יבול שיא
הרפת והחלב
shutterstock 2374533211

לנהוג בחמאס כמו שנהגו בנאצים 

2 דק' קריאה

שיתוף:

להביס את חמאס ולרדוף את אנשיו עד קץ הימים וגם ליצור קואליציה בין לאומית שתשקם את עזה, תפרז אותה, ותקים בה שלטון שפוי 

במהלך ימי המלחמה יצא לי לשמוע ברדיו אזרחית שדיברה בענייני השעה. לאחר שפרטה איך צריך לשטח את עזה, לגרש את תושביה ולהקים את גוש קטיף מחדש, סיימה בזעקה: 

לנהוג בחמאס כמו שנהגו בנאצים! 

בניגוד לשאר דבריה, קריאה מסיימת זו היא קריאה צודקת שהאירה באור יקרות את חוסר המודעות, שלא לומר עיוורון, של האידיאולוגיה המתנחלית המשיחית. מאחר ואידיאולוגיה זו, שבפועל מיושמת כבר עשרות שנים על ידי המדינה, הובילה אותנו לבור בו אנו נמצאים, יש מקום לבדוק קריאה זו ביסודיות.  

לנהוג בחמאס כמו שנהגו בנאצים פרושו, ראשית, להביס את החמאס, לסלקו מהגה השילטון בעזה, ולרדוף את אנשיו בגין פשעים נגד האנושות, עד קץ הימים (כפי שנהגו ונוהגים מדינות העולם הנאור בנאצים ובעוזריהם עד היום).  

וגם- ליצור קואליציה בין לאומית שתשקם את עזה, תפרז אותה, ותקים בה שלטון שפוי, המוכן להסדרים מדיניים. כך נהגו בגרמניה לאחר תבוסתה במלה"ע השנייה (בהחלפת "נאצים" ב"חמאס"). שם תהליך מסוג זה הוכיח את עצמו: תוך מספר שנים מתבוסתה הפכה המדינה שנשלטה על ידי המפלצת הנאצית למדינה שפויה. מעניין לציין שתמיכתה של גרמניה המשוקמת הייתה חיונית להתבססות ישראל בשנותיה הראשונות. 

מלחמת נצח 

 
מדיניות זו כלפי גרמניה נקבעה על סמך עקרונות שקבעו מנהיגי ארה"ב (רוזוולט) ובריטניה (צ'רצ'יל) ב"מגילה האטלנטית" ב- 1941. להלן סעיפים רלוונטיים באמנה זו (מתוך ויקיפדיה): 

  1. התנגדות לסיפוח או כיבוש טריטוריות בידי ארצות הברית או בריטניה. 
  1. התנגדות לשינויים טריטוריאליים במדינות הכבושות בניגוד לרצון האוכלוסייה הרלוונטית. 
  1. תכובד זכות כל עם להגדרה עצמית ובחירת צורת הממשל המועדפת עליו. ארצות הברית ובריטניה מכירות בזכות לממשל עצמי עבור המדינות שנכבשו.  
  1. פירוק מדינות תוקפניות מנשקן. 

אם ישראל הייתה נוקטת במדיניות זו כלפי הפלסטינאים, הסכם מדיני על בסיס פרוז ועקרון שתי המדינות היה ניתן ליישום כבר לפני שנים רבות. 

אך בניגוד לרוזוולט וצ'רצ'יל, מדינת ישראל פעלה לסיפוח דה פקטו, והתנגדה, בפועל, להגדרה עצמית לעם הפלסטינאי.  

המתנגדים העיקריים לפתרון כזה הם קיצוניים דתיים משני הצדדים. בצד שלנו אלו הם   המתנחלים המשיחיים, שהצליחו להשליט את גישתם על רוב רובן של ממשלות ישראל, למרות שלעולם לא היו רוב בעם. גישה זו מבוססת על אמונה דתית על פיה (בניסוח שלי) אנחנו היהודים מצווים מפי בורא היקום לשלוט על כל השטחים אותם כבשנו ואף יותר מכך.  

המשיחיים נוקטים במדיניות זו בידיעה ברורה שמשמעותה היא מלחמת נצח. יש לשער שנשמטה מעיניהם העובדה שמלחמות היום הן בעלות אופי שונה מאלו של ימי התנ"ך, משום שכלי ההרג עברו שדרוג מפלצתי מאז אותם ימים. 

 
השיא של מדיניות זו הגיע בימי שלטונו של בנימין נתניהו, שהעדיף באופן מוצהר לחזק ולמממן את שלטון החמאס על פני יזמה לפתרון מדיני, וזאת בניגוד לעמדת כל העולם ואשתו, החל ממדינות המערב התומכות בנו, וכלה בבכירי מערכת הביטחון לשעבר. 
חובה עלינו, כאומה, להתנער מהאידיאולוגיה המשיחית שהובילה אותנו לאסון הנורא של ה-7 לאוקטובר, ויפה שעה אחת קודם.   

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תושבי הצפון שפונו מבתיהם חוששים מהעתיד * עכשיו, בהפסקת אש, בבוקר הם עולים על הרכב, מטפלים קצת בלול וחוזרים * בכל המושבים מחכים לשינוי על הגבול – "אם חיזבאללה לא יורחק מעבר לליטני אנשים
6 דק' קריאה
איילה נוי-מאיר, ממשק "ריש לקיש" בציפורי, השף יניב גור אריה ונעמה שטרנליכט  פגשתי את אילה נוי מאיר במתחם בו אילה מרכזת את הפרויקט המופלא, אותו יזמה יחד עם שני שותפים. ההתחלה היתה כמו הרבה
7 דק' קריאה
שלושת האחים למשפחת גולדשטיין: אגם, גל וטל; עופרי ברודץ ארבעתם מכפר עזה ונעם אביגדורי, מהוד השרון (שבינתיים שוחררה ושבה בשלום הביתה) * אלו חמשת חניכי הצופים שנחטפו לעזה ב-7 באוקטובר ותמונותיהם מוצגות בקליפ שצולם
6 דק' קריאה
עובדות ועובדי התעשייה האווירית, נרתמו ליוזמת הנהלת החברה וארגון העובדים והתגייסו לטובת סיוע למשקים חקלאיים ברחבי הארץ, אשר נקלעו לקשיים בעקבות המלחמה ושוועו לסיוע של ידיים עובדות.  מתחילת נובמבר יצאו מעל 800 מעובדי החברה,
< 1 דק' קריאה
מאז שמחת תורה הוא ישן בקבינה של משאית כבדה המובילה טנקים לרצועה יחד עם נהג שותף. את השיניים הוא מצחצח במים מתוך ג'ריקן, וקם כל יום עם שחר לעוד יום של הובלת טנקים. אל"מ
3 דק' קריאה
כיצד מתמודדים הצעירים מקהילות 'העוטף' עם המצב, עם הצורך ביציבות  ובחזרה לשגרה. מנהלות "רשת הצעירים" וועדות צעירים בקיבוצים מחזקות את הקשר עם צעירי הקיבוצים    איך מרגישים הצעירים בקיבוצים שפונו, בימים ותקופה של מגורים זמניים

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן