יבול שיא
הרפת והחלב
קהילה שלמה מתגייסת

אריאל בורגן בן ה-9 מקיבוץ צאלים נאבק בסרטן. קהילה שלמה מתגייסת לעזור לו

2 דק' קריאה

שיתוף:

"אני במצב מלחמה, אבל לא המלחמה הרגילה שאנחנו רגילים אליה שבה אני מוצא מחסה בממ"ד" במילים אלה נפתחת הקריאה לעזרה של אריאל בורגן. " אני נמצא במלחמה על החיים שלי. כבר תשעה חודשים שאני נלחם בגבורה בגידול סרטני נדיר ואלים במוח". 

משפחת בורגן, דור רביעי בקיבוץ צאלים שבעוטף עזה, נמצאת עתה בארצות הברית שם מקבל אריאל טיפול חדשני לסרטן. בשנה האחרונה נאבק אריאל בסרטן אלים במוחו ולאחר טיפולים אינטנסיביים בארץ נסעו אריאל ומשפחתו למיאמי לקבל טיפול חדשני ויקר. קהילת צאלים כולה התגייסה לעזור בגיוס הכספים ויצאה בקריאה לתרומות במדיות השונות וגם בפניות לקיבוצים.  

קיבוץ צאלים, בו חיה משפחתו של אריאל, מגויס לעניין. קטיה גל, דודתו של אריאל, שיחד עם סבתו ורד מנהלת את הקמפיין, מספרת שאריאל חש בטוב "הוא חזק ונלחם". גילוי הסרטן התרחש תוך כדי מבצע "שומר החומות"

"אריאל הקיא במשך שבועיים והרופא אמר שזה וירוס שמסתובב. לאחר שבועיים הובא למיון ובבדיקת סי.טי התגלה הסרטן". בארץ עבר אריאל טיפולי קרינה שייצבו את מצבו, אך אפשרויות הטיפול בו מוצו. המשפחה קיבלה הודעה שאריאל נמצא מתאים לטיפול בפלורידה ותוך חמישה ימים נסעו לשם. "אמרנו להם שלא ידאגו לכסף, רק להחלמה של אריאל". 

המשפחה מקבלת עזרה רבה מהקיבוץ ומהמועצה. שירי מור, מנהלת הקהילה וחברת צאלים, מספרת על ההתגייסות של הקיבוץ: "כל הקהילה נרתמת, מקטן עד גדול. נעשית פעילות בבית הספר, חיבור לאירועים ופעילות התרמה ב'דרום אדום'." התלמידים וצוות המורים של בתי הספר היסודיים והתיכונים של המועצה האזורית אשכול נרתמו לעזרה.

סבתו של אריאל, ורד, עבדה משך 30 שנה במפעליים האזוריים יח"מ שתרמו ברוחב לב, כמו גם משקי הנגב וארגונים קיבוציים נוספים. "אני נפעמת, יש הרתמות מרשימה", אומרת שירי, "יש רצון עז לסייע מיטבתה בדרום ועד סאסא בצפון, עשרות קיבוצים שתרמו אלפי ומאות אלפי שקלים. אנחנו בקשר עם התנועה הקיבוצית ומרגש לראות את ההתגייסות של התנועה, של הקיבוצים ושל עם ישראל". תוך שלושה שבועות גויסו 2.2 מיליון שקלים מתוך יעד של 2.5 מיליון שקלים למימון הטיפול.  

מי שנרתם להשלמת היעד הוא הזמר תומר יוסף, שעבר לקיבוץ בזמן הקורונה, ולהקתו "בלקן ביט בוקס". ב- 11.3 (יום שישי הבא) תתקיים הופעה בצאלים שכל הכנסותיה – מכרטיסים, דוכני מזון והפעלות לילדים, יועברו לאריאל ולמשפחתו. "פנינו לתומר יוסף והוא מיד הסכים" אומרת קטיה, "קיבלנו אישור מיוחד לקיים מופע חד פעמי של 1,500 איש. המשטרה, מד"א, מכבי אש, כולם התגייסו בהתנדבות". 

"זה השלב לסגור את הפער ולהניח להורים לטפל באריאל בצורה נינוחה" מסכמת שירי, "אריאל צריך לחזור לשגרה ולחוות ילדות רגילה".  

לינק לתרומה: my.israelgives.org/he/campaign/SAVEARIELLIFE 

לינק להופעה: did.li/Bt2YH 

ילדים למען ילד 

קיבוצים רבים התגייסו לעזרה, בניהם גם ילדי הקיבוץ השכן רביבים, שהקריאה נגעה לליבם. הילדים יזמו מבצעים שונים לגיוס הכסף. ילדי כיתות ה'-ו' מכרו עוגות וחלות לחברי הקיבוץ וילדי הנעורים החליטו לתרום את הכספים שהם מקבלים מהפיקדון עבור פרויקט מחזור הבקבוקים שפועל בשנה האחרונה ובמקום להשתמש בכסף לפעילות כיפית עבורם, לתרום אותו עבור אריאל. אנה חזקיהו, מנהלת החינוך ברביבים מספרת: "זה היה יפה לראות את ההתגייסות. נאספו כ- 2,000 ש"ח מפיקדון הבקבוקים ועוד כ-1,000 ש"ח ממכירת החלות". 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אומר גל טוויג, מנהל פיתוח עסקי בשולחן מגדלי התמרים, שבימים אלה עושה את הכל ליישום התוכנית העסקית שגובשה בשולחן לשיקום ענף התמרים הישראלי, כדי להחזיר אותו לדרך המלך * באמצע מרץ ייצג השולחן חמישה
7 דק' קריאה
בינואר 2010 יצא לפועל מבצע "גאולה מרצון" במסגרתו פשטה המשטרה בשיתוף הרווחה על בית המשפחה שבו התגוררו נשותיו וילדיו של גואל רצון. אחת מהנשים ששוחרו מהכת היא יהודית הרמן מקיבוץ שפיים, אז בת 29,
9 דק' קריאה
לאחרונה התקיימה בעיר נתניה הוועידה השנתית לנחלים עם מיטב המומחים בתחום התכנון, שיקום ושימור הנחלים. השנה הוועידה התמקדה בתכנון בראייה אגנית ונפתחה עם הצגה התוכניות לניהול נגר באגן הקישון ו"שער המפרץ" בחיפה; הוועידה השנתית
3 דק' קריאה
לאחרונה קיימה זרעים גדרה – סינג'נטה את האירוע השנתי שלה שכבר הפך למסורת – יום פתוח לגידולי שדה. יום זה התקיים בסמוך לבית ספר החקלאי בכנות זו השנה ה 3 ברציפות ובו הציגה החברה
< 1 דק' קריאה
בתחילת החודש התקיימה בוושינגטון הבירה, הוועידה הגלובאלית של יוזמת Aim 4 Climate, שנוסדה ב2021, על ידי ארה"ב ואיחוד האמירויות. היוזמה הינה פלטפורמה למציאת פתרונות, וקידום מחקר לטובת ביטחון המזון העולמי, תוך טיפול במשבר האקלים באמצעות
< 1 דק' קריאה
התקופה החמה כבר החלה בבקעה הירדן, וכשהטמפרטורה מטפסת ל-40 מעלות, התלקחות שריפות בשדות החקלאיים הופכת לסכנה יומיומית. מנתוני מוקד בקעת הירדן, במהלך שנת 2021 פרצו באזור 388 שריפות, בהם נשרפו דונמים רבים. על פי
< 1 דק' קריאה
גדלתי ברמת גן כילדה עירונית עם המון אהבה וגעגועים לטבע. פגשתי את בעלי, עלם חמודות ומדהים, בחור שרצה ללכת להפריח את השממה, ומאד התחברתי לאג'נדה שלו והלכתי איתו יחד.  הלכנו להקים חווה ולעשות חקלאות.
3 דק' קריאה
המפלס במאגרי המים הגדולים של קליפורניה ירד לרמה נמוכה במהלך אירועי בצורת רבת שנים, שהגיעה לכלל ביטוי מוחשי כשסירות עגנו על אדמה יבשה וסדוקה וכלי רכב היו יכולים לנוע למרכזו של אגם פולסון בדרך יבשה.

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן