יבול שיא
הרפת והחלב
איילת הריס מנהיגות חבל אילות

בונים קהילה של קהילות בערבה הדרומית

2 דק' קריאה

שיתוף:

בונים קהילה של קהילות בערבה הדרומית: בשנה האחרונה עמלה המועצה האזורית חבל אילות, בשיתוף התנועה הקיבוצית, ביצירת הכשרה אזורית שמטרתה לחזק את המנהיגות הקהילתית ולשמר את הקיים, אך יחד עם זאת לייצר קבוצת עמיתים מקצועית שתפעל בקיבוצים וביישובי החבל ויחדיו תחזק את הקהילות והחבל כולו. במקביל, בתים חדשים ממשיכים להגיע אל קיבוצי המועצה במסגרת פרויקט "בית קטן בערבה", ובשבוע שעבר – לאילות

"זכינו לפתוח קורס של מנהיגות קהילתית בחבל אילות, במועצה שלנו שהיא קהילה של קהילות. בכל אחת מהן נכון להצמיח מנהיגות בעלת הכשרה מתאימה משלה, על מנת להוביל את הקהילה לצמיחה, התחדשות פיתוח וטיפוח. הקורס מקצועי עם שותפים עמיתים שרוכשים את המבט קדימה כל אחד ואחת ליישוב שלו ולחבל כולו". כך סיכם את פתיחת קורס ההכשרה בחבל אילות, ראש המועצה חנן גינת.
מסע היצירה החל יחד עם ממלאי תפקידים שונים בחבל אשר "ציירו" תמונת עתיד משותפת של "חבל אילות 2030", החל מאפיון הצרכים העתידים של קהילה רב דורית מתבגרת ועד הצורך באיתנות כלכלית ושימור העוגנים הקיימים, לצד הצורך בפיתוח מקורות, תעסוקה, שימור וחיזוק הזהות הקיבוצית והאזורית, ועוד.

בונים קהילה של קהילות בערבה הדרומית

לאחר המיפוי והאפיון של נקודות החוזק לצד האתגרים שעומדים בפני האזור, הוחלט על מתווה הכשרה שבוגריו יוכלו לקחת חלק פעיל ומשמעותי בהובלה האזורית. ההכשרה יצאה לדרך לפני מספר שבועות והשתתפו בה נציגים מקיבוצי האזור (לוטן, קטורה, גרופית, יטבתה, סמר, אליפז ואילות) – קבוצה של 20 חברים וחברות מחויבים, שיצאו יחד למסע של למידה והעצמה אישית, חיבור לחבל, לאנשיו ונשותיו. ההכשרה תורכב מ-10 מפגשים לאורך השנה, אשר ינדדו בין הקיבוצים השונים. בכל מפגש תהיה היכרות עם הקיבוץ המארח, למידה והתנסות. כל זאת לצד פיתוח וצמיחה אישית, וגיבוש קבוצה משמעותית שתהווה עוגן עבור חבריה והאזור.

את הקורס מובילים שרון ארובס, מנהל צמיחה דמוגרפית, צעירים ודוברות במועצה האזורית, ויובל ילובסקי, מנהלת "המקפצה" במועצה (מעבדת החדשנות לשעבר) בשיתוף עם איילת הריס ממחלקת צמיחה ופיתוח קהילה באגף חברה וקהילה של התנועה הקיבוצית. איילת הריס: "כילידת קיבוץ קטורה, הובלה של קורס הכשרה של מנהיגות קהילתית בחבל אילות היא בגדר הגשמת חלום עבורי. בעשור האחרון אני עוסקת בתחום הקהילות ופיתוח מנהיגות, ומאוד שמחתי על ההתגייסות הטבעית ועל החיבור עם שרון ויובל, יחד עם הרוח הגבית של חנן גינת שמאפשר לנו לחלום ולהגשים".

שרון ארובס: "בשנים האחרונות התהדק מארג שיתוף הפעולה של המועצה האזורית חבל אילות יחד עם התנועה הקיבוצית. אני מברך על הליווי המקצועי שאנחנו מקבלים, ויחד עם היוזמות המקומיות מתבצע חיזוק משמעותי לחיי הקהילות בקיבוצים וביישובי החבל".  במקביל, המשיכו גם השבוע להגיע אל קיבוצי המועצה בתים יבילים אשר ישמשו למגורי המשפחות הצעירות המבקשות לבנות בקיבוצי הערבה הדרומית את ביתם. הבתים, שהגיעו השבוע לאילות, הם חלק מפרויקט "בית קטן בערבה", שהתאפשר גם בזכות ערבות שנתנה קרן קמ"ע של התנועה הקיבוצית, להבאת כ-120 בתים במטרה לחזק את ההתיישבות בערבה הדרומית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן