יבול שיא
הרפת והחלב
shutterstock 1103780534

עשה ואל תעשה 

2 דק' קריאה

שיתוף:

השליחות שלקחו על עצמם הקיבוצים עדיין קיימת

הייתי מעורב בהרבה מערכות בחירות, ברובן באנו לציבור באמירה: "אלו בחירות מכריעות לאופייה ודמותה של מדינת ישראל", ברוב המקרים זאת הייתה קריאה: זאב זאב. 

אין ספק שהימים השתנו, כשנלחמנו נגד כהנא האיש ומפלגתו. רוב מכריע של הציבור התלכד נגדו, כולל הליכוד והכיפות הסרוגות. היום המציאות שונה, בן גביר הוא המתמודד הכי מקובל בדור הצעיר בארץ. זה אומר דרשנו, אבל בחודשיים לא נשנה את המצב. על המציאות הזאת נצטרך לקיים דיון ממצה אחרי הבחירות. 

נראה לי שכולם השלימו עם המצב שמפלגת העבודה היא אחד המרכיבים הפחות דומיננטיים בעיצוב דמותה העתידית של מדינת ישראל, לפחות בעת הזאת, "התודעה מעצבת את ההוויה". הכמיהה להשיג 6-7 מנדטים מעצימה את חולשתנו, יחד עם זאת דיבור על 12-15 מנדטים יגחיך אותנו. המצביע הפוטנציאלי לגוש המרכז והשמאל מדבר על הצורך למנוע מנתניהו ובן גביר להקים ממשלה. גם בחצר הקיבוצית זה יהיה השיקול המרכזי של רוב בעלי זכות ההצבעה, עם זה צריך להשלים. 

קול ייחודי של פריפריה רבת משמעות 

אף-על -פי-כן, לנו חברי הקיבוצים יש קול ייחודי, לא רק בעיני עצמנו. היותנו פריפריה משרתת בכל ימות השנה היא אמיתית ורבת משמעות. רק אנחנו יודעים להגדיר רעיונית וקיומית את השליחות שנטלנו על עצמנו בראשית המאה ה-20 ועדיין מקיימים אותה בדביקות. אך רק מחצית מהחברים שלנו מתרגמים את המשמעות הזאת להצבעה למפלגת העבודה. 

הפריפריה ברובה הגדול מצביעה לימין. מרבית הקולות לימין הקיצוני- סמוטריץ ובן-גביר יקבלו בבאר-שבע, בשדרות, נתיבות, קריית שמונה, חצור, שלומי, מגדל העמק ועוד. זאת פריפריה שמופלת לרעה כבר עשרות שנים על ידי ממשלות הימין בכל תחומי החיים: חינוך ותרבות, בריאות, תחבורה, תעסוקה ועוד. 

הם לא ישנו את הצבעתם, הסיפורים על אחד בעיר ושניים בכפר שמשנים את הצבעתם, לא יביאו את הישועה. לצערי, גם הערבים, שיש להם אפשרות להטות את תוצאות הבחירות, לא מתכוונים לעשות זאת. 

ובכל זאת בדהירתנו לבחירות, לא כגוש אלא כמפלגה עצמונית, אנחנו צריכים לבא אל הציבור בארבע אמיתות מנוסחות היטב: מאבק למען החקלאות והחקלאים, מאבק למען הפריפריה, הענקת ביטחון קיומי בתחום הכלכלי והאישי וחתירה מתמדת לשלום. לא נאבד אף קול של אנשי ימין, כי הם לא מצביעים עבורנו. ראוי שאנשים שלנו יהיו במטה ההסברה ובתוך הקונכייה של הצוות האסטרטגי, לעיתים חשיבה מחוץ למסגרת יכולה לשנות מציאות אפלולית. 

לצרף דמות כלכלית וביטחונית לרשימה לכנסת 

אם לא אמרתי די כדי לעורר ויכוח אוסיף ואומר: בעשרה ימים שנותרו צריך לעשות מאמץ להביא דמות כלכלית וביטחונית לרשימה לכנסת. זה לא יחולל פלאים, אבל יעורר הרבה התייחסות לשאלה כמה אנחנו יכולים להיות מעצבי דרך לגורלה של המדינה. וקולות רבים לא ינדדו לכחול לבן ויש עתיד, אלא יישארו בבית.  

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מיזם תיעוד והנצחה וירטואלי בשם "זיכרון 710" יוצא בימים אלו לדרך, כשהכוונה היא להקים אתר אינטרנט שירכז את כל תכתובות הווטסאפ, התמונות והסרטונים, שעברו בנגב המערבי בשבת השחורה *תמונה ראשית: יניב האגי. צילום: מהאלבום
6 דק' קריאה
עמית יפרח: ״העובדה שיישובי הצפון לא חוו מתקפת טרור רצחנית מצד החיזבאללה באותה שבת הינה בגדר נס. החלטה זו היא מסר לאויבנו שאין אנו נרתעים מהאיומים וההתיישבות והחקלאות תצמח ותשגשג על אפם וחמתם של
2 דק' קריאה
*תמונה ראשית: תושבי ותושבות עמק חפר מבשלים לחיילים בחמל בית הספר עמק חפר ברופין. צילום: דוברות עמק חפר ניר מפלוגת שריון בצפון הגיע להודות למתנדבות ולמתנדבים הרבים בעמק חפר, שמבשלים באהבה בין 1,000 ל-1,500
< 1 דק' קריאה
טיול יומי ברמלה וגם לוד החל מבריכת הקשתות עם תערוכה של דניאל רוטברט Daniel Rothbart והשם המסקרן רמלהאנתרופוקן RamleAnthropocene דרך המגדל הלבן והמרכז לאמנות עכשווית רמלה CACR* חלק א'  *תמונה ראשית: המגדל הלבן ברמלה
6 דק' קריאה
הגולשת שרון קנטור (אביחיל) תדע בחודשים הקרובים האם תייצג את ישראל במשחקים האולימפיים בפריז  הגולשת שרון קנטור (20) גדלה במושב אביחיל, וגרה בו גם בימינו, ובחודשים הקרובים היא תתמודד על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן