יבול שיא
הרפת והחלב
מרכז למשפחות מיוחדות נחנך במועצה האזורית עמק יזרעאל

מרכז למשפחות מיוחדות נחנך במועצה האזורית עמק יזרעאל ומטרתו הנגשת זכויות

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מרכז למשפחות מיוחדות נחנך במועצה האזורית עמק יזרעאל ומטרתו הנגשת זכויות, תמיכה בבני המשפחה, פיתוח קבוצות תמיכה, פיתוח הנהגה הורית, מתן הפוגה ושילוב הילדים ומשפחותיהם בפעילויות במרחב המועצתי והיישובי כאחד

מרכז למשפחות מיוחדות נחנך במועצה האזורית עמק יזרעאל. בעוד כשנה מהיום, המועצה תיראה אחרת; תהיינה יותר הזדמנויות חברתיות לילדים עם צרכים מיוחדים ויינתן חיבוק גדול ורחב יותר, שיקל על המשפחות את ההתמודדות עם גידול ילד מיוחד.

אגף קהילה ורווחה במועצה, זכה לקבל את משימת פיתוח המודל למתן שירות משלים, מעבר לשירות הניתן ישירות לילדים באגפי החינוך והרווחה, במועצות האזוריות. מכאן, שאנו נושאים באחריות כפולה; להצליח בפיתוח השירותים למען המשפחות שלנו וכן, לפתח מודל שיהווה דוגמה לכל המועצות האזוריות בארץ.

לשם כך, הוקם "המרכז למשפחות מיוחדות", בראשותה של עו"ס ליאת בן משה, שמטרתו הנגשת זכויות, תמיכה בבני המשפחה, פיתוח קבוצות תמיכה, פיתוח הנהגה הורית, מתן הפוגה ושילוב הילדים ומשפחותיהם בפעילות היישובית ובכל פעילויות המועצה.

הפיילוט יילווה על ידי משרד הרווחה וארגון הג'וינט, הן מקצועית והן בתמיכה כספית, על-ידי ד"ר לילך קריסי. הוא יפעל במשך שלוש שנים ויוטמע לאחר מכן בעבודת הרווחה, באמצעות ליווי של תחום מנהל מוגבלויות והשירות לעבודה קהילתית במשרד הרווחה.

אתי גפן, מנהלת אגף קהילה ורווחה: "אנחנו כמועצה מאמינים בשמירה על כבוד האדם, באשר הוא אדם. בעבר, התאפיין היחס לאנשים עם מוגבלויות בחמלה, והצורך לסייע להם נתפס כמעשה של חסד ושל התנהגות לפנים משורת הדין. כיום, היחס לאנשים עם מוגבלויות מבוסס על מושגים של צדק וזכות וברוח זו אנו פועלים. המרכז זוכה לרוח גבית נפלאה מהנהלת המועצה.

"במקביל, נעשה מאמץ גדול להרחיב את הפעילות החברתית של עמותת 'עלי כותרת' למען הילדים ובכוונתנו לקדם השנה גם את העשייה בתחום 'בתים לחיים' עבור הבוגרים."

באירוע החגיגי, שהתקיים השבוע להשקת המרכז, ראש המועצה, אייל בצר, ברך ואמר: "הקמת המרכז ופתיחת כיתות תקשורת חדשות בתקופה זו, בה אנו נדרשים לקיצוצים תקציביים, מדגישה את החשיבות הרבה שהמועצה רואה בנושא זה. אני בטוח שבאגף קהילה ורווחה ישכילו לבנות מודל, שיהווה דוגמא ומופת לכל הרשויות האזוריות בארץ! בסופו של דבר תהיה לכם ההורים, כתובת ברורה לאורך כל הדרך, ההצלחה שלנו היא ההצלחה שלכם."

האירוע כובד בנוכחות הורים רבים, נציגי משרד הרווחה, ארגון הג'וינט, מנהלי מחלקות במועצה ועובדים סוציאליים מאגף קהילה ורווחה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

"מחאת המכנסונים" חזרה ואני חזרתי לתהות – האם אני באמת יכולה לגדל את שתי בנותיי באווירה חופשית ומאושרת, כמו זו שאני מדמיינת?  האם אני באמת יכולה באווירה הזאת לגדל את בנותיי כך שיאהבו את
3 דק' קריאה
תנועת המושבים אירחה את הממונה על חוק ההתיישבות במשרד החקלאות, עומר צור במהלך הפגישה סקר עומר צור את פעילות יחידת חוק ההתיישבות במשרד החקלאות. כזכור, חוק ההתיישבות נחקק בשנת 1967 ונחשב לחוק משמעותי למרחב
< 1 דק' קריאה
בתום שבוע מאתגר רצוף שריפות ופגעי מזג אוויר, הפורום הלאומי להגנה משריפות מרחיב פעילותו לצמצום נזקי הענק לאדם, למשק לטבע ולסביבה. בין ההמלצות, קידום חקיקה להתקנת גלאי עשן בכל חדר שינה. שריפות בשטחים הפתוחים:
2 דק' קריאה
על פני עמוד שלם של  "הזמן הירוק" ( 21.5.20) הודיע לנו רן כוחן כי תם עידן המשימתיות של התנועה הקיבוצית. כוחן שולל את עמדתו בעניין זה  של שר החינוך ומזכ"ל התנועה לשעבר אהרון ידלין וטוען
2 דק' קריאה
שלושה קיבוצניקים מעין חרוד מאוחד,  שני אחים ואחות, אור, זוהר וכרמית, הקימו חברת גינון בשם 'גן עדן אחזקות'. הם מעסיקים בין שישה לעשרה בני משק ואחראים היום על עבודות הגינון בבית השיטה, חפצי-בה, מושב
3 דק' קריאה
תקציב התנועה הקיבוצית לשנת 2020 אושר ביום שלישי, 26.5, ברוב גדול במועצת התנועה, שהתקיימה לראשונה באופן מקוון בזום. אושרה בחירתם של 4 נציגי ציבור חדשים למזכירות התנועה: נטע שוורץ (עברון), זהר ליפקין (הגושרים), שחר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן