יבול שיא
הרפת והחלב
עץ תפוזים

האריה השואג

2 דק' קריאה

שיתוף:

פסל האריה השואג נמצא בבית הקברות בכפר גלעדי, תל חי – הפסל, מצבה ואנדרטה – לזכר שמונת ההרוגים בקרב על תל חי 01.03.1920.

יריב ואפרת בן עמי מהמושבה מטולה, בעלים של חברה חקלאית גדולה שעוסקת בגד"ש ופרי הדר, אנשים מופלאים. יריב קיבל מסרים ברורים מעבריינים שאם הוא לא ישלם פרוטקשיין (דמי חסות) – יעשו לו צרות לעסק. יריב לא התקפל ועמד איתן כמו פסל האריה ואמר שהוא לא מוכן לשלם. כעבור זמן קצר הגיעו העבריינים ושרפו לו קומביין מיוחד בשווי מיליוני שקלים.

מכת הפרוטקשן והטרור העסקי הפכה לצערנו לשיטה ולצורת חיים לגיטימית בחסות מדינת ישראל באזורי הצפון והדרום. המדינה לא עושה כמעט כלום על מנת לעקור מן השורש את התופעה הארורה הזו.

המשטרה חסרת אונים, בתי המשפט נעדרי כלי ענישה הולמים וחברות הביטוח לא מוכנות לבטח עסקים לאחר שנחשפו לטרור העסקי. והאזרח, האזרח שומר החוק, שרק רוצה להתפרנס ולחיות בכבוד – משלם את המחיר.

יריב הזמין 20 חבר'ה מאזור הגליל, כדי לעשות שיחה ולחשוב יחד מה ניתן לעשות כי אי אפשר להמשיך ככה. הוחלט לערוך כנס על מנת לעלות את המודעות. לאחר שבוע הגיעו 250 איש לחצר של יריב. לכולם יחד היה ברור שחייבים לעשות מעשה. ככה קמה תנועת "עד כאן – מאוחדים נגד הפרוטקשיין".

היום חברים בקבוצות הווטסאפ של "עד כאן" כבר מאות בעלי עסקים מהגליל. בתאריך ב-7 בספטמבר התקיים כנס גדול באנדרטת האריה השואג עם המסר – כולנו יחד נלחם כנגד הפרוטקשן, נכריח את המדינה להגיב ולפעול כדי שכל אזרח יוכל לעשות עסקים, לשלם מיסים, להתפרנס ולפרנס בכבוד!

מעבר חד לענף ההדרים

בימים אלו מתחילים להרגיש את הסתיו. בערבים יש רוחות נעימות, החום כבר לא מעיק על הנשמה. יחד עם הסתיו עולים החצבים, רואים נחליאלי, מתחילים לחשוב היכן אנחנו חוגגים את החגים – ויחד עם כל זה מתחילה לאט לאט עונת ההדרים.

בימים אלו התחיל קטיף לימון האינטרדונטו והסצומה. אני מקווה שמי שקוטף את האינטר בודק שיש לפרי אותה כמות מיץ כמו בסצומה, ואילו מי שקוטף את הסצומה בודק שהיא לא חמוצה כמו הלימון.

אנחנו מגדלים, יש לנו אחריות אחד כלפי השני, אנחנו אחראים פרדסן אחד כלפי האחר (כמובן שהנ"ל כנ"ל לפרדסניות). מה זה אומר? בכל תחילת עונה אנחנו שומעים את המשפט המזעזע "מתוק בכיס חמוץ בפה". חשוב להבין שכאשר יגיע לשוק פרי לא ראוי לאכילה, אנחנו נפגע באמון הצרכנים וככה יימנעו הצרכנים מקנייה חוזרת.

אז בפרי הראשון שנכנס לשוק (ואינו ראוי לשיווק) ונמכר, הצרכן מרגיש מרומה והאמון בינו לבין הפרדסנים נפגע. כתוצאה מכך, הפרי הטעים, האיכותי שיגיע כמה שבועות לאחר הפרי הראשון לא יצליח למצוא קונים, כי הצרכן לא מוכן ליפול שוב פעם בפח.

החקלאים שמוכרים פרי בוסר הורסים לנו את השוק לפירות הטובים. אני חולם שנגיד את המשפטים – "הפדיון מצוין כשיש מיץ במיכל", "כיס תופח כשהשמוטי זורח", "מר בפה, את הפרי לא אקנה" ואתם יודעים מה עוד יתפוש – אתם יותר יצירתיים ממני.

אני מאחל לכל הפרדסניות והפרדסנים שנת גשמים מפוזרים שיתחילו בסתיו ויסתיימו באפריל ושהפרדסים יניבו יבולים לתפארת. אני מאחל ששערי המטבע ירקיעו לשחקים ובריאות לכם ולכל משפחתכם. תעשו אהבה ושלום ומעשים טובים.

שנה טובה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
נעמי מאירי ישראלי, דור שני ממושב רם-און ומאיה קפלן מרמת צבי, הן שתי מושבניקיות שתחביבן שירה וריקוד * נעמי ומאיה מתפרנסות בדרכן המקצועית, אך לא מוותרות על האהבה להופיע, לשיר ולרקוד במסגרת להקת "שבלול",
11 דק' קריאה
עידית דיין ממושב ניר ישראל מנהלת בית ספר מיוחד במינו בעיר שדרות * אוכלוסיית התלמידים מגוונת: דתיים, חילוניים, עולים מאוקראינה ובני אריתריאה * בית הספר מצטיין בשיתוף פעולה עם ההורים, בפרויקטים של לימודי בחירה
6 דק' קריאה
החופשה מסתיימת. הילדים חוזרים למסגרות שלהם, החיילים חוזרים לבסיסים שלהם, החקלאיות והחקלאים מסיימים את כל מה שצריך לסיים לפני בוא הגשמים. השתילים שמחים בעציצים החדשים שלהם, המים זורמים בטפטפות, אני מסתכלת סביבי ותוהה מה
3 דק' קריאה
עם פרופיל שלושים ושש, קצת צולע, קצת חרש * אם רוצים שטייסים יצאו למשימות בהן יכולים להיפגע גם חפים מפשע   אלבום  שיר שלי, שפורסם בתום מלחמת יום הכיפורים בעיתון הסטודנטים "פי האתון" של האוניברסיטה
3 דק' קריאה
תחילת שיווק מתיחת פנים שברולט סילברדו יוצג בתערוכת אגרו ישראל יבול שיא בגן הלאומי מעין חרוד 24-25.10.2023 קבוצת UMI, יבואנית קאדילק, שברולט ואיסוזו לישראל תחל בשיווק מתיחת הפנים של הפיק אפ האמריקאי שברולט סילברדו.
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן