יבול שיא
הרפת והחלב
פלג אוריון. יור אגף המשק. תנועת המושבים

אגרה חדשה על העובדים הזרים: צפויה לעלות לחקלאים כ-900 אלף ₪ בשנה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

"עכבו את יישום  האגרה החדשה על העובדים הזרים" האגרה החדשה, עבור חידוש הדרכון של העובד צפויה לעלות לחקלאים כ-900 אלף ₪ בשנה.  עמית יפרח: "האגרה החדשה מתווספת לשאר עלויות התחזוקה של העובדים הזרים, שהן גם כך גבוהות מאוד"

אגרה חדשה על העובדים הזרים: בעקבות החלטת רשות האוכלוסין וההגירה להוסיף אגרה חדשה על החקלאים המעסיקים עובדים זרים, והפעם בעבור חידוש הדרכון של כל עובד, כתב מנהל אגף המשק בתנועת המושבים, פלג אוריון, מכתב למנכ"ל הרשות, פרופ' שלמה מור-יוסף, בקריאה לבטל את האגרה החדשה.

וכך כותב אוריון במכתבו – אגרה חדשה על העובדים הזרים:

"מצבה של החקלאות ומצב החקלאים עומד כבר תקופה ארוכה בפני אתגרים לא פשוטים וקשיים מרובים בעלויות הייצור, שערי המטבעות קשיי שיווק ועוד.

"אחד מהמרכיבים בשרשרת הייצור החקלאי הם העובדים הזרים, הדרושים כדי לתפעל את כל מערך הייצור החקלאי ולהביא לידי מיצוי את אותן יכולות גבוהות של החקלאים בכל ענפי הייצור השונים.

"לאחרונה התבשרנו על תוספת תשלום אגרה חדשה בעבור חידוש דרכון לעובד זר, שעד עתה לא הייתה קיימת לעובדים בחקלאות, שעלותה לכלל החקלאים כ-900,000 ₪ לשנה!

"אני פונה אליך לעכב את יישום גביית האגרה החדשה שמתווספת להיטלים ותשלומים נוספים שכולם גם יחד מכבידים על החקלאים ואינם מסייעים לדבר."

עמית יפרח, מזכ"ל תנועת המושבים, אמר כי: "החקלאי הישראלי מתמודד עם אתגרים רבים, וביניהם: תנאי מזג האוויר והשיטפונות שאירעו לאחרונה, יבוא פרוע של מוצרי מזון, צמצום בקרקע החקלאית בשל הותמ"לים, פערי שער המטבע ועוד. אנו קוראים למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה שלא להכביד עליו עוד, באמצעות האגרה החדשה, שמתווספת לשאר עלויות התחזוקה של העובדים הזרים, שהן גם כך גבוהות מאוד. מדינה החפצה בביטחון מזון לתושביה, צריכה לשאול את עצמה יומם ולילה, כיצד היא מסייעת לחקלאיה ולא להטיל עליהם גזרות ואגרות."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
לאחרונה התקיימה בעיר נתניה הוועידה השנתית לנחלים עם מיטב המומחים בתחום התכנון, שיקום ושימור הנחלים. השנה הוועידה התמקדה בתכנון בראייה אגנית ונפתחה עם הצגה התוכניות לניהול נגר באגן הקישון ו"שער המפרץ" בחיפה; הוועידה השנתית
3 דק' קריאה
לאחרונה קיימה זרעים גדרה – סינג'נטה את האירוע השנתי שלה שכבר הפך למסורת – יום פתוח לגידולי שדה. יום זה התקיים בסמוך לבית ספר החקלאי בכנות זו השנה ה 3 ברציפות ובו הציגה החברה
< 1 דק' קריאה
בתחילת החודש התקיימה בוושינגטון הבירה, הוועידה הגלובאלית של יוזמת Aim 4 Climate, שנוסדה ב2021, על ידי ארה"ב ואיחוד האמירויות. היוזמה הינה פלטפורמה למציאת פתרונות, וקידום מחקר לטובת ביטחון המזון העולמי, תוך טיפול במשבר האקלים באמצעות
< 1 דק' קריאה
התקופה החמה כבר החלה בבקעה הירדן, וכשהטמפרטורה מטפסת ל-40 מעלות, התלקחות שריפות בשדות החקלאיים הופכת לסכנה יומיומית. מנתוני מוקד בקעת הירדן, במהלך שנת 2021 פרצו באזור 388 שריפות, בהם נשרפו דונמים רבים. על פי
< 1 דק' קריאה
גדלתי ברמת גן כילדה עירונית עם המון אהבה וגעגועים לטבע. פגשתי את בעלי, עלם חמודות ומדהים, בחור שרצה ללכת להפריח את השממה, ומאד התחברתי לאג'נדה שלו והלכתי איתו יחד.  הלכנו להקים חווה ולעשות חקלאות.
3 דק' קריאה
המפלס במאגרי המים הגדולים של קליפורניה ירד לרמה נמוכה במהלך אירועי בצורת רבת שנים, שהגיעה לכלל ביטוי מוחשי כשסירות עגנו על אדמה יבשה וסדוקה וכלי רכב היו יכולים לנוע למרכזו של אגם פולסון בדרך יבשה.

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן