יבול שיא
הרפת והחלב
ברק ברושי קיבוץ גבת

סא"ל ברק ברושי, 38, קיבוץ גבת, סמח"ט חטיבת "גיבור"

2 דק' קריאה

שיתוף:

אל"ם שאול ישראלי, מפקד עוצבת "אגרוף הברזל", בן קיבוץ כנרת

האדם הוא תבנית נוף מולדתו" – זהו סא"ל ברק ברושי מקיבוץ גבת. כבן לקיבוץ שורשי ולמשפחה שורשית, נטל ברק את ההובלה והשלים בענייניות כוח משימה, תוך שהעניין האישי והאגו אינם חלק מהמשוואה. 

ברק מסמל עבורי את ארץ ישראל היפה ובראש ובראשונה מבטא בתפקודו את ערך האחריות הלכה למעשה.  

סיבת שירותו – ההכרח לקחת את האחריות על קיומנו, לצד חינוך החיילים להדגשת המכנה הערכי המשותף היו מצפן ברור שכל המתבונן הבחין בו. בנוסף מאפיינים אותו ערכי המקצועיות, השיפור המתמיד, הערבות ההדדית והדוגמה האישית. 

ברק משפיע על סביבתו באופן האותנטי ביותר. הוא נותן דוגמה  באופן בו הוא מפקד, מתכנן ומבצע משימות ולא פחות באופן בו הוא מחנך ודואג לפרט. 

ברק מעולם לא עיגל פינה או בחר בדרך הקלה. הוא "צבר" אמיתי, מחוספס, דורש, עקשן, אך בנוי מיושר וטוב לב. יכולתו לחשוב מחוץ לקופסה ולתווך את מעשיו באופן שאחרים יוכלו להתחבר, גם אם אינם מצויים בפרטי הנושא מהווים סגולה משמעותית המסייעת לו להצטיין. 

סא"ל ברק ברושי הינו דוגמה למימוש החזון והרוח של התנועה הקיבוצית. במיוחד בעת הזו, תקופת שפע בה הנתינה וההקרבה למען הכלל אינם ברורים מאליהם, חשובה כל כך הדוגמה החלוצית שנדרש לחדשה ולהפיצה עוד יותר. 

 
הוא ניכר בגאוות יחידה מחד אך יודע ונחוש לתחקר, ללמוד ולהודות בטעות ואף לחנך לשקיפות והוא מכיר בחשיבותה כבסיס לבניית אמון ולחינוך הדור הבא. 

 
מורשת התנועה וחלקה בתקומת העם, המדינה, ההעפלה, ההגנה וצה"ל אינם מודגשים ומוסברים כראוי (לעניות דעתי). אחת הסיבות לכך היא הצניעות והענייניות המאפיינים את התנועה וערכיה, אולם בעת הזו בה רוחות רעות משכתבות ומפלגות, מקטינות ומסיתות, נדרשים אנשים כמו ברק שיראו את הדרך, יגבשו את חלקי החברה כפי שהוא עושה ויבטיחו שאת הדרך הנכונה תאיר דרכה של התנועה.  

על כן, ברק ראוי לדעתי לכל הוקרה וגיבוי על פועלו המשמעותי. על התנועה בנותיה ובניה להיות גאים בעצמם, במורשת ובברק. אין להניח שהמורשת ידועה ואין כאן מלאכה שמסתיימת, אלא תהליך שיטתי ומחזורי, לפי התהליך שמקיים ברק ללמד ולחנך לדרך. 

ברק ברושי קיבוץ גבת | צילום: דובר צהל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיזם תיעוד והנצחה וירטואלי בשם "זיכרון 710" יוצא בימים אלו לדרך, כשהכוונה היא להקים אתר אינטרנט שירכז את כל תכתובות הווטסאפ, התמונות והסרטונים, שעברו בנגב המערבי בשבת השחורה *תמונה ראשית: יניב האגי. צילום: מהאלבום
6 דק' קריאה
עמית יפרח: ״העובדה שיישובי הצפון לא חוו מתקפת טרור רצחנית מצד החיזבאללה באותה שבת הינה בגדר נס. החלטה זו היא מסר לאויבנו שאין אנו נרתעים מהאיומים וההתיישבות והחקלאות תצמח ותשגשג על אפם וחמתם של
2 דק' קריאה
*תמונה ראשית: תושבי ותושבות עמק חפר מבשלים לחיילים בחמל בית הספר עמק חפר ברופין. צילום: דוברות עמק חפר ניר מפלוגת שריון בצפון הגיע להודות למתנדבות ולמתנדבים הרבים בעמק חפר, שמבשלים באהבה בין 1,000 ל-1,500
< 1 דק' קריאה
טיול יומי ברמלה וגם לוד החל מבריכת הקשתות עם תערוכה של דניאל רוטברט Daniel Rothbart והשם המסקרן רמלהאנתרופוקן RamleAnthropocene דרך המגדל הלבן והמרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR* חלק א'  *תמונה ראשית: המגדל הלבן ברמלה
6 דק' קריאה
הגולשת שרון קנטור (אביחיל) תדע בחודשים הקרובים האם תייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריז  הגולשת שרון קנטור (20) גדלה במושב אביחיל, וגרה בו גם בימינו, ובחודשים הקרובים היא תתמודד על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן