you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
גם מהבוץ הזה נצליח לצאת

התנועה הקיבוצית לחשב הכללי: התאם את קרן הסיוע לעסקים גם לעסקים בקיבוצים

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ראש אגף הכלכלה בתנועה הקיבוצית, רו"ח דגן לוין, שלח בתחילת השבוע מכתב לסגן החשב הכללי, גילי כהן, בהמשך לדיון שהתקיים עמו בסיוע ח"כ אלון שוסטר, וביקש כי הקרן שהממשלה מייעדת לסיוע לעסקים קטנים תותאם גם לקיבוצים. בנוסף, ממשיכה המערכת התנועתית כולה לפעול בכדי למצוא פתרון למעמד של חברים שהם "עובדי פנים" או יזמים בקיבוצים, ואינם מקבלים דמי אבטלה/חל"ת

סיוע לעסקים בקיבוצים: במכתבו, שחובר ביחד עם ראש המחלקה המשפטית בתנועה, עו"ד מיכי דרורי ומנכ"ל ברית פיקוח ויו"ר ועדת המיסוי הבינקיבוצית ירון רייכמן, נכתב בין היתר: "אנו מקבלים פניות מקיבוצים, מפעלים קיבוציים ועסקים קטנים הפועלים בקיבוצים לקבלת סיוע מהקרן, אך נתקלים בשני חסמים מוקדמים למימוש הבקשות – הראשון הינו חסם טכני – הקיבוצים מאוגדים כאגודה שיתופית בע"מ, וברשימת הטפסים אין טופס המתאים לתאגיד מסוג זה".

לטענת לוין החסם השני מהותי יותר, והם מבקשים כי משרד האוצר ישים ליבו לכך ויביא לפתרון העניין: "קבלת ההלוואה מותנה בערבות אישית של אדם בעל שליטה. בקיבוץ, אין למעשה בעל שליטה, לכל חבר "בעלות" שווה באגודה (מרבית הקיבוצים מונים בין 100 ל- 1,000 חברים), וחברי קיבוץ לעולם אינם ערבים לאגודה. כאשר גורם פיננסי מעמיד הלוואה לקיבוץ הוא משעבד כבטוחה נכסים של הקיבוץ, שביכולתם להבטיח את החזר הלוואה בוודאות גבוהה לאין שיעור מערבות אישית של ערב "בשר ודם". על כן, נדמה כי אפשר לממש את תכלית הקמת קרן הקורונה גם בקיבוצים, באמצעות הסדר חלופי שלא יחייב מתן ערבות אישית של חבר".

ראש אגף הכלכלה בתנועה חותם את מכתבו לסגן החשב הכללי בבקשה להתאים את העסקים בקיבוצים לקרן הסיוע : "נודה לגיבוש התאמות הכרחיות שיאפשרו גם לקיבוצים, מפעלים קיבוציים ויזמים הפועלים בקיבוץ להנות מהקרן החשובה כל כך שהקמתם, ולצלוח את המשבר".

בנוסף, ממשיכה המערכת התנועתית כולה לפעול בכדי למצוא פתרון למעמד של חברים שהם "עובדי פנים" או יזמים בקיבוצים, ואינם מקבלים דמי אבטלה/חל"ת.

בהמשך למכתב שנשלח בשבוע שעבר מוועדת המיסוי הבינקיבוצית למנכ"ל ביטוח לאומי בנדון, הועבר הנושא לדיון גם בוועדות הכנסת שהוקמו לאחרונה. חברי הכנסת אלון שוסטר ורם שפע (כחול-לבן) מלווים את הטיפול  בו בוועדת הרווחה וח"כ איציק שמולי (העבודה) פועל לפתרון העניין בוועדת הכספים. במקביל, פועלים בתנועה מול אנשי האוצר בכדי לנסות לקדם פיתרון גם שם.

כזכור, במכתב שנוסח על ידי אגף כלכלה והמחלקה המשפטית בתנועה הקיבוצית וברית פיקוח, נכתב בין היתר:  "אין זה מתקבל על הדעת שחברי הקיבוצים לא יוכלו להנות מהסיוע של המדינה כמו כלל האזרחים. לפיכך, אנו מבקשים להחיל את ההנחיות בנוגע למתן המענק המיוחד לעובדים עצמאיים גם על חברי קיבוץ העובדים בקיבוצם, שמכל בחינה מהותית דומים לעובדים עצמאיים".

נשארים בבית – דילמת המפגש סבים מול נכדים

סיוע לעסקים בקיבוצים: אתר התנועה הקיבוצית – לכתבה במקור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אם לפני עשור היה ניתן ב-2,000 שקלים לחודש לגור בדירת שני חדרים במושב ולהנות מדירת קרקע עם גינה ופרטיות ואיכות חיים, הרי שכיום ב-2,000 שקלים לא תמצאו אפילו דירת חדר במושב סטנדרטי, שאינו מרוחק יותר מ-30 קילומטרים ממרכזי ערים גדולות.   תשתיות מפותחות, כבישים מהירים, מרכזים מסחריים, כמו גם
4 דק' קריאה
"אנחנו יצרנים של מיצוי נוזלי של קומפוסט שמכיל כמות ומגוון עצומים של חיידקים, פטריות ומיקרואורגניזמים נוספים שהפעילות שלהם היא קריטית לפוריות הקרקע" מכירים את המושג חקלאות מחדשת? שמעתם היכן שהוא על הנושא הזה? אם לא אז
4 דק' קריאה
 לד"ר הני זובידה, מרצה למדע המדינה במכללת עמק יזרעאל, יש מדור בערוץ הכנסת בשם "משכן לילה" שבה הוא מביע את דעתו על נושאים שונים ומראיין אנשים שלדעתו יכולים לתרום לדיון. את המדור על שידוריו ניתן למצוא ביו-טיוב. 
4 דק' קריאה
אלון קשי היה קצין ביטחון בקונסוליה הישראלית בניו יורק, בזמן בו אירעה התקפת הטרור. צילומים ומסמכים מאותו אירוע מטלטל נשמרו אצלו בקופסה שחזרה אתו ארצה. בנו גילה את הקופסה במהלך ניקיונות בית בתקופת הקורונה  ה-11 בספטמבר 2001 נצרב בתודעתנו
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן