יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2022 05 22 at 15.39.16

ממשלת ישראל מצדיעה לענף החלב הישראלי

2 דק' קריאה

שיתוף:

רה"מ בנט: "ענף החלב הישראלי מוביל ברמה עולמית"

שר החקלאות ופיתוח הכפר: "אנו מודים לכלל הרפתנים בישראל, העובדים במרץ רב על מנת שכולנו נוכל ליהנות מחלב ומוצרי חלב ישראליים ואיכותיים"

מנכ"ל מועצת החלב: "ענף החלב הוכיח בשנתיים האחרונות שיש לאזרחי ישראל על מי לסמוך שיספק מזון טרי ומזין, גם במצבי חוסר וודאות"

‏לקראת חג שבועות נפתחה הבוקר, ראשון, ישיבת הממשלה באירוע חגיגי להצדעה לענף החלב הישראלי.

את פני ראש הממשלה והשרים שהגיעו לישיבת הממשלה קיבלו אנשי מועצת החלב וארגון יצרני החלב במתחם ייעודי שהוקם בכניסה למשרד ראש הממשלה, בו הוצגה תוצרת משק החלב הישראלי על גווניו השונים תוך הצגת העושר והמגוון של משק החלב הישראלי. 

לאחר מכן, השתתפו בחלקה הראשון של ישיבת הממשלה מנכ״ל מועצת החלב, איציק שניידר, ומנכ״ל ארגון יצרני החלב, ליאור שמחה, אשר הציגו לראש הממשלה והשרים את העשייה הענפה של ענף החלב הישראלי ואת התוצאות המשמעותיות שמביאה ההשקעה בענף: אספקה סדירה של מזון טרי ושמירה על ביטחון המזון של תושבי ישראל, יצירת מקומות תעסוקה בעיקר בפריפריה, קידום טכנולוגיות מתקדמות בתחום המזון ופריסת הענף בגבולות המדינה דבר המהווה כלי המסייע בשמירה על ביטחון ישראל.

כאשר סייר במתחם שהוקם במשרדו, אמר ראש הממשלה, נפתלי בנט: "ענף החלב הישראלי מוביל ברמה עולמית. הפרה הישראלית מניבה ממוצע של 12,000 ליטר חלב בשנה הרבה מעבר למדינות אחרות. ההצלחות האלה מתאפשרות תודות לשכל, לרפתנים המסורים ולאדמה הטובה שיש פה. רוצה להודות לכולם על העשייה"

שר החקלאות ופיתוח הכפר, עודד פורר, הוסיף: "בחג השבועות אנחנו חוגגים את התוצרת החקלאית הישראלית. זו ההזדמנות להודות לכלל הרפתנים בישראל, העובדים במרץ רב על מנת שכולנו נוכל ליהנות מחלב ומוצרי חלב ישראליים ואיכותיים. אני מרים כוס חלב לחיי כל אזרחי ישראל!. ענף החלב הוא דוגמה לכך שכאשר משקיעים בחקלאות ישראלית, ובמקביל פותחים את הענף לתחרות בהסכמה, ניתן גם לשמור על הרווחיות וגם על המובילות והחדשנות בתחום. ואין ספק, בענף הזה הטכנולוגיה הישראלית היא מהמובילות בעולם״.

מנכ"ל מועצת החלב, איציק שניידר: "השנים האחרונות היו רוויות במבחנים לענף החלב: קורונה, עלייה בביקושים, תהליכים רגולטורים ורפורמות. אך בכל האתגרים עמד הענף בגאון ואף התעצם.

בשנה החולפת נפתחו מספר שיא של רפתות, הושג הסכם חלב חדש, הוטמעו בענף טכנולוגיות מתקדמות וחולקו מכסות חלב חדשות. ענף החלב המקומי מוכיח בכל פעם מחדש שיש על מי לסמוך ושהוא המפתח להמשך העצמאות התזונתית של מדינת ישראל ומאפשרת לנו ליהנות ממוצרי חלב המושלמים לטעם הישראלי, תוך תמיכה בכלכלה המקומית ושמירה על גבולות המדינה, ערכי קיימות ואיכות סביבה.

בזכות פעילותם של מאות אלפי אנשי החלב והתכנון בענף, זוכים תושבי ישראל לתוצרת איכותית, טרייה, מקיימת ומזינה בכל מצב בטחוני, פוליטי, חברתי או סביבתי. מכאן שהאינטרס הלאומי הוא לשמור ולחזק את ענף החלב המקומי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
אזור נחל תבור עשיר בחקלאות מגוונת ומודרנית וכך הגעתי לדיר הכבשים לחלב בקיבוץ גזית, שעובר שינויים רבים והתפתחות מרשימה, עם תוצאות כלכליות יפות הנסיעה לקיבוץ גזית מבצעת בנוף מקסים ושקט – הר תבור העגול
7 דק' קריאה
התמקדות של מדינת ישראל בגנטיקה, באיסוף נתונים ובהפחתת חום, הובילה לתנובת החלב הממוצעת הגבוהה ביותר בעולם לפרה  מישל אקרמן – HOARD'S DAURYMAN 4.2022 המחברת היא כתבת בענף החלב והחקלאות שבסיסה בקולומבוס, אוהיו. ההולשטיין הישראלי
10 דק' קריאה
מפעל למיחזור חומרי לוואי מורכבים הצטערנו לשמוע שחברת פינוי פסולות וייצור חומרי לוואי לרפת סוגרת את הפעילות המרכזית של מפעלה בקיבוץ מרחביה. תלונות על מטרדי ריח לתושבים בסביבה הביאו את הרשויות להציק שוב ושוב
10 דק' קריאה
נתן כספי שהוציא לאור ספר על הגיל השלישי ("שבעים, שמונים, תשעים" בהוצאת "ספרי ניב"), עקב אחר חייהם של יותר מ-30 נשים וגברים בגילים שבעים עד יותר מתשעים שפורחים בערוב ימיהם * המסקנה שלו: גיל
8 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן