you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
זכות למגורים לשוכרים בקיבוץ

להכיר בנרטיב של הצד השני: כנס ארגוני השלום הישראלי, גבעת חביבה

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

את הכנס פתח אלי ספרן, חבר קיבוץ סאסא, שהחליף ביוני שנה שעברה את רון פונדק כיו"ר הפורום של ארגוני השלום הישראלי והדיונים התרכזו בשיתופי הפעולה בין ארגוני השלום לשינוי תודעת הציבור וקידום הסכם מדיני בין ישראל ופלסטין. 

התובנות והמסרים העיקריים של הכנס, בו השתתפו כ-80 פעילי שלום, הדגישו את הצורך הדחוף בקידום השלום.

הרשות הפלסטינית הביעה דרישה שתחילת שיחות השלום יתחילו במהלך השנה הקרובה, שאם לא כן עלולה לפרוץ אינתיפאדה נוספת. 

ספרן מודע היטב לכך שבנט, העומד בראש הממשלה הנוכחית, הכריז שלא יישב מחדש לשולחן הדיונים עם הפלסטינים. עם זאת הדגיש ספרן את גישתו החיובית של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן למו"מ, למרות שנתן לכך "ארכה" לשנה בלבד.  

ד"ר זיאד דרוויש, נציג הוועדה לאינטראקציה עם החברה הישראלית מטעם אש"פ, הבליט את העובדה שתנאי מקדים לישיבה לשולחן הדיונים הוא שכל צד צריך להכיר בנרטיב של הצד השני. 

דרוויש תלה את המצב הנוכחי בכישלונם של המנהיגים משני הצדדים: "יש להתייחס ברצינות לנרטיב של התנועה הלאומית הפלסטינית, חייבים לנהוג בצדק ובהגינות, יש לגייס תמיכה ציבורית משני הצדדים לתהליך השלום ולעודד התנגדות למצב הקיים. על ידי כך להשפיע על המנהיגים ולבטל את השנאה".  

בשיח עם הנציגות הפלסטינית שהנחו אלי ספרן וכרמל ברייטינג סוכמו ההבנות שהושגו בכנס: הבנה והכרת הצדדים בנרטיבים הישראלי והפלסטיני, לחץ משותף על האיחוד האירופי, גיוס תמיכה ציבורית בתהליך השלום וחזרה לשולחן הדיונים והדגשת השיח הפלסטיני בחברה הישראלית. 

בכתבה שפרסמנו לפני מספר שבועות אמר מתן כהנא, שר הדתות וחבר מפלגת ימינה, שהמטרה לשפר את מצבם הכלכלי של הפלשתינאים, אך אין מקום לרעיון של שתי מדינות לשני עמים.  

ספרן: "תנאי החיים של הצעירים ברצועת עזה, ש-50 אחוז מהם מובטלים, דוחפים אותם ללאומנות, כיוון שבמצבם אין להם מה להפסיד. סיוע כלכלי מצד ישראל לעזה יכול בטווח הקצר להרגיע את המצב, אך בטווח הארוך אין סיכוי לוויתור על השאיפות הלאומיות מצד הפלסטינים. בראייה כוללת, סיוע כלכלי והעלאת התל"ג יכול להשפיע מבחינה טקטית אך לא מבחינה אסטרטגית". 

ספרן הדגיש בכנס כי "השלום עם הפלסטינים אפשרי" ולשם כך הפורום עורך כנסים, אירועים, מפרסם מאמרים ודעות בכלי התקשורת כשהמטרה העיקרית היא להחזיר את הדיון הציבורי בנושא. "תודעת השלום בחברה הישראלית היא תנאי חשוב לאווירה שתאפשר חידוש השיחות".  

ספרן שואב תקווה מאירוע שלום שנערך בישוב חינתון שבגליל בהשתתפות 300 איש, ביניהם פלסטינים מהגדה. אירוע דומה שתוכנן להתקיים ברמאללה עבר לזום עקב החלטת משרד הבריאות ברשות הפלסטינית שלא לקיים אירועים בשל ואריינט הקורונה החדש.  

יש מי שיגידו שאתם "מטיחים את הראש בקיר". 

"אנו מאמינים כי הקיר שעומד מולנו ייסדק ואף ייפול. השלום הוא אפשרי. יש מספר פתרונות, כולם טובים מהמצב הנוכחי. אבו מאזן הוא פרטנר והצעותיו סבירות. האתגר העיקרי הוא שינוי תודעת הציבור הישראלי ליצירת רוב שיתמוך בהסכם שלום ובפשרות טריטוריאליות. התמודדות עם אתגרים אלה דורשים איחוד כוחות של מחנה השלום ושיתוף פעולה בין כל הגורמים." 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ליאור דורי, אמא אלופה אבל לא רק, מבית השיטה, חלתה בסרטן השד ואז התברר שהיא גם נשאית של גן האחראי על סרטן השד והשחלות. היא נאלצה לקבל החלטות קשות אך אחת ההחלטות הקלות יותר הייתה לא להסתיר דבר  היא נראית כל כך סקסית,
4 דק' קריאה
קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8 בגמר. יובל קלרפלד מעין המפרץ הבקיע שלושה שערים הפועל "פלרם" גוש זבולון, קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8(6:2 במחצית) בגמר על אס"א תל אביב במשחק שנערך בשבת במכון וינגייט.  יובל קלרפלד (עין
2 דק' קריאה
נורית קצירי (77) שהייתה שנים רבות מנהלת האירוח הכפרי בשער הגולן, הוזמנה להרצות ב"שבוע ישראל" בגרמניה. הילדה שנולדה לזוג הורים שהצליחו למלט את עצמם משם רגע לפני המלחמה ודיברו ביניהם רק גרמנית, סיפרה לגרמנים על החיים בישראל, וגם על לינה משותפת בצל המלחמה  נורית נולדה במושב גני עם שליד הוד השרון, בת בכורה להורים שעלו לארץ רגע לפני
2 דק' קריאה
כותב המאמר: עו"ד חגי מירום (חבר כנסת לשעבר)  החלופה הקניינית שנים רבות חלפו מאז אישרה מועצת מקרקעי ישראל ולאחר מכן בית המשפט הגבוה לצדק את ההחלטות המכונות "חלופת האגודה".  בקליפת אגוז אפשר להסביר את
2 דק' קריאה
מזכ"לית תנועת הקיבוץ הדתי שרה עברון תומכת במתווה הגיור שמוביל משרד הדתות בראשותו של השר מתן כהנא: "הזדמנות שאסור לנו להחמיץ" "סוגיית הגיור היא אחת מסוגיות הליבה של הזהות היהודית בארץ ישראל ושל המשכיות העם היהודי", כך פותחת עברון את מכתב
< 1 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן