יבול שיא
הרפת והחלב
arrow black and white clouds 552600

מזכירות תנועת המושבים דנה ביחסים עם הנוע"ל

2 דק' קריאה

שיתוף:

ביחסים עם הנוע"ל ההחלטה של תנועת בני המושבים להתנתק מהנוער העובד והלומד ולהתחבר לארגון השומר החדש, גרמה למשבר עמוק בתנועת המושבים. הדי המשבר נשמעו היטב  בישיבת  מזכירות תנועת המושבים שהתקיימה בשבוע שעבר. מזכ"ל תנועת המושבים, מאיר צור, פתח  וטען שהיחס אליו  מצד ראשי הנוע"ל היה משפיל ומבזה. "היחסים עם הנוע"ל היו קשים הרבה זמן…רצינו להיפרד מהנוע"ל יש את זה בכתובים ובאמירות… העבודה בתקופה האחרונה הייתה מאוד בלתי אפשרית…לא ידענו כמה בני נוער רשומים לנו במשרד החינוך". צור טען   כי בנוער העובד והלומד ביצעו לו שיימינג ברמה ארצית: “הוציאו סרטונים…זה הכל הם…הכל עלי…כל יום מורידים כתבות והכתבים מתקשרים מה קורה…הכל על הראש שלי.. תפסו אותי ברגע חלש…ששר אוצר אמר לי תבוא להיות שר חקלאות ואני אהבל אמרתי אני בא."  ( צור הודיע באוגוסט 2018 שהוא מצטרף למפלגת כולנו שבראשה  שר האוצר משה כחלון, מתוך מטרה להיות שר החקלאות).  בישיבת המזכירות אמר צור שהוא  ישלים את הקדנציה שלו כמזכ"ל תנועת המושבים, אך לא יתמודד לכהונה נוספת. "אני בסוף דרכי – עוד שנה וחצי שנתיים יש ועידה ובחירות למזכיר תנועה…זה גבול גזרה שבו אני אסיים". עוד אמר כי  תנועת המושבים צריכה תנועת נוער עצמאית, אבל  "אני מבין שזה לא הולך לקרות עכשיו".

ביחסים עם הנוע"ל

אחריו דיבר נשיא מועצת תנועת המושבים, שלום שמחון,  שתומך בהחזרת בני המושבים אל הנוע"ל.  שמחון הצהיר כי הוא לא מתכוון להתמודד למשרה ציבורית כלשהי וסיפר כי הוא ורעייתו ד"ר ארנה שמחון, דחו הצעה של אהוד ברק להצטרף למפלגתו החדשה.  בהמשך אמר:  “נקראתי על ידי מזכ"ל התנועה שביקש ממני לעשות הסכם בינו לבין הנוע"ל…ישבנו שלושה לילות כדי לעשות הסכם…אתה מביא שר לשעבר שיעשה לך הסכם ואחרי יומיים אתה מבטל אותו?" הוא דיבר על כך שהניתוק מהנוע"ל יעלה לתנועת המושבים  כ-11 מיליון שקלים  ואת הטענה שבני המושבים יכולה לפעול ללא סיוע הנוע"ל כינה "מצג שווא". שמחון ביקש שמזכירות התנועה תאשר את מינויו כאחראי  על הקשר עם הנוער העובד והלומד  והצהיר כי יפעל כדי להחזיר את חניכי בני המושבים  לפעילות במסגרת הנוע"ל. המזכירות אישרה את בקשתו.

המהלך של התחברות תנועת בני המושבים להשומר החדש צובר תאוצה, רבים מראשי המועצות האזוריות תומכים בו, ונראה שהמשימה שלקח שמחון על עצמו תהיה לגמרי לא פשוטה. אחד מסימני המשבר – 150 בוגרי “בני המושבים” המועמדים לשנת שירות (ש”שינים) ואמורים לצאת אליה במסגרת המכסה שהוקצתה לנוע”ל, מסרבים להיכלל במסגרת המכסה של הנוע”ל והם מקיימים הפגנות וכנסי מחאה  במטרה להביא לכך שמשרד הביטחון יכיר בהם במסגרת מכסה נפרדת של  בני המושבים .

(הציטוטים  מישיבת  מזכירות תנועת המושבים, לקוחים מתוך בקיצור, מקומון מטה יהודה וסובב ירושלים).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן