יבול שיא
הרפת והחלב
אורנה שמעוני

אות הנשיא להתנדבות יוענק לאורנה שמעוני מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד

2 דק' קריאה

שיתוף:

הנשיא ריבלין: "עשית דברים נפלאים שהם חלק מהחוויה הישראלית במלוא מובן המילה". שמעוני: "אחד הימים המשמעותיים בחיי"

12 זוכי "אות הנשיא להתנדבות" התבשרו בשבוע שעבר על זכייתם באות הנשיא לשנת 2021, שהוקדש לפועלים למען חיזוק הערבות ההדדית והחוסן לאומי, לשם התמודדות עם משבר הקורונה.

האות יוענק על ידי נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין זו השנה ה-47 והוא פרי יוזמתם של מוסד הנשיאות בשיתוף עם המועצה הלאומית להתנדבות.

בין 12 הזוכים השנה נמצאת גם אורנה שמעוני בת ה-80 מקיבוץ אשדות יעקב מאוחד. הנשיא ריבלין התקשר אל שמעוני ובירך אותה: "אחד מהדברים האחרונים שאני עושה לפני סיום כהונתי, הוא להעניק את 'אות הנשיא להתנדבות'.

התקשרתי לבשר לך שהחלטנו להעניק לך השנה את האות על הפעילות המרשימה שלך. עשית דברים נפלאים שהם חלק מהחוויה הישראלית במלוא מובן המילה. אני חושב שזה כבוד גדול גם עבור מדינת ישראל."

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, התקשר לברך את אורנה שמעוני ואמר לה בין היתר: "פעולותייך בבית איל ומפעל חייך להנצחת זכר כל הנופלים בלבנון והילדות שנרצחו באי השלום הם מסע חיים של נתינה אינסופית לצד הקרבה המהולה בעצב.

אות מתנדבת הנשיא מכובד ואין ראויה ממך לקבלו. מעולם לא פעלת כדי לקבל פרס על פועלך אלא למען עשיית הטוב והעזרה לזולת. על כך, ועל מעשים רבים בהם לקחת חלק, ראויה את לקבל גם את פרס ישראל למפעל חיים ביום העצמאות הקרוב".

אורנה שמעוני ל"הזמן הירוק": "זהו אחד הימים המשמעותיים בחיי. זה התחיל בבוקר עם קבלת 'אות המערכה' מאוגדונר 36 (אורנה היא אם שכולה שבנה איל נפל במוצב ריחן בלבנון בספטמבר 1997) טקס מאוד מרגש ועצוב.

ואז נוסעים לעמק הבכא סמוך לקוניטרה לחגוג יום הולדת 77 לאביגדור קהלני בנוכחות משפחות ולוחמי יום כיפור. באמצע הדרך טלפון נרגש מהנשיא ריבלין בכבודו ובעצמו, המודיע לי על קבלת האות.

הייתי כה נרגשת נוכח דבריו המחמיאים של ריבלין, שהמילים נעתקו מפי וכמעט נזקקתי לאלונקה כדי להתאושש. יום מרגש, חווייתי ומצמרר מאין כמותו. אני מודה למברכים הרבים ולמברכות על השבחים הרבים שהרעיפו עלי בעקבות ההודעה על זכייתי".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אבי לב כבר בן 83 ולאורך שנות חייו, גם כשעבד כשכיר במשך 34 שנה ב"האחים מילצ'ן", תמיד היה חקלאי ופרדסן * לפני כחודש השיק את "לב של חקלאי" – ספר זכרונותיו, מנעוריו כחקלאי וכאחיו
10 דק' קריאה
אני כותב כמה ימים לפני יום הזיכרון לחלל צה"ל ויום העצמאות. מלא רגשות ובעקר תפילות – אני מאחל לכל החטופים לחזור הביתה מהר, שכוחות הביטחון ישמרו על השלום ועל עצמם, שכל הפצועים והמשפחות שעברו
3 דק' קריאה
במושב משֹואות-יצחק בדרום יש שתי אנדרטאות זו לצד זו – האחת לזכר הנספים בשואה והשנייה לזכר הנופלים במלחמות ישראל * אבנר חורש – מורה דרך וחבר המושב דור שני – מספר על תולדות היישוב,
6 דק' קריאה
שחקנית החיזוק בת ה־107 שבוחרת להסתכל קדימה * תמיד מעדיפה לראות את הכוס החצי מלאה  השבוע סיפר לי מושבניק שלא מזמן הוא חגג יום הולדת 70. איחלתי לו מזל טוב ושאלתי איך חגגו. בקול
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן