יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 01 01 at 10.14.08

חדש בצמח תערובות! תערובת יונקים ייעודית עד גמילה – 22% חלבון

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

הזנת יונקים בשבועות הראשונים לחייהם מבוססת בעיקר על חלב. החלב הינו מקור אנרגיה ומזינים לגדילה והתפתחות תקינה של היונק. יחד עם זאת, מומלץ להגיש מזון יבש ליונק כבר מהימים הראשונים!

למזון היבש (סטרטר) שני תפקידים עיקריים: אספקה של מזינים נוספים לבעל החיים והתפתחות של פעילות תקינה של הכרס. תהליך הפירוק ותסיסה של פחמימות לא מבניות הינו הגורם העיקרי להתפתחות יכולת הספיגה של הכרס.

בעבודה שפורסמה בחוברת התקצירים של כנס מדעי הבקר 2019 נמצא שכל קילוגרם תוספת משקל בגמילה מתורגמת לכ-17 ק"ג חמ"מ בתחלובה ראשונה. עבודה זו, בדומה לעבודות שנעשו בעולם, מראה קשר ישיר בין משקל והתפתחות היונק ליצרנות עתידית.

במרבית הרפתות בישראל, משטר ההזנה של עגלים ועגלות מגיל המלטה ועד לגיל 4 חודשים כולל שימוש בתערובת סטרטר המכילה 16%-18% חלבון על בסיס חומר טרי.

בשנים האחרונות מספר עבודות שנעשו בארץ ובעולם הראו שיפור בביצועי גמילה וצריכת מזון, בעגלות שהוזנו עד גמילה בתערובת עשירה בחלבון ואנרגיה.

בעבודה שפורסמה בחוברת התקצירים האחרונה (2022) נמצאה עלייה במשקל ועלייה בצריכת המזון בעגלות שהוזנו בתערובת המכילה 22% חלבון.

יונק צורך כ40-60 ק"ג מזון יבש לאורך תקופת הגידול. על כן, העלות הנוספת של האבסת תערובת 22% היא רק כ- 15-20 ₪ לעגלה עד גיל גמילה. עלות זו שולית ביחס לשיפור בתוצאות הגידול ומשקל הגמילה הצפוי. על כן אנחנו שמחים להציע לכם את תערובות 5724 "יונקים 22%". התערובת מתוכננת באופן ייעודי לתקופת הינקות עד הגמילה. התערובות מכילה מזונות אשר יתרמו להתפתות הכרס וגדילה של היונק. בנוסף התערובות מכילה תוספי תזונה שמטרתם לשפר את בריאות היונק והיכולת של מערכת העיכול להתמודד עם פתוגניים שונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן