יבול שיא
הרפת והחלב
מילובר

חברת מילובר משקיעה בפודטק

2 דק' קריאה

שיתוף:

מילובר וחושן פודטק מקימות את שותפות "חושן פודטק – מילובר ישראל" לייצור נבטים להזנת בעלי חיים בישראל

חברת מילובר, יבואנית חומרי הגלם להזנת בעלי חיים הגדולה בישראל המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק מזון לבעלי חיים, מקימה  שותפות עם חברת חושן פודטק לייצור ושיווק נבטים בבלעדיות בישראל.
המתקן הראשון  מוקם בימים אלו בקיבוץ סער, בשותפות עם הקיבוץ, בהשקעה של כ-15 מיליון ש"ח וייצר 60 טון נבטים ביום. הקמת המתקן צפויה להתחיל בשיווק נבטים בתחילת 2023.  במסגרת ההסכם,  ישקיעו הצדדים כ-150 מיליון ש"ח בהקמת  6 מפעלים נוספים ברחבי הארץ, בהיקף ייצור כולל של כ-700 טון ביום.

חברת מילובר נוסדה לפני כ-60 שנה והיא בבעלות משותפת של משקי המפרץ, משקי עמק יזרעאל ומשקי גליל עליון. חברת חושן פודטק היא בבעלות משפחת דנקנר ומשקיעים נוספים. חושן פודטק עוסקת בשנתיים האחרונות במו"פ לגידול אינטנסיבי של נבטים כמזון לבעלי חיים, ופועלת עם צוות מומחים מהטובים בארץ ובשיתוף פעולה עם הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית ועם מכון וולקני.

נבטים נחשבים כמזון פרימיום לבעלי חיים מעלי גירה וגידולם במתקן ייעודי,  חוסך משאבים יקרים של  קרקע ומים, ומתבצע ללא שימוש בדשנים ובכימיקלים. בניסויים רבים שערכה, נמצא כי הזנה בנבטים של חושן פודטק מביאה לנצילות מזון גבוהה יותר מהמזון הקיים, משפיעה לטובה על כמויות החלב ואיכותו, ומביאה לרמת נעכלות גבוהה, בהשוואה לכל מזון אחר, דבר שמוביל לרפתות ולדירים נקיים יותר ולהפחתה משמעותית בפליטות גזי חממה.

החיבור בין מילובר לחושן פודטק יאפשר סינרגיה, בין הפיתוח החדשני של חושן פודטק לבין המומחיות של מילובר בהזנת בעלי חיים והפריסה הגיאוגרפית שלה.

נבטים
נבטים

אירית בן דוב, מנכ"לית חברת מילובר אמרה, כי השותפות עם חושן פודטק  היא חלק מראייה אסטרטגית של מילובר הרואה בתחומי הפודטק והאגריטק, מנוע צמיחה עתידי הצועד לעבר עולמות של קיימות וחיסכון במשאבים.. יתרה מכך, מהלך כזה של גידול נבטים בישראל יאפשר לחזק את העצמאות של מדינת ישראל, לספק מזון תוך הקטנת תלות בייבוא חומרי גלם.

אירית בן דב מנכלית מילובר. צילום חיה גולד 1
אירית בן דב, מנכלית מילובר. צילום: חיה גולד

סער ברכה, מנכ"ל חושן פודטק ושותף בחברה אמר: "תוכניתנו האסטרטגית הינה לבצע את המחקר והפיתוח של החברה בישראל, ולהקים מתקני גידול רבים של נבטי חושן פודטק במדינות שונות, בכל מדינה עם שותף אסטרטגי מוביל. הכרנו במילובר צוות ניהולי ומקצועי מרשים ואיכותי, ואנחנו שמחים על השותפות עם החברה המובילה בישראל במכירת מזון לבעלי חיים".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה
נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן