you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
דר נחום איצקוביץ12

ד"ר נחום איצקוביץ נפרד ממשרד החקלאות בדברי ביקורת על התנהלות השר פורר

3 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ד"ר נחום איצקוביץ נפרד ממשרד החקלאות בדברי ביקורת על התנהלות השר פורר ביישום הרפורמה החדשה: ”אני מסכים שצריך רפורמות. השאלה היא אם הן נעשות בשיתוף פעולה. אמר מי שאמר שבמקום שבו תעבור המחרשה, שם יעבור גבול המדינה. האם ייוותרו חקלאים שיחרשו במחרשה"?

מעמד חילופי שר או מנכ״ל במשרד ממשלתי הוא בדרך כלל טקסי, לפרוטוקול; ובעיקר מפגש רעים של נושאי תפקידים בכירים במשרד. האירוע שחווינו בשבוע האחרון של חודש יולי – החלפת מנכ״ל משרד החקלאות ופיתוח הכפר – היה שונה מרוב קודמיו לאורך השנים.


ראשית, מפני שראשי התנועות החקלאיות ועימם ארגוני המגדלים החרימו, פשוטו כמשמעו, את הטקס, על רקע תכנית רפורמה מרחיקת לכת, פרי יצירתו של שר האוצר אביגדור ליברמן בשיתוף פעולה מלא של שר החקלאות החדש עודד פורר, שניהם מאותה מפלגת שלטון.


שר החקלאות עודד פורר חש באווירה שהייתה רחוקה מלהיות מלבבת וכך פתח ואמר: “אני מודע לרעשי הרקע. לקחנו את זה בחשבון בעת שהוכנה הרפורמה. הגיעה העת לניעור״. הוא היפנה מבט לעברו של המנכ״ל היוצא ד״ר נחום איצקוביץ וציין: “את נחום היכרתי כשהיה במשרד הרווחה ואני הייתי במשרד הקליטה. עבדנו יחד במרכז ההשקעות במשרד התעשייה. אני בטוח נחום שתמצא דרך להביא ניסיון
ורעיונות ויידע למקומות אחרים״.

מכאן היפנה מבט לעברה של המנכ״לית החדשה במשרד עו״ד נעמה קאופמן-פס וכך אמר: “נעמה, נכנסת בסערה למשרד. יש לנו, לנעמה ולי – אתגר. ניבחן בעשייה. אני מקווה שהטקס הבא של חילופי מנכ״ל יהיה בעוד ארבע שנים. משרד החקלאות יקבל הרבה אמצעים ליישם ולבצע משימות"

המנכ״ל בשלושה עשר החודשים של כהונת השר אלון שוסטר, ד״ר נחום איצקוביץ ממושב אמץ בעמק חפר, ניצל את מעמד הופעתו האחרונה במשרד החקלאות ובחר, בשונה מקודמיו, לבקר את התנהלות שר החקלאות החדש ביישום הרפורמה החדשה.

“אני מסכים שצריך רפורמות. השאלה היא אם הן נעשות בשיתוף פעולה. אמר מי שאמר שבמקום שבו תעבור המחרשה, שם יעבור גבול המדינה. האם ייוותרו חקלאים שיחרשו במחרשה? חובה לשאת בנטל, אבל זה תלוי בך השר ובמנכ״לית החדשה. בלי לקבוע קביעות, אני פונה אליך השר למצוא דרך לשתף את הלקוחות, החקלאים, שבלעדיהם לא תהיה חקלאות בישראל".

המנכ״לית החדשה במשרד החקלאות נקראה אל הפודיום ונשאה נאום בכורה: “נפלה בידי זכות גדולה להתמנות למנכ״לית משרד שהוא מהחשובים ביותר למשק בישראל. ולא רק, אלא נפלה בידי הזכות להחליף מנכ״ל שהוא חבר וקולגה, אשר היכרנו בתפקידינו הקודמים ואנו אוחזים בידידות בת מספר שנים."

"הגעתי למשרד שמורכב מהון אנושי מקצועי ביותר. חדור תחושת שליחות ומטרה, אשר חקלאות ישראל בכל עת לנגד
עיניו. אכן, ימים של שינויים עוברים עלינו, ימים בהם הגיעה רוח חדשה של הובלת מדיניות נחושה ועניינית ששמה לה
למטרה לקדם את החקלאות הישראלית למקומות ולגבהים חדשים."

"שילוב של הייטק בחקלאות, שילוב של קידום תחום האגרוטק, הפודטק, החקלאות הימית, המחקר והפיתוח – כך שמדינת ישראל תוביל בעולם החקלאות, כפי שהיא מובילה בתחומי ההייטק, התעשייה והחדשנות."

“עידן חדש לפנינו של השקעות אדירות במיכון, בתהליכים, בפריון ובעידוד הייצוא מתוך תפיסת עולם שמגיע לחקלאי הישראלי לעמוד בשורה הראשונה בעולם בזכות היתרונות שמדינת ישראל מעניקה לשאר תחומי המשק, ולהוביל מתוך מקום של עוצמה. "

"כל חקלאי וכל ענף חשוב לנו. כל אחד. ביחד עם שר החקלאות נעמוד על כך שהחקלאות תעשה את קפיצת המדרגה שהיא כל כך זקוקה לה וביחד עם השר ומדיניותו נוביל את החקלאות הישראלית קדימה, כך ששמה יוודע בעולם."

"אנחנו בעיצומם של ימים בהם נדון חוק התקציב, ובתקציב הזה יגיעו משאבים אדירים לקידום החקלאות והחקלאי הישראלי כך שאף אחד לא יישאר מאחור. אני מקבלת עלי משרה זו תוך הבנת האחריות העצומה המוטלת על כתפיי וחובותיי כלפי הציבור."

"ביחד עם השר אפעל למען הבטחת קיומה של החקלאות הישראלית ושגשוגה תוך שמירה על ייצור מזון מקומי, איכותי, טרי, זמין ובריא לכלל האזרחים״. בסיום דבריה הודתה לבני משפחתה, בעלה וילדיה ולהוריה “שתמכו ותומכים בי לאורך כל הדרך, מפרגנים, מסייעים, נותנים עצה טובה ואוזן קשבת. כולכם נותנים לי כוח להמשיך, לדהור קדימה ולכבוש עוד ועוד פסגות״.

עו״ד נעמה קאופמן-פס היא המנכ״לית השנייה בתולדות משרד החקלאות אחרי יעל שאלתיאלי מקיבוץ נווה אורבעמק המעיינות, שכיהנה בראשית שנות ה 2000- . קאופמן- פס בת 43 , נשואה ואם לבן ושתי בנות. בעלה, חיים פס, בן 46 מכהן זה שלוש שנים וחצי כשופט בבית משפט השלום בבאר שבע.

השר פורר חש, על רקע דברי הביקורת המרומזים של המנכ״ל היוצא, חובה להגיב לדבריו. הוא חזר אל הפודיום והגיב

“צר לי שיושבי הראש של הארגונים החקלאיים בחרו שלא להגיע לאירוע. זה לא נכון, זה לא ראוי. הספינה יצאה לדרך ותגיע ליעדה. והשאלה היא כיצד תיראה הדרך, או שהספינה תשוט בטלטלה והנוסעים בה אולי גם יקיאו, או שהספינה תשוט בדרך יציבה אל יעדה. אל הציבור תגיע תוצרת חקלאית זולה וזמינה לצרכן, ובמקביל תישמר החקלאות הישראלית. ככל שראשי הארגונים רוצים לחזור לשולחן ולדון בצורה עניינית וללא חרמות, דלתי פתוחה״.

את דבריו סיים השר פורר במילים: “נעשה רפורמה פורצת דרך ונשמור על החקלאים כאבן שואבת. אנחנו בעשור השמיני של חיי המדינה, גיל ממוצע של החקלאים הוא 65 עשינו משהו לא טוב שדור צעיר לא נכנס עד היום לתחום ואם אתם חושבים שנמשיך לעשות מה שעשינו בעבר – אתם טועים״.
המנכ״ל היוצא ד״ר נחום איצקוביץ מסר כי נציבות שירות המדינה הורתה לו לשמור על תקופת צינון של שנה אחת ורק לאחריה יוכל לכהן בתפקיד ציבורי כלשהו. “אני חקלאי ואטפל במשק שלי״. ראש מטה המנכ״ל, עפרה לחיאני, מסרה לנו כי הנציבות פקדה עליה לשהות בתקופת צינון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

לאחר עלייה היסטורית לליגת העל וחנוכת האולם החדש ביטבתה, מאמין המייסד והיו"ר של הפועל חבל אילות, סילביו קוגן מקיבוץ יטבתה, שהשילוב בין המקומיים, הישראלים והזרים יכול להוביל לעונה שנייה בליגה   ליגת העל בכדוריד הגיעה בחמש השנים האחרונות גם לאולמות באיזור חיוג 08, הייצוג של גוש דן
3 דק' קריאה
בשבוע שעבר (6-9/10) נערכה תחרות האופניים “ברא אפיק ישראל”, טור בינלאומי בו עוברים המתחרים כ-330 קילומטרים בשטח ההררי של הגליל המערבי. אחד ממשתפי בתחרות הוא מתי אלדד מקיבוץ גבעת חיים, לולן במקצועו ומתקן אופניים להנאתו בתחילת אוקטובר נערכה תחרות האופניים "ברא אפיק ישראל",
2 דק' קריאה
שניים נמצאו ללא רוח חיים בקרקעית הבריכה בקיבוץ יטבתה, בבוקר יום שבת, בשנת 2013. האחד שהה בקיבוץ במסגרת תכנית המיועדת לבני העדה האתיופית, המשלבת תעסוקה, לימודים ומגורים, ואילו השני, חברו, הגיע כדי לבקר אותו. בשעות הלילה,
2 דק' קריאה
ב-24 בספטמבר הלכה לעולמה ד"ר רונית פלוטניק, בת וחברת קיבוץ משמר השרון, לאחר מאבק במחלת הסרטן. ד"ר פלוטניק הייתה פסיכולוגית חינוכית ומשך 20 שנה שימשה כיועצת החינוכית של מחלקת החינוך בתנועה הקיבוצית.  פלוטניק חינכה דורות של אנשי חינוך בקיבוצים ועסקה בהכשרת מנהלי חינוך בסמינר הקיבוצים. במהלך לימודיה התמחתה פלוטניק במערכות
3 דק' קריאה
התנועה הקיבוצית הייתה קומונה או קואופרטיב? לאן מובילות מגמות ההפרטה? מה תפקידה הכלכלי של המדינה בבנייתה ובחיסולה החלקי של הקואופרציה השניונית? שאלות אלה ואחרות נדונו בכנס שנערך ביד טבנקין לרגל צאתו לאור של הספר "הקואופורציה בישראל: עבר, הווה,
4 דק' קריאה
ברוב של 85.5% אישרו 170 צירי מועצת התנועה הקיבוצית את מינויה של נטע קדם שוורץ מקיבוץ עברון, למנכ"לית התנועה, במקומה של המנכ"לית היוצאת הדס דניאלי ילין מקיבוץ יגור, שנבחרה לתפקיד המשנה למזכ"ל התנועה  נטע קדם-שוורץ,  בת וחברת קיבוץ עברון, היא עובדת סוציאלית קלינית בהכשרתה ובעלת תואר
< 1 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן