יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 05 23 122556

גדי קוניא מונה למנכ"ל קבוצת תנובה

2 דק' קריאה

שיתוף:

קוניא יחליף את אייל מליס שמסיים את תפקידו לאחר 15 שנה בקבוצה, מתוכן 7 שנים כמנכ״ל

דירקטוריון קבוצת תנובה הודיע היום על מינויו של גדי קוניא למנכ"ל הקבוצה. קוניא מחליף את אייל מליס, שיסיים את תפקידו לאחר 15 שנה בקבוצה, מתוכן 7 כמנכ"ל.

קוניא (53) מונה לתפקיד מנכ"ל אינפיניה (לשעבר נייר חדרה) בשנת 2016 על ידי קרן פימי של ישי דוידי. קודם לכן שימש קוניא במשך שנתיים כסמנכ"ל הכספים של החברה וכממלא מקום מנכ"ל. בעבר שימש קוניא כמנהלה של גזית גלוב בגרמניה במשך שנה עד ל 2013 וקודם לכן שימש מ"מ מנכ"ל וכסמנכ"ל הכספים של גזית גלוב במשך שלוש שנים.

קוניא הוביל באינפיניה בהצלחה תהליך טרנספורמציה תוך יישום צעדים אסטרטגים ותהליך התייעלות משמעותי שהביאו לשיפור ניכר בתוצאותיה הכספיות וירידה משמעותית במינוף. אינפיניה הרוויחה 117 מיליון שקל במחזור של 1.8 מיליארד שקל ב-2022, בהשוואה להפסד מצטבר של 250 מיליון שקל בשנים 2014-2013. קוניא מביא עמו לתפקיד ניסיון רב המשלב ראייה עסקית מקומית ובינלאומית, הבנה עמוקה וניסיון רב בתחומי התפעול, פיננסים, פיתוח עסקי,  מפעלי ייצור, שרשרת אספקה ולוגיסטיקה.

חיים גבריאלי, יו"ר קבוצת תנובה: "תנובה עשתה קפיצת מדרגה משמעותית בשנים האחרונות. הדבר בא לידי ביטוי בבניית תשתיות טכנולוגיות וייצור, התייעלות, חדשנות מוצרית ובניית מנועי צמיחה, שמהווים תשתית חזקה לקראת הצעדתה של הקבוצה לשלב הבא. זאת, תוך התמודדות עם מגמות עולמיות בצריכת מזון ובטחון המזון, לצד תהליכי דיגיטציה ארגונית. דירקטוריון תנובה בחר בגדי קוניא פה אחד מתוך אמונה שהוא יכול לממש חזון זה בזכות ניסיונו הרב באינפיניה ובתפקידים קודמים שביצע. גדי מצטרף לחברה מדהימה עם הנהלה איכותית ואלפי עובדים, המחויבים לספק כל בוקר לכל תושבי ישראל את מוצרי תנובה. לאחר תקופת חפיפה קוניא ייכנס לתפקיד. ברצוני להודות בשם דירקטוריון תנובה, עובדי ומנהלי הקבוצה כולה לאייל מליס על תרומתו האדירה לאורך השנים, שתאפשר לנו להמשיך ולצמוח גם בשנים הקרובות".

גדי קוניא: "אני מודה לדירקטוריון תנובה על הבעת האמון. תנובה היא אחת החברות המובילות והחשובות במשק הישראלי, ואני נרגש מההזדמנות לקבל עלי את תפקיד מנכ"ל הקבוצה ולהוביל אותה יחד עם אנשיה לצמיחה ולמצוינות בשנים הבאות". פעילות קבוצת תנובה, המעסיקה כ-6,000 עובדים, כוללת את חטיבת חלב, חטיבת המזון ובה מותגים כגון מאמאעוף, סנפרוסט ומעדנות, את פעילות תנובה שף לשוק המוסדי, מפעל בעמק המייצר אבקות חלבון ייחודיות לשוק המזון המקומי והבינלאומי ועוד. בשנים האחרונות הגדירה תנובה את תחום תחליפי החלבון כמנוע צמיחה עבור החברה, כאשר כיום היא מובילה בתחום תחליפי החלב בישראל ומוכרת ידע בנושא בעולם והיא פועלת להרחיב פעילותה בעולם תחליפי החלבון באמצעות פיתוח פנימי ובאמצעות השקעות ושת"פים. תנובה מובילה עם שותפות נוספות את חממת הפודטק בקרית שמונה וכן יש לה קרן להשקעות בתחום הפודטק.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן