יבול שיא
הרפת והחלב
אלעד שמיר המרכז לחדשנות בעמק

אלעד שמיר, קיבוץ יפעת, מנכ"ל "מרכז כנרת לחדשנות kIC"

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

קלמן קאופמן, מבכירי ההייטק בישראל, יו"ר "מרכז כנרת לחדשנות KIC"

לפני כשלוש שנים התמנה אלעד שמיר לתפקיד מנכ״ל "מרכז כנרת לחדשנות KIC". מטרת המרכז היא פיתוח האזור בדרכים חדשניות בתחום הכלכלי, החברתי והאקדמי.

המרכז לחדשנות הוא שותפות בין "צמח מפעלים" שבבעלות עשרות קיבוצים, לבין "המכללה האקדמית כנרת", קק"ל, המועצה האזורית עמק הירדן ובית החולים פורייה.

 ראינו בו צעיר אנרגטי עם הרבה מוטיבציה ואיכות אנושית, מעט ידענו אז על היכולות העצומות של מנהיגות ויצירתיות הטמונות בו. סוד העניין הוא בשילוב הכוחות האזוריים כדי לקבל מכפילי כוח, תוך כדי מיתוג מאפייני האזור סביב חקלאות מודרנית ומבוססת ידע. 

אלעד הצליח לגשר בין השותפים ולחבר את המרכיבים השונים של המרכז זה לזה. במסגרת הקשר עם מפעלי התעשייה האזוריים, יזם אלעד פורום לדו שיח ושיתוף פעולה בין עשרות מפעלים, שמהווה מנוע לשינוי והתחדשות. 

כמו כן הוא הרחיב את הקשר עם מפעלים וחברות רבות עוצמה בחו״ל, אשר המרכז לחדשנות הוא הגורם המקשר עבורם עם החקלאות המתקדמת בישראל והם עתידים להקים מרכזי פיתוח בישראל. 

במסגרת הפעילות לבניית מערכת יזמית אזורית, המרכז פועל להקמת קרן השקעות בין לאומית למשיכת הון פיננסי לכלל החקלאות המתקדמת בישראל ולאזור הגליל בפרט. 

בהיבט החינוכי הקים אלעד, יחד עם מכללת "כנרת", מכון לחדשנות, בו משתתפים ולומדים עובדים ממפעלי האזור, סטודנטים מהמכללה, תלמידי תיכון ותלמידים מחו״ל. 

תחת הנהגתו הקים המרכז מאיץ טכנולוגי בו מוכשרות עשרות חברות הזנק, רובן של תושבי האזור. בצד המאיץ פועלת מיקרו קרן השקעות לעידוד מיזמים חדשים.  

בימים אלה פועל המרכז לבניית מרכז תעשיה ומחקר, אלעד הוא החולייה המובילה בפרויקט שבו מעבדות טכנולוגיות של בית הספר להנדסה ישתלבו בבניין אחד עם חברות הייטק מן הארץ ומחו״ל.  

אלעד השכיל לגייס ולהשביח צוות מעולה רב תכליתי ומוכשר והמרכז משמש היום מודל לחיקוי לאזורים רבים בארץ וגם לחו״ל.                

יכולותיו של אלעד מתאימות באופן מושלם למה שנדרש ממנכ״ל: יכולת אינטגרציה ויזמות, סולם ערכים שכולל כבוד הדדי, הכלה ואהבת הארץ, כל אלה הופכות אותו למנהיג אמיתיאחד ממנהיגיי המחר – הדור המוביל שבדרך. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול משק החשמל בקיבוצים הפך למורכב במיוחד והוא כולל אחריות על רכישת חשמל ומכירתו, גביית תשלומים, תחזוקת תשתיות והיכרות עם הרגולציה המשתנה  * חברת משקי רם, שפועלת בכ-40 קיבוצים, מתמחה בכך ותוכל ולחסוך לכם
3 דק' קריאה
הצלם הבינלאומי נפתלי הילגר מגן-נר שבגלבוע נוסע ברחבי העולם, מגלה תרבויות לא ידועות ומצלם נופים ואנשים * בתמונותיו ניכרים סקרנות, רגישות והקשר האנושי שהוא ניחן בהם * מאז ה-7 באוקטובר הוא מקדיש חלק מזמנו
9 דק' קריאה
על הגדות פסח בהתיישבות העובדת  סדר הפסח הוא הטקס הביתי-משפחתי החשוב ביותר בשנה. לאורך ההיסטוריה קיימו אותו בארץ ובגולה, גם בתנאים קשים ובלתי אפשריים כמעט. העיסוק המרכזי הוא קריאה בהגדה של פסח. במאות השלוש-עשרה
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן