יבול שיא
הרפת והחלב
תירס לבן

התירס הלבן של 'צמח', חקלאות חדשנית

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בתאגידים 'צמח אבוקדו' ו'צמח שיווק תוצרת חקלאית' מתכוננים לעונת הקיץ הקרבה עם שיווקו של זן תירס חדש, שיתרונותיו מורגשים כבר בביס הראשון

החודשים הראשונים של הקיץ הם ללא ספק החודשים שבהם התירס, תירס לבן, מתחיל לככב על מדפי רשתות השיווק.

מנתוני הלמ"ס, בשנת 2019 שיווקו חקלאי ישראל מעל ל-77 אלף טונות של תירס מובחר. הדגן הפופולרי שמקורו בדרום אמריקה ולו מעל 300 זנים שונים, זוכה להצלחה גדולה גם במדינתנו. בקרב קהל הצרכנים בשל טעמו המתקתק והקלות שבה ניתן לצרוך אותו, ובקרב המגדלים בשל התאמת תנאי גידולו לאקלים הישראלי.

תירס לבן צמח חקלאות
תירס לבן צמח חקלאות

בתאגידים הצמחיים של 'צמח מפעלים' עונת התירס החלה השנה מספר שבועות מוקדם מהצפוי, כתוצאה ממזג האוויר שסיפק לנו החורף שעבר.

עובדה זו לא השפיעה כלל על איכותה של התוצרת וכתוצאה מכך בימים אלה תאגיד 'צמח שיווק תוצרת חקלאית' בשיתוף עם בית האריזה 'צמח אבוקדו' מתחילים בשיווקם של קלחי תירס מזן חדש: תירס לבן.

צורתם של קלחי הזן החדש זהים לחלוטין לזו של הצהוב, וצבע הגרגרים, כאמור, לבן. במה עוד שונה הזן הלבן מזה הצהוב? אולי במרכיב החשוב ביותר: בטעם. התירס הלבן מתוק הרבה יותר מהתירס הצהוב. וגם במרקם, מעידים אנשי 'צמח אבוקדו', ניתן להרגיש כי קלחי התירס פריכים יותר מהצהובים.

אבי אייזנברג, מנכ"ל 'צמח אבוקדו': "עמק הירדן מתהדר בחקלאות מתקדמת ומצליחה, מה שמאפשר לנו התאגידים הצמחיים לשאוף כל הזמן להביא לשוק הצרכנים בשורות ופיתוחים חדשים.

אנו מאמינים שגם התוצרת החקלאית שכבר מוכרת וידועה לציבור תמיד נתונה לשיפור, לכן בתאגיד עומלים כל השנה בגידול מגוון מוצרים חדשים וחדשניים לרווחת הצרכן".

אופיר שוורץ, מנכ"ל 'צמח שיווק תוצרת חקלאית': "אנו עדים לעלייה הדרגתית בביקוש ובצריכה של תירס ככל שעונת הקיץ מתקרבת. הזן החדש הוא עוד צעד שמבסס את התוצרת החקלאית של 'צמח' כמובילה וחדשנית בשוק המקומי.

מדובר בתוצרת בריאה, ישראלית וטעימה, ומכאן שככל שהאוכלוסייה המקומית תתוודע לתירס הלבן – כך הביקוש יגבר".

חברת צמח שיווק תוצרת חקלאית הינה חברת שיווק עצמאית בבעלות צמח מפעלים, צמח אבוקדו וצמח בננות. מטרתה להעניק שרות שיווק ומכירה לכלל התוצרת החקלאית המשווקים בצמח: אבוקדו, בננות, מנגו, תירס, הדרים ומגוון ירקות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שתי אגודות שיתופיות ('המדגרה' ו'המשתלה') מקיבוץ בית העמק, הואשמו בבית הדין האזורי לעבודה בחיפה, בהעסקת עובדים זרים ללא היתר, ובניגוד לחוק "עובדים זרים". גם שני 'המנהלים הפעילים' של שתי האגודות הללו – הואשמו בעבירה
2 דק' קריאה
סדקים שהתגלו בבתים שנבנו בהרחבה של קיבוץ גבת, הוליכו בעלים של שניים מהם ("התובעים") לבית המשפט בתביעה לפיצוי כספי כנגד שורה של נתבעים: החברה המנהלת, הקבלן הבונה, מתכנן שלד הבתים, מפקחי הבנייה ויועץ הקרקע
2 דק' קריאה
מועצת התנועה הקיבוצית השנייה לשנת 2021, התקיימה ביום חמישי שעבר (10.6) באמצעות הזום בהשתתפות כ-180 צירים ונוספים, ואושר בה מינויה של מנכ"לית התנועה הקיבוצית, הדס דניאלי-ילין לתפקיד המשנה למזכ"ל התנועה, לפי המלצתה של ועדת הגיוס
2 דק' קריאה
בעקבות הקמת הממשלה החדשה, תישבע נעמה לזימי כחברת כנסת מטעם מפלגת העבודה. לזימי, "אדומה", פמיניסטית,  חברה בחוג יסו"ד, צפויה לתת בראש לחסידי הנאו-ליברליזם ולהוסיף טעם של שמאל לרשימת העבודה בכנסת. ריאיון   "אני מתרגשת
4 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן