריאה
אופי רייך, חבר מושב בית לחם הגלילית, מונה למנכ"ל מועצת הדבש. הוא מחליף את זאב מידן, שפורש לאחר כארבע שנים בתפקיד. רייך, נשוי + 3,  בעל תואר ראשון בכלכלה וניהול ממכללת רופין ותואר שני
2 דק' קריאה
מדוע הושמטה המילה 'דמוקרטיה' ממגילת העצמאות? דובי הלמן (הזמן הירוק, 31.12) תמה, מדוע במגילת העצמאות מוגדרת מדינת ישראל כמדינה 'יהודית' בלבד,  וחסרה בה לחלוטין ה'דמוקרטיה'. את החידה פתרו דב אלבוים  ועזרא ברום, ולהלן תקציר,
3 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן