קיבוץ מגוון מאמץ את המודל הדיפרנציאלי
יבול שיא
הרפת והחלב
עוד שלומית שיחור רייכמן. רשמת האגודה השיתופית

רשמת האגודות השיתופיות

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עו"ד שלומית שיחור-רייכמן  מונתה לתפקיד רשמת האגודות השיתופיות

לאחר שוועדת האיתור לבחירת רשם/ת האגודות השיתופיות, החליטה להמליץ, פה אחד, על עו"ד שלומית שיחור-רייכמן, לתפקיד רשמת האגודות השיתופיות (מתוך 60 מועמדים), אימץ בשבוע שעבר שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ את ההמלצה ומינה את עו"ד שיחור רייכמן לתפקיד. היא האישה הראשונה שמכהנת בתפקיד זה והיא מחליפה את עו"ד נעמה קאופמן-פס, משנה למנכ"ל משרד הכלכלה, אשר כיהנה בתפקיד באופן זמני כשנה, לאחר שהרשם הקודם, עו"ד  מירון הכהן, סיים את תפקידו.

לאחר  שהודיע על המינוי אמר השר פרץ: "אני סמוך ובטוח ש עו"ד שלומית שיחור-רייכמן תפעל ברגישות ונחישות באתגרים הרבים הנמצאים על שולחנה, כדי לחזק את האגודות השיתופיות שהן מאבני היסוד של הכלכלה והחברה הישראלית. אני מאחל לה הצלחה בתפקידה החדש".

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר  איחל לעו"ד שיחור-רייכמן הצלחה בתפקיד החדש ואמר כי הוא מצפה לשיתוף הפעולה והעבודה המשותפת. מאיר ביקש להודות מקרב לב לעו"ד נעמה קאופמן-פס על המחוייבות והיחס המכבד שנתנה בתקופת כהונתה הקצרה.

שיחור-רייכמן  היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל אביב  ובעבר עבדה כעו"ד עצמאית וכפרקליטת איו"ש בתביעה הצבאית. היא תושבת תמרת ובשלוש השנים האחרונות משמשת בתפקיד מנהלת היישוב שמשית.

יחידת "רשם האגודות השיתופיות", הינה הרגולטור של האגודות השיתופיות, ועוסקת בכל מעגל החיים שלהן: משלב הרישום ואישור התקנונים שלהן, דרך פיקוח ובקרה שוטפים על התנהלותן הכלכלית, החברתית והדמוקרטית של האגודות, ועד מעורבות בהליכי הפירוק של אגודות שהפכו לחדלות פירעון או הגיעו לסוף דרכן.

באגף  כ-40 עובדים, המשתייכים ברובם לצוותים ולמחלקות הבאות: פיקוח, פירוקים, בוררות, מחלקה משפטית, רו"ח וחקיקה ופיתוח. כל המחלקות הללו כפופות לרשם האגודות.

העובדים באגף הינם בעלי רקע מגוון ומגיעים מכל קבוצות האוכלוסייה, לרבות כאלו המיוצגות בחסר בשוק העבודה בישראל ובמגזר הציבורי, שאצלנו יש להן ייצוג ניכר ונכבד. מעבר לכך, כ-20% מהעובדים באגף הינם אנשים עם מוגבלויות, המשולבים באופן מלא בעבודת באגף ותורמים לה. האווירה והמכילה הקיימת באגף מאפשרת לנו לפעול יחד, בהרמוניה ובכבוד הדדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

במסגרת חגיגות 97 שנים לקיבוץ מזרע, מוצגת בחדר האוכל תערוכה בה משתתפים כ-60 יוצרים חברי הקיבוץ, במגוון של תחומי אמנות ויצירה. תערוכה קיבוץ מזרע: בספטמבר 1934 נוסד בקיבוץ מזרע ארגון הציירים והפסלים של הקיבוץ
4 דק' קריאה
עמיעד מערכות מים (AIM:AFS), יצרנית עולמית מובילה של מערכות סינון וטיפול במים, הודיעה על השקתה של מערכת סינון דיסקיות חדשנית; ספין קלין נובה. המוצר החדש מתאפיין במספר פרמטרים המאפשרים ביצועי סינון משופרים, התאמה מירבית
2 דק' קריאה
השבוע נפתחת בגלריה GH – גבעת חביבה לאמנות, תערוכה של סיגלית לנדאו ויותם פרום. סיגלית לנדאו היא אמנית פיסול, מיצב ווידאו. יצירותיה, החל מאמצע שנות ה-90, עוסקות בנרטיבים של החברה הישראלית, תוך שימוש באלגוריות.
2 דק' קריאה
החברים שואלים – המדור משיב שואל חבר: היש מינימום של חברים שצריכים להשתתף באסיפה בקיבוץ, כדי שזו תהיה תקפה? האם בעלי תפקידים מחויבים להשתתף באסיפה? היש קיבוצים שביטלו את האסיפה? הניתן להעביר החלטות לקלפי
2 דק' קריאה
במידה רבה, כחול-לבן היא מפלגת ההתיישבות. כמו שני חבריי לסיעה, גדלתי בהתיישבות העובדת. למדתי בבית ספר חקלאי, עבדתי ברפת, גרתי בכפר. ההתיישבות זורמת בעורקיי. אני מכיר היטב ולעומק את האתגרים הרבים, ובמלאכת הרכבת הממשלה
3 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן