יבול שיא
הרפת והחלב
3 עין המפרץ כפר מסריק

חוסמים צמתים 

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

אלפי קיבוצניקים וקיבוצניקיות לקחו חלק ב"יום השיבוש הלאומי". טרקטורים וכלים חקלאיים האטו את התנועה בצירים

יום רביעי האחרון הוכרז כ"יום שיבוש לאומי" על ידי מארגני המאבק כנגד הרפורמה המוצעת במערכת המשפט ואל המחאות והשיבושים הצטרפו קיבוצים רבים מהגליל העליון ועד הערבה. 

החל משעות הבוקר יצאו אלפים רבים של קיבוצניקים וקיבוצניקיות, חלקם עמדו בצמתים מרכזיים באזורם ושיבשו את התנועה וחלקם נסעו בשיירות ובהן כלי רכב וכלים חקלאיים עטורים בשלטי מחאה ובדגלי ישראל במטרה להאט ולשבש את התנועה בכבישים ובצירים מרכזיים, בכל רחבי הארץ.

5 משמר השרון
חוסמים את הכביש ליד משמר השרון | צילום: באדיבות התנועה הקיבוצית

תחת ארגונם של חיים חבלין, רכז תחום חקלאות ויורי קנדל, מנהל מטה השטח במחלקה הפוליטית של התנועה הקיבוצית, יצאו עשרות שיירות רכבים ובהם מעל 150 טרקטורים לעשרות צמתים מיטבתה בדרום, צומת בית קמה, ועד צומת כוח ושניר שבצפון. 

אלפי חברות וחברי הקיבוצים יצאו להפגין בעד הדמוקרטיה ונגד ההפיכה המשטרית. מטה המאבק ממשיך בפעילות המחאה ובחמישי הקרוב מתוכננות מחאות נוספות ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן