you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
חברות הזנק חקלאיות

התנגדות חריפה בגלבוע לתכנית להקים תחנת כוח גז באזור תעשייה "מבואות הגלבוע"

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

להקים תחנת כוח גז באזור תעשייה: בגלבוע מביעים התנגדות חריפה לתכנית המתאר להקמת תחנת כוח גז באזור תעשייה "מבואות הגלבוע", וכנגד התהליך להקמת תחנות כוח נוספות, מבוססות גז טבעי, בתחומי המועצה ובסביבתה. על רקע התנגדויות גורפות שהעלו כל יישובי הגלבוע, התכנסה הוועדה המקומית "הגלבוע", לדיון בתכניתו של מנהל התכנון (ותמ"ל) לכפות הקמת תחנת כוח בחלק הצפוני של אזור התעשייה (סמוך לעפולה), בהספק הנע בין 900 עד 1200 מגה-ואט, בגובה של 70 מ', ועל שטח של כ-540 דונם (בשלב הראשון בלבד, עם פוטנציאל התרחבות ניכר). חברי הוועדה התנגדו פה אחד לתכנית שעוברת כעת לעיון הוועדה המחוזית.  עובד נור, ראש המועצה, המשמש כיו"ר הוועדה, הדגיש בדיון כי "מרחב הגלבוע הוא אחת הריאות הירוקות האחרונות במדינת ישראל, והנהגת המועצה הנוכחית ותושביה יעשו ככל שעל ידם למנוע מפגעי בריאות וזיהום".

להקים תחנת כוח גז באזור תעשייה – אנחנו מתנגדים

במרכז הדיון עמדה ההתנגדות המשותפת של שלושת הרשויות השכנות: עפולה, עמק-יזרעאל שביחד עם מוא"ז הגלבוע, שהזדעזעו לגלות כי  מתוכננת הקמתן של 4 תחנות כוח באזור העמקים בלבד, ועוד אחת בסמוך לג'נין.  במכתב עליו חתומים שלושת ראשי הרשויות (אבי אלקבץ, אייל בצר ועובד נור), מוצגת תמונות הריכוז הרב של תחנות כוח במרחב כה מצומצם, ומידת ההשפעה הניכרת הצפויה על בריאות הציבור והחקלאות, פגיעה נופית, ואף תדמיתית במרחב הכפרי.

"מדובר על הקמת 5 תחנות כוח מופעלות בגז טבעי (וסולר) ברדיוס של כ-25 ק"מ מהעיר עפולה. אין לכך אח ורע במדינה". אומר עובד נור, ראש המועצה. "נדהמנו לראות באיזו קלות מקדמת המדינה הצעה תכנונית שמשמעותה חמורה ביותר על בריאות תושבינו. כבר היום, עם התרחבות הפעילות באלון-התבור, סובלת העיר עפולה מזיהום אוויר בדומה לרמה שבעיר חדרה. הקמת תחנה נוספת תחשוף את תושבי האזור כולו לתוספת זיהום אוויר ניכרת בכל ימות השנה!"

במהלך השבוע הוצפה לשכת ראש המועצה במכתבי תמיכה מהנהגות היישובים, אשר ביקשו לחזק את ידי קברניטי המועצה בהתנגדות לתכנית. חלקם אף טרחו והגיעו לדיון להשמיע את עמדתם והדגישו את חששם כנגד המהלך האגרסיבי אשר ייצור נזק סביבתי לדורות.

למעלה מ-1500 תושבי הסביבה הביעו התנגדות אישית, המצטרפת להתנגדויות הרשויות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אם לפני עשור היה ניתן ב-2,000 שקלים לחודש לגור בדירת שני חדרים במושב ולהנות מדירת קרקע עם גינה ופרטיות ואיכות חיים, הרי שכיום ב-2,000 שקלים לא תמצאו אפילו דירת חדר במושב סטנדרטי, שאינו מרוחק יותר מ-30 קילומטרים ממרכזי ערים גדולות.   תשתיות מפותחות, כבישים מהירים, מרכזים מסחריים, כמו גם
4 דק' קריאה
"אנחנו יצרנים של מיצוי נוזלי של קומפוסט שמכיל כמות ומגוון עצומים של חיידקים, פטריות ומיקרואורגניזמים נוספים שהפעילות שלהם היא קריטית לפוריות הקרקע" מכירים את המושג חקלאות מחדשת? שמעתם היכן שהוא על הנושא הזה? אם לא אז
4 דק' קריאה
 לד"ר הני זובידה, מרצה למדע המדינה במכללת עמק יזרעאל, יש מדור בערוץ הכנסת בשם "משכן לילה" שבה הוא מביע את דעתו על נושאים שונים ומראיין אנשים שלדעתו יכולים לתרום לדיון. את המדור על שידוריו ניתן למצוא ביו-טיוב. 
4 דק' קריאה
אלון קשי היה קצין ביטחון בקונסוליה הישראלית בניו יורק, בזמן בו אירעה התקפת הטרור. צילומים ומסמכים מאותו אירוע מטלטל נשמרו אצלו בקופסה שחזרה אתו ארצה. בנו גילה את הקופסה במהלך ניקיונות בית בתקופת הקורונה  ה-11 בספטמבר 2001 נצרב בתודעתנו
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן