you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
עורכת דין ספיר חזן

עוזר רשם האגודות דחה בקשה של חבר שדה בוקר, למינוי ועד ממונה לקיבוצו

2 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עוזר רשם האגודות דחה בקשה של חבר שדה בוקר, למינוי ועד ממונה לקיבוצו, על רקע "טענות להתנהלות הקיבוץ". החבר ערער על ההחלטה, בית המשפט דחה את הערעור

עוזר רשם האגודות מבית המשפט (המחוזי) לעניינים מנהליים בירושלים, דחה לאחרונה בקשות של חבר קיבוץ שדה בוקר שהוגשו לרשם האגודות השיתופיות, למינוי ועד ממונה לקיבוצו, לערוך חקירה דחופה במישור הכספי והמנהלי של הקיבוץ, ולהורות למזכירות להמציא לחבר פירוט מלא של הספקים והיועצים אליהם פנו חברי המזכירות משנת 2011.

פנייה זו, תיאר השופט ארנון דראל, היא חלק מהליכים נוספים שהחבר מנהל בפני רשם האגודות, על רקע "טענות לגבי התנהלות הקיבוץ והשתלטות קבוצת מיעוט", כהגדרת החבר.

החבר סיפר על "חשד מוצדק להתנהלות בלתי תקינה של המזכירות" וטען "לנזקים אדירים" שהיא גורמת לחברי הקיבוץ. לדבריו, הקיבוץ נקלע למשבר כלכלי חמור ולגרעון תקציבי, בשל קבלת החלטות המזכירות שאינן לטובת הקיבוץ. החבר פירט בפני הרשם חריגות מהתקציב, תשלומים ליועצים, תשלומי משכורות לנושאי תפקידים שלא נבחרו, תשלום קנסות והוצאות, תשלום דמי שכירות, תוספות לתקציבים האישיים של חברי הקיבוץ ומתן הטבות כספיות (שהיה בהן כדי להוות תמריץ לחברים לאשר הצעות של המזכירות).

הקיבוץ אמר, שהחבר "מבקש להלך אימים על בעלי התפקידים", והציג נתונים מהם נלמד שהקיבוץ נהנה מאיתנות פיננסית. הקיבוץ הסביר כי הגרעון בתקציב נוצר בשל הצורך לשפץ את תשתית הביוב לדירות החברים.

זרח יהב עוזר רשם האגודות דחה את בקשת החבר וציין שמצבו הכספי של הקיבוץ משתפר והוא מנהל לגבי תקציב הקיבוץ הליך של תכנון מול ביצוע של התקציב. הקיבוץ מציג את הדוחות הכספיים המבוקרים לאישור האסיפה הכללית, כך שהחברים מודעים ומאשרים את חריגת התקציב של הקיבוץ. ככל שהחבר מתנגד למינויים בקיבוץ, אמר עוזר הרשם, עליו לשכנע את חברי האסיפה שלא להצביע בעד התקציב ובעד מינוי ממלאי התפקידים.

באמצעות עו"ד אלכסנדר ספינרד, ערער החבר לבית המשפט המחוזי בירושלים על החלטת עוזר הרשם. החבר המשיך והלין על "חריגות שיטתיות מתקציב הקיבוץ במיליוני שקלים", על הסתרת מידע מהחברים, היעדר דיווח, שימוש לרעה בכספים ועושק קופת הקיבוץ מבלי שניתן פירוט בדבר ההוצאות. לשיטתו, נדרש מינוי ועד ממונה, חוקר והקפאת המצב הקיים.

הקיבוץ, באמצעות עו"ד ספיר חזן (שלמה כהן ושות'), ביקש לדחות את ערעור החבר והזכיר את שורת ההליכים שהמערער נקט נגד הקיבוץ בעשור האחרון. הקיבוץ הציג את מאזן הקיבוץ המלמד על מצבו הכלכלי הטוב. פרקליטת הקיבוץ והמזכיר, הבהירו שהמאזנים וההסברים המלאים עומדים לעיון חברי הקיבוץ. הם ציינו שככל שנמסרת בקשה לעיון במסמך מסוים ורלוואנטי היא נבחנת באופן חיובי וענייני.

סוף דבר, השופט לא מצא טעם מספיק להתערב בשיקול דעתו הרחב של רשם האגודות  השיתופיות שדחה את בקשת החבר. בהתייחס לדרישה הגורפת של החבר לקבל מסמכים הנוגעים לשנים רבות, אמר השופט, שלנוכח ריבוי המסמכים שהתבקש, קיים קושי לאתר ביחס לכל פרט שמבקש החבר לקבל את המידע המבוקש, לשם מה הוא נחוץ ואם אכן החבר זכאי לקבלו.

יחד עם זאת פסק השופט, כי ככל שהחבר יפנה בבקשה קונקרטית וממוקדת להמצאת מסמך כזה או אחר, "יבחן אותה מזכיר הקיבוץ בפתיחות". העיון במסמך יתאפשר ככל שאין מניעה למסירת המידע למי מהחברים, שאין בעיון כדי לפגוע בפרטיות אדם אחר וכן שהדרישה למידע היא מידתית וסבירה מבחינת היקף המסמכים המבוקש וההשקעה הנדרשת באיתור ובמציאת המסמכים.

השופט דחה את הערעור ותוך התחשבות פסק שהחבר ישלם לקיבוץ שכר טרחת עורך דין "בסכום מתון יחסית של 7 שקלים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

ליאור דורי, אמא אלופה אבל לא רק, מבית השיטה, חלתה בסרטן השד ואז התברר שהיא גם נשאית של גן האחראי על סרטן השד והשחלות. היא נאלצה לקבל החלטות קשות אך אחת ההחלטות הקלות יותר הייתה לא להסתיר דבר  היא נראית כל כך סקסית,
4 דק' קריאה
קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8 בגמר. יובל קלרפלד מעין המפרץ הבקיע שלושה שערים הפועל "פלרם" גוש זבולון, קבוצת הכדורמים האזורית שבסיסה ברמת יוחנן, זכתה בגביע רביעי ברציפות לאחר ניצחון 12:8(6:2 במחצית) בגמר על אס"א תל אביב במשחק שנערך בשבת במכון וינגייט.  יובל קלרפלד (עין
2 דק' קריאה
נורית קצירי (77) שהייתה שנים רבות מנהלת האירוח הכפרי בשער הגולן, הוזמנה להרצות ב"שבוע ישראל" בגרמניה. הילדה שנולדה לזוג הורים שהצליחו למלט את עצמם משם רגע לפני המלחמה ודיברו ביניהם רק גרמנית, סיפרה לגרמנים על החיים בישראל, וגם על לינה משותפת בצל המלחמה  נורית נולדה במושב גני עם שליד הוד השרון, בת בכורה להורים שעלו לארץ רגע לפני
2 דק' קריאה
כותב המאמר: עו"ד חגי מירום (חבר כנסת לשעבר)  החלופה הקניינית שנים רבות חלפו מאז אישרה מועצת מקרקעי ישראל ולאחר מכן בית המשפט הגבוה לצדק את ההחלטות המכונות "חלופת האגודה".  בקליפת אגוז אפשר להסביר את
2 דק' קריאה
מזכ"לית תנועת הקיבוץ הדתי שרה עברון תומכת במתווה הגיור שמוביל משרד הדתות בראשותו של השר מתן כהנא: "הזדמנות שאסור לנו להחמיץ" "סוגיית הגיור היא אחת מסוגיות הליבה של הזהות היהודית בארץ ישראל ושל המשכיות העם היהודי", כך פותחת עברון את מכתב
< 1 דק' קריאה

כתבות נוספות

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן