יבול שיא
הרפת והחלב
מוטי לוי שופט אילת

עסוקים במריבה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

מה אמר בית המשפט באילת על התפקיד ההורי של זוג שנפרד?

בני זוג שנפרדו וילדיהם מתגוררים בקיבוץ. האב, ביקש מבית המשפט לענייני משפחה באילת להחליט בדבר "הסדרי השהות" של הילדים אצל ההורים.

השופט מרדכי (מוטי) לוי הביע פליאה "שההורים אינם יכולים להגיע להבנה בעניין חלוקת הזמנים בחופשות וחגים" הגם שניתנה כבר החלטה כללית בדבר הסדרי שהות שוויוניים. "הצדדים שעסוקים במריבה שלהם, לא הצליחו להגיע להבנות כאשר מדובר בדרישות מינוריות בלתי מובנות של החלפת יום כזה או אחר".  

עוצמת הקונפליקט בין ההורים, הגרים באותו יישוב, קיבלה ביטוי בתסקיר הנוגע לרווחת הילדים, שדיבר על "השפעת הסיטואציה המורכבת על מצבם הרגשי של הילדים שחווים בלבול, כמו גם אי שקט שפוגע בהתפתחותם הרגשית". "טוב יעשו ההורים", אמר השופט, אם "יתכנסו לבחון איך לגדל את ילדיהם, מבלי לפגוע בהתפתחותם". "השלום בין ההורים יבוא רק ברצותם בכך", המשיך השופט ואמר כי "לו היו ההורים רואים את תפקידם ההורי כפי שמצופה מהם כהורים, תיק זה יכול היה להיסגר, עוד בתחילת השנה". 

סוף דבר, השופט הורה על "חלוקה שוויונית גם של החופשות והחגים" והסביר שכאשר יהיה חג אותו יחגגו הילדים עם הורה אחד בשנה מסוימת, הם יחגגו אותו חג, בשנה שלאחר מכן עם ההורה האחר, וכך הלאה. החופשה השנתית בקיץ תתחלק בין ההורים באופן שווה, בתיאום ביניהם באופן שכל אחד מההורים ישהה שבוע עם הילדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן