יבול שיא
הרפת והחלב
מתי זהבי

מתי זאבי, קיבוץ עין הנציב, מנהל קהילה בקיבוץ שדה נחום ובישוב המתהווה מיטל

2 דק' קריאה

שיתוף:

איתמר מטיאש, מנהל אגף קהילה במועצה האזורית עמק המעיינות 

מתי השתתף בהכשרה הראשונה של מנהיגות צעירה בהובלת המועצה האזורית עמק המעיינות, בשנים 2015-2013, והיה המשתתף הצעיר ביותר בקורס. 

החלטתו לעבור למגזר הציבורי הגיעה לאחר ההבנה שיש בו את הכוחות והיכולות להשפיע על קהילות ועל ציבור גדול. בשנת 2018 היה ראש מטה הבחירות של יורם קרין, ראש המועצה, ובנה 24 מטות יישוביים. 

לאחר הבחירות החליט "לקפוץ למים" ונבחר בגיל 32 לניהול קהילה בקיבוץ שדה נחום. עם כניסתו לתפקיד קיים סבב שיחות עם מנהלי קהילות ותיקים על מנת לקיים למידה וחשיבה לכניסה לתפקיד בצורה טובה שתחבר אותו בראש ובראשונה לאנשים.

בנוסף, יזם סבב מפגשים של תושבי שדה נחום בבתיהם. תוך מספר שבועות נערכו מפגשים בהם פגש למעלה מ-175 חברות וחברים, תושבות ותושבי הקיבוץ.

מתי אסף את כלל הדברים שנאמרו, הבין את הצרכים של קהילת שדה נחום, ועל בסיסם בנה תוכנית עבודה לאורה הוא עבד ועובד עד היום. 

בעבודתו השוטפת, מתי משכיל לעבוד עם הקהילה, לשתף מעגלים רחבים ומגוונים בנושאים שונים בחיי היום יום הקיבוצי, כל זה תוך רתימת שותפים רבים: מהאגודות השונות הפועלות בקיבוץ, המועצה האזורית, התנועה הקיבוצית ועוד. 

דוגמה לכך היא בניית תקציב הקהילה שנעשתה ביחד עם כל קהילת שדה נחום. לשם כך נבנתה תוכנית עבודה של שלושה מפגשים ביחד עם אגף קהילה במועצה. 

לאחר מכן כינס מתי מפגש קהילתי משמעותי ששם את סוגיית התקציב השנתי כסוגיה ערכית חברתית. המפגש התקיים בדשא המרכזי והשתתפו בו כ-150 חברי אגודה.

האירוע כולו הונחה בהתנדבות על ידי 10 מנחים בוגרי קורס המנהיגות האזורי של המועצה ממגוון יישובי עמק המעיינות. האירוע היה מוצלח ביותר, והתקציב עבר ב-100% תמיכה. 

בנוסף לעבודתו בקיבוץ שדה נחום, מתי מנהל כשנה וחצי את הישוב מיטל, ישוב מעורב לדתיים וחילונים שנמצא בשלבי הקמה על הר הגלבוע. מתי מתמודד עם אתגר קהילתי בישוב שבו 14 משפחות חיות בשכונה זמנית על ההר וכ-30 משפחות נוספות שהתקבלו לישוב מפוזרות בכל הארץ. 


כמנהל קהילה בישוב מתי שותף לשיחות קהילתיות רבות ומגוונות על אופי הישוב, יצירת מרחב קהילתי, הקמת ועדות, וכן כלל ההיבטים הקשורים בהקמת ישוב חדש בישראל. כמובן שלישוב יש שותפים רבים נוספים שעוסקים בהקמתו. 

היכרותי עם מתי התחילה כאשר הגעתי לעבוד במועצה כמנהל אגף צמיחה, כיום אגף קהילה. מתי רותם את השותפים מהמועצה לעבודה עבור הישובים אותם הוא מנהל על בסיס יומיומי, מתוך ראייה בלתי נגמרת של טובת הישוב והמסגרת עליה הוא אמון. 

מתי מייצר קשר טוב עם אנשים, אוסף מעגל שותפים גדול וחזק ומביא את האנשים שלצידו להרגיש ולהיות משמעותיים, מחויבים ושייכים יותר לקהילה שלהם ולאזור בכלל. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
"המסע הלילי של לביא" הוא ספר ילדים ייחודי והרפתקני, רווי אהבה לבעלי חיים שמתאים במיוחד לילדים סקרנים בעלי דמיון מפותח * מחברת הספר, קרין בר עזר (דזנט), ממושב שער אפרים, מספרת על ההשראה שקיבלה
7 דק' קריאה
במושב סתריה הקים דני סטירין חווה טיפולית באמצעות רכיבה על סוסים וטיפוח פינת חי * מטופלים בה ילדים בעלי צרכים מיוחדים הן מבחינה רגשית והן פיזית-מוטורית * גולת הכותרת היא מפגשים וטיפול בהלומי קרב,
6 דק' קריאה
גלעד צור, ממושב נחלה, לחם במלחמת יום הכיפורים וחווה אירועים קשים ביותר * בחווה הטיפולית בסתריה הוא השתתף בקבוצה של הלומי קרב ועתה הוא איש צוות בחווה * הוא מספר לעדינה בר-אל על מה
11 דק' קריאה
ד"ר מוניקה לשקוביץ-מזוז מונתה למנהלת המכון הווטרינרי ע"ש קמרון מנכ"ל משרד החקלאות, אורן לביא: "אני סמוך ובטוח כי ד"ר לשקוביץ-מזוז תנהל את המכון הווטרינרי באופן מיטבי, כפי שניהלה עד היום את כלל המשימות שעמדו
2 דק' קריאה
מזכירות ארגון מגדלי העופות התכנסה כדי לדון הנושאים שעל סדר היום של המגדלים. במהלך הישיבה סקרו מזכיר ארגון מגדלי ההטלה, מוטי אלקבץ ויו״ר הארגון, שוקי בשן את האתגרים המונחים בפני הענף לרבות תיקון חוק
< 1 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן