you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
פתרונות לאתגרי המים בחקלאות

מדידת איכות מי שתיה בזמן אמת, איך מתמודדים הקיבוצים עם אתגרי המים

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מדידת איכות מי שתיה בזמן אמת, זיהוי דליפת מים בצינורות, ובר מים חכם שמזהה את המשתמש. אלה חלק מהאתגרים שאתם התמודדו המשתתפים בהאקתון של מרכז חדשנות כנרת בעמק הירדן 

ביום חמישי האחרון (25.11) התקיים האקתון, אירוע חדשנות מרתוני, בנושא אתגרי מים במאה ה-21, בהובלת מרכז חדשנות כנרת מבית צמח מפעלים משקי עמק הירדן, המכללה האקדמית כנרת וקק"ל בשותפות עם איגוד התעשיה הקיבוצית וקהילת המים של ישראל.  

בפרס הראשון זכתה קבוצה שהתמודדה עם האתגר שבבעיית דיגום וניטור מי שתיה בזמן אמת. כיום קיימת בעיה בבקרה מדויקת של איכות מי השתיה באופן רציף בכל העולם.

הקבוצה תעסוק באימוץ טכנולוגיות לניטור מיקרוביאלי רציף ומדויק ושידור תוצאות איכות המים בזמן אמת. 

בעיה נוספת שמחפשת פתרון היא זיהוי דליפת מים סמויה בצינורות טמונים. חלק מבעיית פחת המים בתשתיות נובע מדליפות מים סמויות המתרחשות בצינורות מוטמנים. 

האתגר הוא לזהות זיהוי מקדים ולאתר את המיקום המדויק של הדליפה, ללא צורך בחפירה או הטמעת מערכות מורכבות. 

מדידת איכות מי שתיה בזמן אמת

עידן אלינגולד, חבר קיבוץ אלומות, המגיע מתחום המו"פ השתתף באתגר: "הבנו  שזהו צורך אמיתי שמגיע מהשטח, מדובר על פחת מים של כ-10%, נתון מדאיג מאוד במיוחד במגזר הכפרי.

לאחר שאפיינו את האתגר ועברנו על המצב הקיים בדקנו את הטכנולוגיות שזמינות בשוק ומתפקדות, הבנו שחברות מערכות מים לחקלאות כבר מציעות פתרונות.

לאחר מכן בדקנו את הפתרונות המוצעים והבנו שהפתרון הנכון הוא להשתמש בכל היתרונות של הפתרונות השונים והגענו לפתרון אינטגרטיבי שעושה שימוש בהתחלה בצילום לווין, לאחר מכן ברחפן טרמי ובמקרה שיש זיהוי דליפה ודאי – שליחת צוות לשטח.

צמצום זמן הגילוי של הדליפה מסייע לנו לחסוך במים שהם משאב יקר בישראל. למעשה הפתרון מציע לכל קיבוץ או יישוב אפשרות לחסוך בעלויות ובמים". 

מענה לאתגרים בתחום המים

אתגרים נוספים הם התאמת השקיה למוליכות ההידראולית של הקרקע, הפיכת בר המים לחכם תוך זיהוי המשתמש והתאמה אישית של מזיגת המים, פיתוח שיטה לאיתור פגמים במיכלי ענק ועוד.  

"עצם רעיון ההאקתון ושיתוף הפעולה בין גורמים שונים להתמודדות עם אתגרים הוא הרוח החלוצית הקיבוצית בהתאמה לימינו היום", אומר גיל לין מנכ"ל איגוד התעשיה הקיבוצית, "והפעם, צעירים בגופם וברוחם באים להציע מענה לאתגרים בתחום המים, אשר תמיד היווה גורם משמעותי ביכולתה של ההתיישבות להתפתח.

מדינת ישראל תמיד נחשבה למדינה עם טכנולוגיות חקלאיות מתקדמות, והתעשייה הקיבוצית מובילה בתחום זה גם כיום. מחובתנו להמשיך, להוביל ולחדש על מנת להתמודד עם האתגרים החדשים של ימינו." 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ליאור דורי, אמא אלופה אבל לא רק, מבית השיטה, חלתה בסרטן השד ואז התברר שהיא גם נשאית של גן האחראי על סרטן השד והשחלות. היא נאלצה לקבל החלטות קשות אך אחת ההחלטות הקלות יותר הייתה לא להסתיר דבר  היא נראית כל כך סקסית,
4 דק' קריאה
קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8 בגמר. יובל קלרפלד מעין המפרץ הבקיע שלושה שערים הפועל "פלרם" גוש זבולון, קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8(6:2 במחצית) בגמר על אס"א תל אביב במשחק שנערך בשבת במכון וינגייט.  יובל קלרפלד (עין
2 דק' קריאה
נורית קצירי (77) שהייתה שנים רבות מנהלת האירוח הכפרי בשער הגולן, הוזמנה להרצות ב"שבוע ישראל" בגרמניה. הילדה שנולדה לזוג הורים שהצליחו למלט את עצמם משם רגע לפני המלחמה ודיברו ביניהם רק גרמנית, סיפרה לגרמנים על החיים בישראל, וגם על לינה משותפת בצל המלחמה  נורית נולדה במושב גני עם שליד הוד השרון, בת בכורה להורים שעלו לארץ רגע לפני
2 דק' קריאה
כותב המאמר: עו"ד חגי מירום (חבר כנסת לשעבר)  החלופה הקניינית שנים רבות חלפו מאז אישרה מועצת מקרקעי ישראל ולאחר מכן בית המשפט הגבוה לצדק את ההחלטות המכונות "חלופת האגודה".  בקליפת אגוז אפשר להסביר את
2 דק' קריאה
מזכ"לית תנועת הקיבוץ הדתי שרה עברון תומכת במתווה הגיור שמוביל משרד הדתות בראשותו של השר מתן כהנא: "הזדמנות שאסור לנו להחמיץ" "סוגיית הגיור היא אחת מסוגיות הליבה של הזהות היהודית בארץ ישראל ושל המשכיות העם היהודי", כך פותחת עברון את מכתב
< 1 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן