התנגדות חריפה בגלבוע לתכנית להקים תחנת כוח גז באזור תעשייה "מבואות הגלבוע"
יבול שיא
הרפת והחלב
קטורה אילות בנייה ישראמרין 005

החלה בניית 25 יחידות מגורים בקיבוץ קטורה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בקיבוץ קטורה עובדים בימים אלה על הכנת התשתית לבניית 25 יחידות דיור חדשות.  הבנייה היא חלק מפרויקט "בית קטן בערבה", פרויקט מגורים  של חבל אילות בשיתוף משרד הבינוי והשיכון, המיועד למשפחות צעירות בקיבוצי האזור, במטרה לחזק את ההתיישבות בערבה הדרומית.

מדובר בבתים יבילים, אותם בונה חברת ישראמרין. עמוס נחום, מנכ"ל  החברה,  מסביר כי הבנייה מתבצעת באמצעות טכנולוגיית בנייה מודולרית מפלדה בשילוב בטון. הקירות מיוצרים במפעל וממנו מובלים  לקטורה. ההערכה היא שהשלב הראשון של הקמת השכונה החדשה יסתיים עד סוף 2019.

מנהל הכספים של הקיבוץ, מרסל דבאוי, אומר כי במסגרת פרויקט "בית קטן בערבה" יקבלו הקיבוצים 90 דירות, בתמיכה משמעותית של משרד השיכון.  25 מהן יגיעו כאמור משפחות בקיבוץ קטורה. הקיבוצים ביצעו עסקת מימון לרכישת הבתים, כמעט בתנאי משכנתא, בסדר גודל של 40 מיליון שקל, 11 מיליון שקל מהם בקטורה. שמונה משפחות שאמורות להיכנס לבתים החדשים נמצאות בהליכי קליטה שונים, ארבע מהן שוהות כבר בקיבוץ.

בקטורה 160 חברים ופרנסתו על מטע תמרים גדול, ענף תיירות מפותח, וחברים עובדי חוץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 זה סיפור מרתק ומעניין עד מאד של איש מקצוע שנולד בתוך פרדס ולא בבית חולים, שלמד בבית הספר החקלאי "כדורי", שהיה למדריך ירקות למאות חקלאים ערבים, ומלא תפקידים נוספים בשירות ההדרכה והמקצוע של משרד
8 דק' קריאה
לימור צוקרון, תושבת אביעזר ואמא לשלישייה, חלתה לפני עשור בסרטן השד ולאחר התמודדות הצליחה להחלים. בימים אלה היא נאבקת שוב, אבל משדרת אופטימיות ומבקשת להבהיר: "נשים, לכו להיבדק. המתנה שקיבלתי מהסרטן היא הרצון לחיות".
5 דק' קריאה
החיים מזמנים לנו תמיד הפתעות ולא תמיד נעימות, השאלה היא מה אנחנו עושים עם זה. לאחר שחלתה במגוון אלרגיות ולאחר שהטיפולים הרפואיים הרגילים לא סייעו לה, פנתה נאווה כהנא, מגן שומרון, לטיפול בהומיאופתיה, שתוך
6 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן