יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2024 02 13 114627

שוחררו בפעולה הרואית

2 דק' קריאה

שיתוף:

לאחר 129 ימים בשבי חולצו במבצע צבאי פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו מניר יצחק

*תמונה ראשית: פרננדו מרמן. אחיה של קלרה מרמן ששוחררה בפעימה החמישית עם אחותה ואחייניתה 

פרננדו מרמן, אחיה של קלרה מרמן ובן זוגה לואיס הר (מקיבוץ אורים), שנחטפו יחד עם קלרה, אחותה גבריאלה ליימברג, ואחייניתה מיאה ליימברג, חולצו במבצע חילוץ הרואי מבית ברפיח.
בני המשפחה נחטפו יחד מביתה של קלרה בקיבוץ ניר יצחק בשבת השחורה של ה-7 באוקטובר והוחזקו יחד בשבי חמאס עד לשחרורן של קלרה, גבריאלה וביתה מיאה, שיצאה יחד עם כלבתה בלה, בפעימה החמישית ב-28 בנובמבר.
לפי מה שהותר לפרסום כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ הגיעו לרפיח סביב השעה שתיים לפנות בוקר בלילה שבין ראשון לשני. הכוחות הגיעו בצורה חשאית לבניין בו הוחזקו החטופים, פרצו את דלת המבנה בקומה השנייה וחילצו את החטופים. במקום התנהל קרב מול מחבלים חמושים ואש שנפתחה על הכוח ממבנים סמוכים. כוחות הקרקע נעזרו בסיוע אווירי ובמעטפת של כוחות שייטת 13 וחטיבה 7 של השריון. החטופים פונו במסוק לבית החולים שיבא, ומצבם מוגדר טוב.

Screenshot 2024 02 13 114502
לואיס הר. אדם מקסים, עדין, רקדן 

שמחה מהולה בציפייה
בקיבוץ אורים התרגשו ושמחו על חזרתו של לואיס הר, חבר הקיבוץ. טלי אופנהיימר מדינה, חברת הקיבוץ מספרת על לואיס הר "איש משפחה בעל משפחה מלוכדת ואוהבת. אדם מקסים, עדין, רקדן, שחקן. לואיס הוא חבר שלנו ומי שקיבל אותי ואת בעלי בוועדת קליטה כשהגענו לאורים. אנחנו שמחים מאוד לחזרתו ומחכים לעוד בשורות טובות״.
הקיבוצים אורים, גבולות וצאלים, לא נכללו ביישובים שפונו על ידי המדינה כיוון שהם מרוחקים מעל 7 ק"מ מהגבול. מועצת אשכול פינתה את תושבי הקיבוצים האלה על חשבונה, אך בסוף החודש יסתיים הסדר זה והתושבים יחזרו לבתיהם, על אף שבאורים, למשל, רוב בתי הקיבוץ אינם ממוגנים.
סוסי לונסקי, מנהלת הקהילה של ניר יצחק מסרה: "משמח מאוד ומרגש. לואיס ופרננדו נחטפו מהבית של קלרה יחד עם מיאה וגבריאלה. משפחה שלמה שזוכה להתאחד היום אחרי 129 ימים בשבי. זה עוזר להחזיר איזושהי תחושת שליטה על החירות שנלקחה מכולנו. זאת חובה של מדינת ישראל להחזיר את כל האזרחים שנחטפו הביתה.
השמחה הזאת מהולה ברגשות מעורבים על כל האזרחים שנחטפו וכלואים ומצבם הולך ומידרדר. ובעיקר לאנשים שלנו-ליאור רודאייף שאנחנו דואגים לו מאוד. אנחנו לא יודעים עדיין מה מצבו, רק שנחטף פצוע. אורן גולדין וטל חיימי נהרגו ונחטפו ויש לכולנו חובה להביא אותם לקבורה בבית״.
חברי קיבוץ ניר יצחק נמצאים באיילות "בחדרי מלון קטנים, על כל המשתמע מכך" לדברי לונסקי. "אנחנו כאן עד שנוכל לחזור בבטחה לבית שלנו ולהמשיך לגדל שם ילדים ולהפריח את הנגב כמו שעשינו ב-70 השנים האחרונות. אנחנו לא מדברים עדיין על חזרה הביתה. הבית שלנו הוא לא מקום בטוח כרגע. כולנו מאוד רוצים לחזור לקיבוץ אבל זה יוכל לקרות רק כשיתאפשר ביטחון מלא״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף הפעולה יעשה שימוש ביכולות בינה מלאכותית (AI) לתכנון ואופטימיזציה של חומרים כימיים להגנת הצומח, לטובת פיתוח קוטל עשבים בספקטרום רחב עם מנגנון פעולה (MoA) בר קיימא חדשני לחקלאים רחובות, ישראל – פברואר 21,
2 דק' קריאה
ההסכם מדגיש את מחויבות שתי החברות לפיתוח פתרונות ביולוגיים חדשניים לחקלאים באזל, שוויץ ורחובות, ישראל – 20 בפברואר, 2024 – סינג'נטה, חברה מובילה בתחום החקלאות החדשנית ולביא ביו בע"מ, חברה המפתחת מוצרים ביולוגיים לחקלאות
< 1 דק' קריאה
משפחת פרחן כבר חוותה שני פינויים – מחבל ימית ומגוש קטיף * קרן פרחן מדמוני, מכוכב מיכאל, מעלה את זיכרונותיה כילדה בימית וכנערה באלי סיני * היא מספרת איך הצליחה להתגבר על קשיי חייה
11 דק' קריאה
עולמה של שרה, ממקימי קיבוץ בעמק הירדן, שעלתה לארץ בעקבות האהבה, מלא בסתירות. היא נישאת לדויד החלוץ השרירי, אך לא שוררת ביניהם אהבה; היא הופכת לגננת הראשונה של התנועה הקיבוצית אך עושה זאת כדי
4 דק' קריאה
בשנת 2000, התקופה שבה החלה ההפרטה וארוחות הערב בחדר האוכל התמעטו, יצא בכפר עזה ספר מתכונים בעריכת מיטל כסלו שבאותה עת התמודדה עם מחלת הסרטן. בימים אלה עלה הספר לאתר דיגיטלי בידי בתה נוי,
5 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן