יבול שיא
הרפת והחלב
מתי זהבי

מתי זאבי, קיבוץ עין הנציב, מנהל קהילה בקיבוץ שדה נחום ובישוב המתהווה מיטל

2 דק' קריאה

שיתוף:

איתמר מטיאש, מנהל אגף קהילה במועצה האזורית עמק המעיינות 

מתי השתתף בהכשרה הראשונה של מנהיגות צעירה בהובלת המועצה האזורית עמק המעיינות, בשנים 2015-2013, והיה המשתתף הצעיר ביותר בקורס. 

החלטתו לעבור למגזר הציבורי הגיעה לאחר ההבנה שיש בו את הכוחות והיכולות להשפיע על קהילות ועל ציבור גדול. בשנת 2018 היה ראש מטה הבחירות של יורם קרין, ראש המועצה, ובנה 24 מטות יישוביים. 

לאחר הבחירות החליט "לקפוץ למים" ונבחר בגיל 32 לניהול קהילה בקיבוץ שדה נחום. עם כניסתו לתפקיד קיים סבב שיחות עם מנהלי קהילות ותיקים על מנת לקיים למידה וחשיבה לכניסה לתפקיד בצורה טובה שתחבר אותו בראש ובראשונה לאנשים.

בנוסף, יזם סבב מפגשים של תושבי שדה נחום בבתיהם. תוך מספר שבועות נערכו מפגשים בהם פגש למעלה מ-175 חברות וחברים, תושבות ותושבי הקיבוץ.

מתי אסף את כלל הדברים שנאמרו, הבין את הצרכים של קהילת שדה נחום, ועל בסיסם בנה תוכנית עבודה לאורה הוא עבד ועובד עד היום. 

בעבודתו השוטפת, מתי משכיל לעבוד עם הקהילה, לשתף מעגלים רחבים ומגוונים בנושאים שונים בחיי היום יום הקיבוצי, כל זה תוך רתימת שותפים רבים: מהאגודות השונות הפועלות בקיבוץ, המועצה האזורית, התנועה הקיבוצית ועוד. 

דוגמה לכך היא בניית תקציב הקהילה שנעשתה ביחד עם כל קהילת שדה נחום. לשם כך נבנתה תוכנית עבודה של שלושה מפגשים ביחד עם אגף קהילה במועצה. 

לאחר מכן כינס מתי מפגש קהילתי משמעותי ששם את סוגיית התקציב השנתי כסוגיה ערכית חברתית. המפגש התקיים בדשא המרכזי והשתתפו בו כ-150 חברי אגודה.

האירוע כולו הונחה בהתנדבות על ידי 10 מנחים בוגרי קורס המנהיגות האזורי של המועצה ממגוון יישובי עמק המעיינות. האירוע היה מוצלח ביותר, והתקציב עבר ב-100% תמיכה. 

בנוסף לעבודתו בקיבוץ שדה נחום, מתי מנהל כשנה וחצי את הישוב מיטל, ישוב מעורב לדתיים וחילונים שנמצא בשלבי הקמה על הר הגלבוע. מתי מתמודד עם אתגר קהילתי בישוב שבו 14 משפחות חיות בשכונה זמנית על ההר וכ-30 משפחות נוספות שהתקבלו לישוב מפוזרות בכל הארץ. 


כמנהל קהילה בישוב מתי שותף לשיחות קהילתיות רבות ומגוונות על אופי הישוב, יצירת מרחב קהילתי, הקמת ועדות, וכן כלל ההיבטים הקשורים בהקמת ישוב חדש בישראל. כמובן שלישוב יש שותפים רבים נוספים שעוסקים בהקמתו. 

היכרותי עם מתי התחילה כאשר הגעתי לעבוד במועצה כמנהל אגף צמיחה, כיום אגף קהילה. מתי רותם את השותפים מהמועצה לעבודה עבור הישובים אותם הוא מנהל על בסיס יומיומי, מתוך ראייה בלתי נגמרת של טובת הישוב והמסגרת עליה הוא אמון. 

מתי מייצר קשר טוב עם אנשים, אוסף מעגל שותפים גדול וחזק ומביא את האנשים שלצידו להרגיש ולהיות משמעותיים, מחויבים ושייכים יותר לקהילה שלהם ולאזור בכלל. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
לפני כחודשיים נבחר מרחב התיירות במושב ציפורי לייצג את ישראל בתחרות של ארגון התיירות העולמי של האו"ם (UNWTO) ככפר תיירותי מהטובים בעולם * מאחורי ההצלחה המדהימה עומדת מאירה צור, יזמית ופעילה חברתית, שבעבודה מאומצת הצליחה לייצר
7 דק' קריאה
עמותת 'להתחיל מחדש' שהוקמה על ידי שרון כהן, פועלת להצלת חמורים ושאר בעלי חיים שכבר מאות שנים חיים בהזנחה חמורה וסובלים התעללות קורעת לב. "נשבר לי הלב" אומרת שרון כהן מייסדת העמותה להתחיל מחדש
2 דק' קריאה
בזמן שיוצרים מכול העולם שואבים השראה משאון העיר והרעש – לוהאריה שואבת את השראתה מהחיים השלווים במושב. השקט, פכפוך מי המזרקה בגינה, המעיינות הזורמים ואפילו נקישה של נקר על העץ – כולם מובילים אותה
4 דק' קריאה
(בשבוע שעבר התחלנו טיול בעכו. הנה החלק השני…)  בר סַאמַא سَمَا   נפגשנו שוב עם דני ארמה ועלינו איתו לגג החדש של בר סאמא או שמיים. 360 מעלות של נוף עוצר נשימה הנפרש סביב היושבים
4 דק' קריאה
"אהבה, לימונדה וכתב יד רדוף" הוא שמו של ספרה האחרון, השמיני במספר, מאת לידיה גורדון קנכט מגעתון. סיפור אהבה וגם סיפור מתח, המשלב נגיעות ספרותיות ופילוסופיות במפגש עם כתבי אבן גבירול  "להרוג יהודים, כך
2 דק' קריאה
בניגוד לקונצנזוס, "מלחמת ששת הימים" נותרה עבור מפקדי גדוד 33 פצע מדמם. 22 לוחמים שנהרגו ביממה אחת במתקפה לכיבוש רמת הגולן שנערכה בהערכות חפוזה. מפקדי הגדוד, שרובם חצו את שנת השמונים לחייהם, בשיחה נוקבת
5 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן