יבול שיא
הרפת והחלב
מקהלת אודיאנה 4

קולות מהשדה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

מקהלת אודיאנה מהרדוף ומקהלת האיחוד שמורכבת מחברי וחברות קיבוצים ישתתפו בזמריה

*צילום תמונה ראשית: אנטון צ'יקישב

זמריית "קודש וחול" חוגגת 70 שנה להיווסדה בהשתתפות מאות זמרי מקהלות ומנצחים. משך ארבעה ימים ולילות יתקיימו קונצרטים, מופעים וסדנאות בהיכל התרבות החדש ואולמות האבירים, בעכו העתיקה. 

בין המשתתפים בזמריה תהיה מקהלת אוּדיאנה (קולות השדה) שהוקמה על ידי המנצחת ענת אהרוני בשנת 2004 בקיבוץ הרדוף, וחברים בה כ-20 זמרים תושבי עמק יזרעאל והצפון. עיקר עבודת המקהלה הוא שירת א-קפלה, בדגש על מוזיקה של המאה ה-20 וה-21, בעיקר מן המסורת האירופית, וכן מוזיקה ישראלית עכשווית. בהופעותיה משלבת המקהלה גם אלמנטים של אלתור, תנועה, דיבור ועבודת קצב.   

מנהיגת המקהלה והמנצחת היא ענת אהרוני, מהרדוף, בעלת תואר ראשון במתמטיקה ובמוזיקולוגיה מהאוניברסיטה העברית, ומהאקדמיה בירושלים- תואר ראשון בניצוח מקהלות ותזמורת, ותואר שני בניצוח מקהלות. 

ענת עבדה שנים רבות בבית הספר התיכון ולדורף הרדוף, שם לימדה שירת מקהלה. במשך עשר שנים עבדה ב"חירם"– מרכז שיקומי לפגועי נפש בהרדוף, שם ניצחה על מקהלה של אנשי צוות וחברי התכנית השיקומית. 

55 חברי וחברות קיבוצים 

מעבר למקהלה מקיבוץ הרדוף, משתתפת בזמריה (על משקל מכביה) גם מקהלת האיחוד שמורכבת מ-55 חברי וחברות קיבוצים מיוטבתה, שדה בוקר, נירים, סעד, גת, ניצנים וקבוצת יבנה בדרום; ראש הניקרה, כנרת, רמת-יוחנן, אושה, יפעת, גבת, גניגר, כפר-החורש, מגל בצפון; ובמרכז הארץ – מעלה החמישה, חולדה, נצר-סרני. 

המקהלה נוסדה בשנת 1955 על ידי המלחין יהודה שרת והיא הוותיקה בישראל. המקהלה שמה דגש מיוחד על ביצוע של יצירות יהודיות וישראליות, וחבריה רואים עצמם כשגריריה של המוזיקה האומנותית שלנו בארץ ובעולם. 

אירוע זמריית "קודש וחול" יתקיים ב-28-25 ביוני בהיכל התרבות החדש ואולמות האבירים בעכו העתיקה 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן