יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 12 05 112618

שבו לביתם

4 דק' קריאה

שיתוף:

בקיבוצים ניר עוז, בארי, ניר יצחק, כפר עזה, רמת רחל וחולית שמחו לחזרתם של הילדים והנשים שנחטפו בשבי חמאס, לצד דאגה לאלו שנותרו שם

במהלך השבוע שעבר ועד לשישי בבוקר, כל עוד היה הסכם הפסקת האש בתוקף, הוחזרו ארצה חטופות וחטופים נוספים, ילדים, בני נוער ונשים. בקיבוצים ניר עוז, בארי, ניר יצחק, כפר עזה, רמת רחל וחולית שמחו לחזרתם, יחד עם דאגה רבה לאלו שנותרו בשבי ובתחושות אבל עם היוודע דבר הירצחם של חברים וחברות שנחשבו עד כה חטופים. עד כה שוחררו 106 חטופים וחטופות, בשבי נותרו 135 ילדים, נשים וגברים. 

ניר עוז 

בקיבוץ ניר עוז שמחו על חזרתם וחזרתן של: שרון קוניו (34) והתאומות אמה ויולי (3) שנחטפו מביתן עם האב דוד (33) שנותר בשבי וכך גם אחיו אריאל (26). (דודתן דניאל ובתה אמיליה מיבנה שוחררו בפעימה הראשונה); קרינה ברט אנגל (51) ובנותיה מיקה (18) ויובל (11) שנחטפו עם האב רונן נרצח בשבי; ארז (12) וסהר (16) קלדרון שנחטפו עם אביהם עופר שנותר בשבי. סבתם כרמלה דן ובת דודתם נויה דן נרצחו; יגיל (13) ואור (16) יעקב שנחטפו עם אביהם יאיר ובת זוגו מירב טל (53) ששוחררה. אבי המשפחה יאיר נותר בשבי חמאס; איתן יהלומי (12) אימו ואחיותיו הצליחו להימלט. אביו אוהד נותר בשבי; אירנה טאטי (73) וילנה טרופנוב (50) נחטפו יחד עם סשה (28), בנה של ילנה ובת זוגו ספיר כהן (29) ששוחררה אף היא. ויטאלי טרופנוב, בעלה של ילנה, נרצח. סשה טרופנוב נותר בשבי החמאס; עדה שגיא (75)  אמא לשלושה וסבתא לששה נכדים. מורה ללשון ולערבית; תמר מצגר (78) שנחטפה יחד עם בעלה יורם (80) שעדיין מוחזק בשבי חמאס; דיצה הימן (84) ממקימות הקיבוץ ניר עוז; אופליה רויטמן (77) עלתה לארץ מארגנטינה ב-1985. אימא לשלושה וסבתא לתשעה נכדים; ליאת אצילי, (49), מחנכת בבית ספר ועובדת כמדריכת נוער ב"יד ושם". נשואה לאביב ואמא לשלושה. נחטפה מביתה עם בעלה, אביב שנותר בשבי חמאס; שני גורן (29), עובדת בחינוך הבלתי פורמלי בקיבוץ, נחטפה יחד עם כלבתה; אילנה גריצווסקי (30) שעלתה לארץ בגיל 16 ממקסיקו בתוכנית "נעלה". נחטפה מביתה יחד עם בן זוגה, מתן צנגאוקר שנותר בשבי החמאס ונילי מרגלית (41), אחות במיון ילדים בסורוקה. בשבת האחרונה התבשרה המשפחה שנקבע מותו של האב אליהן מרגלית, שנחשב חטוף.

תמונה 2 tamar mzger autoOrient iתמונה 2
תמר מצגר (78) מניר עוז. נחטפה יחד עם בעלה יורם (80) שעדיין מוחזק בשבי חמאס
צילום: מהאלבום הפרטי

בארי 

בקיבוץ בארי התרגשו לשובם מהשבי של ליאם אור (18), שנחטף מביתו. ליאם עבד כגנן בגן חובה בקיבוץ; רעיה רותם (54) שנחטפה מביתה יחד בתה הילה וחברתה של הילה, אמילי הנד, ששוחרו משבי החמאס מספר ימים לפניה; רז בן עמי (57) המתמודדת עם נגעים במוח ובעמוד השדרה ב-13 השנים האחרונות. היא נחטפה מביתה יחד עם בעלה אוהד שנותר בשבי חמאס; עמית שני (16), תלמיד תיכון במגמת קולנוע, שנחטף מבית אימו יחד עם אופיר אנגל ויוסי שרעבי. אופיר אנגל (17) מרמת רחל, תלמיד י"ב שמשחק בקבוצת הכדורסל של המועצה האזורית אשכול היה בשבת השחורה בביתה של חברתו ומשם נחטף יחד עם אביה יוסי שרעבי שנותר בשבי חמאס. עמית ואופיר שוחררו מהשבי ושבו לביתם; ירדן רומן (36), נשואה לאלון ואימא לגפן בת השלוש. בשבת השחורה נלקחו אלון, ירדן וגפן מבית משפחתו של אלון בקיבוץ. הם הועלו לטנדר ונלקחו לכיוון הגבול והצליחו לקפוץ ולהימלט. בזמן שמחבלים רדפו אחריהם, העבירה ירדן את גפן לידיו של אלון אשר הצליח לברוח עם הילדה ולהינצל ובכך הצילה את חייה של בתם; גלי טרשצ'נסקי (13) שחקנית כדורעף בנבחרת "הפועל אשכול" שחיכו לשובה. גלי נחטפה מביתה בזמן ששהתה בממ"ד עם אחיה הגדול, ליאור (16) שנרצח. 

כפר עזה, ניר יצחק, נירים וחולית

בקיבוץ כפר עזה התרגשו עם חזרתה של עמית סוסנה (40) המתגוררת בשכונת הדור הצעיר בקיבוץ משם נחטפה בעת שהתחבאה בממ"ד שבביתה. 

בקיבוץ ניר יצחק חיכו לשובה של קלרה מרמן (63) גננת במקצועה. קלרה היא אחותה של גבריאלה ליימברג ודודתה של מיאה ליימברג ששוחררו יחד איתה משבי החמאס. בן זוגה של קלרה, לואיס נוברטו הר (70) ואחיה פרננדו מרמן (60) נותרו בשבי החמאס. בלה, כלבת השיצו של מיאה חזרה יחד איתה.  

בקיבוץ נירים שמחו עם שובה של רימון קירשט (36) שבעת השחרור צולמה כשהיא עונה בעוז לחמסניק שהעביר אותה לידי הצלב האדום. בעלה יגב נחטף ביחד איתהב-7 באוקטובר ונותר בשבי חמאס. 

בקיבוץ חולית ברכו על חזרתם לביתם שברהט של בני משפחת אלזיאדנה, שנחטפו מהקיבוץ. האחים עאישה אל-זיאדנה (17) ובילאל אל-זיאדנה (18) נחטפו בשבת השחורה כאשר המשפחה הגיעה לעבוד ברפת. השניים נחטפו יחד עם אביהם יוסף ואחיהם הגדול חמזה שנותרו בשבי חמאס.

תמונה 4 M628 301123 Hatufim 7 autoOrient i
מיאה ליימברג מניר יצחק עם הכלבה בלה
תמונה 5 22h12m55s856 autoOrient i
רימון קירשט מנירים ומירב טל מניר עוז בדרך לארץ

בשורות מרות

תמונה 3 r11mw4rGa 0 90 1280 721 0 x large
אבנר ומיה גורן מניר עוז. גופתה של מיה מוחזקות בידי חמאס בעזה. אבנר נרצח. צילום: מהאלבום הפרטי

לצד השמחה על חזרת החטופים קיבלו בקיבוצים גם את הבשורות המרות על חבריהם שנחשבו עד כה חטופים. על פי מידע מודיעיני וממצאים שנאספו וגם מעדויות החטופים והחטופות ששבו, הוכרז מותם של החטופים והחטופות שגופותיהם נמצאות בעזה. 

מיה גורן (56) מניר עוז. אם לאסיף, בר, גל ודקל. גננת ומטפלת חרוצה שטיפלה באהבה ובמסירות בילדי הקיבוץ במשך שנים רבות. בעלה, אבנר גורן (56) נרצח באירועי השבת השחורה. 

אריה זלמנוביץ (86) ממקימי קיבוץ ניר עוז. אב לשני בנים וסב לחמישה נכדים. אריה היה כל חייו איש אדמה אשר עסק בחקלאות ובגידולי שדה. איש ספר ובעל ידע רחב בנושאי היסטוריה וידיעת הארץ. 

רונן אנגל (54) מניר עוז. נשוי לקרינה ואב לטום, מיקה ויובל. רונן היה צלם, מתנדב במד"א וחובב אופנועים. אשתו ושתי בנותיו נחטפו לעזה ושוחררו בשבוע שעבר.  

אליהו מרגלית שכונה צ'רצ'יל (76) מניר עוז. הוא היה נשוי לדפנה, אב לנועה, דני ונילי וסב לשלושה. ניהל את ענף הבקר ואת אורוות הסוסים של הקיבוץ במשך שנים רבות. בתו, נילי מרגלית, נחטפה לעזה ושוחררה בשבוע שעבר. 

עופרה קידר (70) אימא, סבתא ודודה. נחטפה כשיצאה ב-7 באוקטובר להליכת בוקר בקיבוץ בארי. בעלה סמי, חולה הפרקינסון, נרצח בעודו מרותק לספה בביתם. בתם של עופרה וסמי, יעל, בעלת צרכים מיוחדים, ננעלה לבדה בממ"ד הבית ובכך הצילה את עצמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השטחים החקלאיים בעוטף עזה מספקים כ-50% אחוז מסך הדרישה הקלורית השנתית של אוכלוסיית ישראל * קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בחנה את השפעת המלחמה על ייצור המזון בעוטף וזיהתה 16 גידולים שגידולם בישראל פגיע במיוחד
3 דק' קריאה
אומר מתן אלדר, חקלאי צעיר ממושב צופר שבערבה התיכונה, שיחד עם רעייתו תם חזר למושב ממרכז הארץ, בנה משק ולאחרונה פתח שוק איכרים מצליח בלב המושב  שלוש בצהריים. השמש במושב צופר, בערבה התיכונה, מתקיפה
4 דק' קריאה
אבי סיילס, מוסיקאי ממושב עזריקם, אימץ חייל בודד ממשפחה חסידית אמריקאית, דובר יידיש, שחזר בשאלה * עתה, כעבור שנה, הצעיר הוא כבר קצין בצה"ל, שולט בשתי שפות שהיו חדשות לו – עברית ואנגלית *
8 דק' קריאה
בית משפט השלום בב"ש קיבל לאחרונה תביעה שהגישה רמ"י נגד זוג ממושב הודיה, על שימושים חורגים שביצעו וחייב אותם לפנות ולסלק את השימוש ולשלם דמי שימוש בסך של כ-320,000 ש"ח  העובדות   הנתבעים הינם בני
3 דק' קריאה
אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן