יבול שיא
הרפת והחלב
shutterstock 1683364648

האם מותר לכנס אספה כללית באמצעים דיגיטליים?

2 דק' קריאה

שיתוף:

בתקופת הקורונה, הייתה הרשאה זמנית של רשמת האגודות השיתופיות לאפשר קיום אסיפת חברים (שיחת קיבוץ) באמצעות Teams/Zoom בלבד, וללא חובת התכנסות פיזית. האם הוראה זו עדיין בתוקף?

אכן ההוראה בתוקף. באופן מעניין ההנחיה הראשונה של הרשמת, עו"ד שלומית שיחור רייכמן, בתפקידה נגעה ל"כינוס אספות כלליות והצבעות באמצעים דיגיטליים". ההנחיה כוללת שורה של הוראות לגבי האופן בו ניתן לכנס אסיפה כללית ואף לקיים בה הצבעה גלויה (ניתן למצוא את ההנחיה באתר רשמת האגודות השיתופיות. ראו קישור בשולי הרשימה).  

הרשמת חוזרת ומבהירה (גם לטובת קוראי המדור) שניתן לכנס אספות כלליות באמצעות היוועדות חזותית בכל עת (ולא רק בתקופת הקורונה), ככל שתקנון הקיבוץ אינו סותר זאת. בכך, מדגישה הרשמת, יש צעד לקידום האגודות השיתופיות במאה ה-21.  

עו"ד שיחור רייכמן ממליצה לכל קיבוץ לפעול לקידום השימוש באמצעים טכנולוגיים והטמעתם לצורך קיום אספות כלליות לרבות הצבעות גלויות וחשאיות. היא ממליצה לקבוע מראש אחראי טכני שיוכל לסייע לחברים המשתתפים במקרה בו יתקלו בתקלות במהלך "האספה הדיגיטלית". עוד היא מציעה לקיבוצים שבתקנונם קיימת הוראה מפורשת המונעת שימוש באמצעים דיגיטליים לפעול לשינוי התקנון. משרד רשמת האגודות, היא אומרת, פועל לאישור בקשות שכאלה בפרקי זמן קצרים.

IMG 20220710 WA0033
עו"ד שלומית שיחור רייכמן, רשמת האגודות השיתופיות.
ממליצה לפעול לקידום השימוש באמצעים טכנולוגיים והטמעתם. צילום: שלומי אמסלם

אשר להצבעות גלויות באמצעים דיגיטליים – הרשמת מבהירה כי אכן ניתן לקיים הצבעה גלויה במהלך אסיפה המתקיימת בדרך של היוועדות חזותית (כמובן אם אין מניעה לכך בתקנון האגודה). יש לבצע את ההצבעה הגלויה בדרך שתאפשר השתתפות כלל החברים, ועל ועד ההנהלה לעדכן בכתב, קודם לאספה, את חברי הקיבוץ בדבר מתכונת הדיון והאספה.    

אשר להצבעה חשאית באמצעים דיגיטליים – ניתן לקיים הצבעה כאמור, אם תקנון הקיבוץ אינו סותר זאת ובלבד שהאספה הכללית אישרה קיום הצבעות חשאיות באמצעים דיגיטליים (אף כאן מומלץ לעיין בהנחיה המפרטת, בין השאר, דרכים שנועדו להבטיח את חשאיות ההצבעה וזיהוי המצביעים). הצבעה דיגיטלית זו מאפשרת השתתפות רחבה של חברי הקיבוץ, גם אלה השוהים במהלך ההצבעה מחוץ לגבולות המדינה. 

procedures_cooperatives-using-digital-media.pdf (www.gov.il) 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן