יבול שיא
הרפת והחלב
נטע אראלי בן אור קרדיט מירי שמעונוביץ

צעירים וצעירות משפיעים בקיבוצים – נטע אראלי בן אור, בן 38, מקיבוץ העוגן

2 דק' קריאה

שיתוף:

התפקיד שלי:

עובד במרחב החינוכי השלם. קבוצת אנשי חינוך שחברו יחד על מנת לשלב בבתי ספר בין החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי, ולהכניס את עולם מיומנויות המאה ה-21, הקהילה ועוד.

איך הגעת לתפקיד?

דרך חברים שסיפרו לי על היוזמה, והיום אנחנו עובדים ביחד. התפקיד מבטא את הרצון שהיה קיים אצלי לייצר תחושת מסוגלות אצל בני ובנות הנוער בחינוך הפורמאלי, ולחבר בין שני העולמות. כתלמיד היה לי קשוח מאד לשבת כל היום בכיתה, לכן קל לי להזדהות עם מי שכמוני מתקשה בכיתה.

מה אתה במיוחד אוהב בעבודה?

דינמיות, אין יום הדומה לקודמו, את החיבור לתלמידים ולתלמידות, את התהליכים החינוכיים והמפגש עם אנשי חינוך מעולים המשקיעים את עצמם במערכת מאתגרת ולא תמיד מתגמלת. אני אוהב את שותפיי לעבודה, ולהיות חלק מצוות של אנשים עם אמונה גדולה בנוער ובמערכת החינוכית שלנו. בנוסף יש לנו גב משמעותי מהעירייה שאנחנו עובדים בה, ויוצרים חיבורים וקשר בין אנשי החינוך והנערי.ות.

בחינוך יש לא מעט תסכול. מה נותן סיפוק בחינוך?

הסיפוק שלי הוא יצירת שיתופי פעולה מוצלחים. דמיינו את המורה למתמטיקה אחרי שהיה עם התלמידים שלו בגלישת גלים, המסוגלות שהם ייפתחו שם – יכולה לסייע להם מאד גם בלימודי המתמטקיה – והחיבור בין שני הדברים , יכול לשנות עולמות.

מה השאיפה שלך להמשך?

להמשיך ולייצר חיבורים ושיתופי פעולה, ולחשוף את הרעיון לעוד ועוד אנשי חינוך בארץ ובעולם – והלוואי שנגיע למצב שבו יש בכל בית ספר מרחב שלם שמאפשר חיבור והקנייה של מיומנויות חיים וחיבורים בין אנשי החינוך לקואליציה אחת שלמה.

אתה גם חבר מליאת מועצה אזורית עמק חפר.

נכון, ובמסגרת זו יסדנו את "שולחן הקיבוצים", התארגנות משותפת עם הנהגות קיבוצי העמק, לקידום סוגיות מרכזיות והתמודדות עם אתגרים משותפים לקיבוצים ולמועצה. לתפקיד הזה הגעתי מתוך הבנת הצורך בחיזוק שיתופי הפעולה בין המועצה והקיבוצים ומתוך תחושת שליחות חזקה להעצים ולקדם מטרות משותפות.

בשנתיים האחרונות זכיתי להיות בצוות הובלת התוכנית למנהיגות במרחב האזורי מבית התנועה הקיבוצית והמועצה הציונית, בה נלמדו סוגיות מרכזיות בשלטון האזורי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*תמונה ראשית: מרכז המבקרים לירקות בנחל עוז לפני ההרס המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, גבתה את חייהם של חקלאים, בעיקר בקיבוצי עוטף עזה. מנתונים שהגיעו לידינו התברר כי בבוקר ה-7 באוקטובר נרצחו בביתם
6 דק' קריאה
בקיבוץ נירים בעוטף עזה, שבאותה שבת שחורה נרצחו חמישה מחבריו וארבעה חברים נחטפו ע"י החמאס, כבר רצים קדימה, לא נחים, לא מפסיקים לעשות, ממשיכים לזרוע ולהכין את האדמות להמשך גידולי החורף ב-6.10.23, רק יום
3 דק' קריאה
"עשרות אנשים מגיעים מכל רחבי הארץ, מתל-אביב, מטבעון, מבאר-שבע. ובאחד הימים הגיעו תושבים מכפר-סבא באוטובוס שהעירייה שלהם העמידה לרשותם" צילומים: באדיבות המשפחה דודו מיכאלי הוא חקלאי מזה ארבעים שנה. עשרים שנה הוא היה בעל
4 דק' קריאה
חוק "סימון ארץ המקור" עומד להיכנס לתוקף בסוף שנה זו תמונה ראשית: אורן לביא. צילום: מישל אמזלג מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא קובע ש"ביטחון המזון של מדינת ישראל חייב להתבסס על תוצרת חקלאית מקומית".
2 דק' קריאה
מעגלי חיים ­- התארגנות משפטית מלידתנו עד מותנו, מזמן לנו מעגל החיים מפגשים ואירועים. במשפחה הגרעינית והמורחבת, בחברויות, לימודים, עבודה, טיולים ואירועים הנקרים בדרכנו. כאלה שכיף להיות בהם וכאלה שפחות. אנחנו חלק מחברה, אך
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן