יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2022 10 25 104840

דברים שאמרה אישה מאוד אינטליגנטית

3 דק' קריאה

שיתוף:

שרה נתניהו בקלטת מלפני תריסר שנים והקלטה מהשבוע. ועוד: על ציוצים פוגעניים ותביעות לשון הרע

הבחנה של פסיכולוגית 

שרה נתניהו הרוויחה השבוע את העיסוק התקשורתי בה, לאחר שידור הקלטת בה היא מחלקת "מחמאות" לראש השב"כ בעבר יובל דיסקין. "חוצפן", "טמבל" ו"חרא", אמרה נתניהו על דיסקין, בשיחה עם ניר חפץ ב-2010. חפץ היה אז ראש מערך ההסברה הלאומי וזעמה של אשת ראש הממשלה על דיסקין התפרץ בעקבות החלטה של השב"כ לדחות בקשה להציב הבטחה על ביתה הפרטי של משפחת נתניהו בירושלים. נתניהו לא ידעה כמובן שהיא מוקלטת ובוודאי לא שיערה לעצמה שההקלטה תושמע בתוכנית המקור של רביב דרוקר 12 שנה לאחר אותה שיחה. עבור מי שעמדו כבר מזמן על אישיותה המאוד בעיתית של הגברת, זו עדות נוספת שמצטרפת לשלל עדויות קשות שמסרו נשים וגברים שעבדו אצלה, אנשי ממשל וביטחון שדיווחו על מעורבותה בענייני המדינה, והקלטות קודמות שלה עצמה ("אני פסי-כו-לו-גית"). מי שלא מצאו בה עד היום כל דופי, הקלטת הזו לא תשנה את יחסם אליה. "אני בחורה מאוד אינטליגנטית ואני בענייני ביטחון 20 שנה כבר", הסבירה נתניהו לחפץ באותה שיחה. היום היא בענייני ביטחון כבר 30 שנה והניתוק מהם בשנתיים האחרונות כנראה מאוד קשה לה. זה המקום להזכיר עדות של תא"ל אמל אסעד, ליכודניק לשעבר: ״הצגתי לנתניהו תכנית יציאה מלבנון כשהייתי מפקד יקל. הוא שאל אותי אכפת לך שאני אקרא לשרה אשתי? היא ירדה למטה. קראה את התוכנית ואמרה: תראה, תכנית מעניינת, אבל זה לא זמן ליציאה מלבנון״. 

ראוי להקדיש כמה מילים לאירוע נוסף בו השתתפה השבוע נתניהו. היא השתתפה בחוג בית סגור של נשות הציונות הדתית, שם חזרה על אחד ממרכיבי ההפחדה ששובצו בקמפיין הבחירות של הליכוד, שאם הימין לא יחזור לשלטון, אופייה היהודי של מדינת ישראל נמצא בסכנה חמורה. "הנושא של מדינה יהודית זה רק כשהצד של הימין בשלטון", הודיעה נתניהו לשומעות אותה, "מי אנחנו רוצים שיהיה שר החינוך שלנו? בטח לא מישהי שמוציאה את התנ"ך מלימודי התלמידים שלנו. אם לא נזכה חלילה, זה מה שיקרה". התנ"ך לא הוצא מתוכנית הלימודים, אין ולא יהיה שר חינוך שיוציא אותו, אבל שקר שחוזרים עליו עוד ועוד… 

ועוד אמרה נתניהו: "כואב לכולנו לראות אנשים טובים משלנו שמדברים על הצבעה לגנץ וחבל. אני לא רוצה להביע עליו שום דעה לטוב או לרע, אבל הוא שמאל, הוא שייך לגוש השמאל. ואני חושבת שזו לא מילה גסה". 

היא לא רוצה להביע עליו שום דעה לטוב או לרע, אבל הוא שמאל. זו לא מילה גסה, אבל זו סכנה לזהותה היהודית של מדינת ישראל וכנראה גם לביטחונה. 

צייצתם? תשלמו 

שני תומכי ביבי נלהבים יצאו השבוע חבולים ממשפטי לשון הרע שהוגשו נגדם. הראשון הוא העיתונאי אלי ציפורי, שנתבע על ידי העיתונאי ברוך קרא על ציוץ מספטמבר 2020, בו כינה ציפורי את קרא "עבד נרצע של הפרקליטות" וטען ש"קרא קיבל הדלפה פלילית מהפרקליטות בעבר (פרשת אריאל שרון), נחקר באזהרה והסגיר בצורה מכוערת את מקורותיו (עו"ד ליאורה גלאט ברקוביץ'). כבר אז ברוך קרא הצבוע היה צריך לעוף ממקצוע העיתונות". קרא הגיש נגדו תביעת לשון הרע (200 אלף שקל), לא על כינויי הגנאי, אלא על מה שייחס לו ציפורי, כאילו הסגיר לחוקריו את המקור שלו. "התובע לא רק שלא הסגיר מקורות", נאמר בכתב התביעה, "אלא שמטעמי חיסיון מקורות הוא סירב להשיב לשאלות החוקרים ככל שנגעו למקורות או חומרים שקיבל ממקור כלשהו". 

השבוע דיווח אבישי גרינצייג, הכתב לענייני משפט של "גלובס", כיצד הסתיימה הפרשה הזו. "לאחר דיון הוכחות שהתקיים היום בבית המשפט, הגיע מר אלי ציפורי להסכמה עם מר ברוכי קרא: ציפורי ימחק בתוך 3 ימים את הפרסומים בהם ייחס לקרא הסגרת מקור, וכן ציפורי יפצה את קרא בסכום שנע בין 30,000 ל-70,000 שקלים בגין אותם פרסומים". גרינצייג עצמו תבע את ציפורי על לשון הרע (מיליון שקל)."התביעה הוגשה בגין מסע הכפשה אובססיבי שמבצע הנתבע (ציפורי) כנגד התובע (גרינצייג) ברשתות החברתיות. מסע השפלות ולעג שאינו נגמר". תביעות לשון הרע הדדיות מתנהלות בין ציפורי ובין שני אנשי תקשורת נוספים- עקיבא נוביק וחיים לווינסון. תחרות קשה – מי ייקח מקום ראשון במספר תביעות לשון הרע בהן הוא מעורב, ציפורי או יאיר נתניהו? 

המפסידה הנוספת היא שרית מאיר, שמגדירה את עצמה "ליכודניקית, מזרחית, אקדמאית, הרצליינית. מי שלא מסכים עם דעותיי – זבש"ו. ישועת השם כהרף עין. אה, ועוד משהו: לכואתם". השבוע נפסק שהיא תשלם לעיתונאית חן ליברמן 18,000 שקל, ותפרסם התנצלות. לפני שנתיים התארחה ליברמן בפאנל אצל איילה חסון ואחת המגיבות כתבה ש"אין חברת חדשות בעולם שהייתה מגייסת לשורותיה בחורה אפסית כמו חן ליברמן… כנראה קשרים או שמישהו היה שיכור כשבחר להעסיק אותה. בזיון". שרית מאיר קראה והציעה הסבר: "או שהיא פתחה רגליים כדי לקבל את הג'וב". מגיב בשם יזהר נחום הוסיף: "'או שהיא' מיותר במשפט שלך". ליברמן תבעה את שניהם. "דברים אלה של שני הנתבעים מהווים חצייה של קו אדום, בהתייחסות מבזה, מחפיצה, עולבת, מכפישה, מינית ודיבתית כלפי התובעת". מאיר טענה בתחילה שמישהו פרץ לחשבון הטוויטר שלה וצייץ נגד ליברמן שלא בידיעתה, אחר כך חזרה בה מהטענה הזו. זה עלה לה 18,000 שקל, פלוס הוצאות המשפט.    

ישועת השם כהרף עין. את תשלום הפיצוי היא תוכל להעביר תוך 60 יום.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכשרה ייחודית וראשונה מסוגה בתחום ההייטק תיפתח בקרוב במכללה הטכנולוגית להנדסאים באר שבע ובמרכז הצעירים ערד. בוגרי ההכשרה יוכלו להשתלב בעבודה איכותית בחברת "בינת תקשורת מחשבים". 30 צעירים וצעירות נבחרים תושבי הנגב יתחילו, בשבועות
2 דק' קריאה
ואז אחיה הקטן, שואל: "לאן היא נעלמה?" והאם בכאבה נאלמת, והאב בצערו מקמט את מצחו – והם משתדלים, באמת משתדלים, לתת תשובות לילד קטן שמחפש את אחותו ולא מוצא הגיון במציאות החדשה  זה מתחיל
פרופ' חיים רבינוביץ', מדען עתיר-מעש ותהילה בתחום המחקר החקלאי, כיהן כדֶקָן הפקולטה לחקלאות ברחובות וכרקטור האוניברסיטה העברית בירושלים * בין היתר ידוע רבינוביץ' כמי שפיתח את עגבניות השרי באשכולות, שהפכו ללהיט עולמי * אחד
10 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן