יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2024 02 13 114627

שוחררו בפעולה הרואית

2 דק' קריאה

שיתוף:

לאחר 129 ימים בשבי חולצו במבצע צבאי פרננדו מרמן ולואיס הר שנחטפו מניר יצחק

*תמונה ראשית: פרננדו מרמן. אחיה של קלרה מרמן ששוחררה בפעימה החמישית עם אחותה ואחייניתה 

פרננדו מרמן, אחיה של קלרה מרמן ובן זוגה לואיס הר (מקיבוץ אורים), שנחטפו יחד עם קלרה, אחותה גבריאלה ליימברג, ואחייניתה מיאה ליימברג, חולצו במבצע חילוץ הרואי מבית ברפיח.
בני המשפחה נחטפו יחד מביתה של קלרה בקיבוץ ניר יצחק בשבת השחורה של ה-7 באוקטובר והוחזקו יחד בשבי חמאס עד לשחרורן של קלרה, גבריאלה וביתה מיאה, שיצאה יחד עם כלבתה בלה, בפעימה החמישית ב-28 בנובמבר.
לפי מה שהותר לפרסום כוחות צה"ל, שב"כ וימ"מ הגיעו לרפיח סביב השעה שתיים לפנות בוקר בלילה שבין ראשון לשני. הכוחות הגיעו בצורה חשאית לבניין בו הוחזקו החטופים, פרצו את דלת המבנה בקומה השנייה וחילצו את החטופים. במקום התנהל קרב מול מחבלים חמושים ואש שנפתחה על הכוח ממבנים סמוכים. כוחות הקרקע נעזרו בסיוע אווירי ובמעטפת של כוחות שייטת 13 וחטיבה 7 של השריון. החטופים פונו במסוק לבית החולים שיבא, ומצבם מוגדר טוב.

Screenshot 2024 02 13 114502
לואיס הר. אדם מקסים, עדין, רקדן 

שמחה מהולה בציפייה
בקיבוץ אורים התרגשו ושמחו על חזרתו של לואיס הר, חבר הקיבוץ. טלי אופנהיימר מדינה, חברת הקיבוץ מספרת על לואיס הר "איש משפחה בעל משפחה מלוכדת ואוהבת. אדם מקסים, עדין, רקדן, שחקן. לואיס הוא חבר שלנו ומי שקיבל אותי ואת בעלי בוועדת קליטה כשהגענו לאורים. אנחנו שמחים מאוד לחזרתו ומחכים לעוד בשורות טובות״.
הקיבוצים אורים, גבולות וצאלים, לא נכללו ביישובים שפונו על ידי המדינה כיוון שהם מרוחקים מעל 7 ק"מ מהגבול. מועצת אשכול פינתה את תושבי הקיבוצים האלה על חשבונה, אך בסוף החודש יסתיים הסדר זה והתושבים יחזרו לבתיהם, על אף שבאורים, למשל, רוב בתי הקיבוץ אינם ממוגנים.
סוסי לונסקי, מנהלת הקהילה של ניר יצחק מסרה: "משמח מאוד ומרגש. לואיס ופרננדו נחטפו מהבית של קלרה יחד עם מיאה וגבריאלה. משפחה שלמה שזוכה להתאחד היום אחרי 129 ימים בשבי. זה עוזר להחזיר איזושהי תחושת שליטה על החירות שנלקחה מכולנו. זאת חובה של מדינת ישראל להחזיר את כל האזרחים שנחטפו הביתה.
השמחה הזאת מהולה ברגשות מעורבים על כל האזרחים שנחטפו וכלואים ומצבם הולך ומידרדר. ובעיקר לאנשים שלנו-ליאור רודאייף שאנחנו דואגים לו מאוד. אנחנו לא יודעים עדיין מה מצבו, רק שנחטף פצוע. אורן גולדין וטל חיימי נהרגו ונחטפו ויש לכולנו חובה להביא אותם לקבורה בבית״.
חברי קיבוץ ניר יצחק נמצאים באיילות "בחדרי מלון קטנים, על כל המשתמע מכך" לדברי לונסקי. "אנחנו כאן עד שנוכל לחזור בבטחה לבית שלנו ולהמשיך לגדל שם ילדים ולהפריח את הנגב כמו שעשינו ב-70 השנים האחרונות. אנחנו לא מדברים עדיין על חזרה הביתה. הבית שלנו הוא לא מקום בטוח כרגע. כולנו מאוד רוצים לחזור לקיבוץ אבל זה יוכל לקרות רק כשיתאפשר ביטחון מלא״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תחרות הצילום המסורתית "הגלריה החקלאית" של קנט, שהתקיימה  זו הפעם ה-17,  הוקדשה השנה למתנדבים שסייעו לחקלאים בחודשים האחרונים *תמונה ראשית: התמונה הזוכה התמונה "בהצדעה" שצילם נתיב ביתן בן ה-15  זכתה במקום הראשון בתחרות הצילום
2 דק' קריאה
נשיא המדינה יצחק הרצוג, ורעייתו מיכל אירחו היום רפתנים, נוקדים, מגדלי פירות וירקות, וחקלאים מכל רחבי הארץ  באירוע, שהינו מסורת ארוכת שנים אותה מקיימים נשיאי ישראל לקראת השבועות, השתתפו שר החקלאות, אבי דיכטר, מנכ״ל
3 דק' קריאה
אירוע זיכרון והוקרה לאנשי ענף החלב התקיים אמש (יום ד') במושב פטיש מנכ"ל משרד החקלאות: "החקלאים שלנו הם עמוד התווך של המדינה, לא רק בתוצרתם אלא גם ברוחם ובנחישותם. תודתי הגדולה על מסירותכם האינסופית"
3 דק' קריאה
אלון ארבל החליט לעבור מן הערבה למושב שדי אברהם בחבל שלום, לאחר ששלושה צעירים מבני משפחתו נהרגו במסיבת הנובה, ולאחר שראה את היישובים ההרוסים עד היסוד בעת שירותו כחייל במלחמת "חרבות ברזל" בגדוד  מילואים
3 דק' קריאה
שלומי פוקס הוא תושב מסלול – מושב שתרם רבות לקליטת צעירים מהמסיבה בנובה * שלומי עוסק מה-7 באוקטובר ועד היום בעריכת עשרות אירועים עבור הלוחמים בדרום, כביטוי הערכה ותודה לפעילותם הצבאית ולמען העלאת המורל
7 דק' קריאה
אירוע היין השנתי של מטה יהודה נפתח בחגיגת יינות ייחודית ומקומית ויימשך לאורך חודש יוני – ביקורים ביקבים ומרכזי מבקרים, ביקור אצל חקלאים ובקיצור: חוויית יין אדירה * אלמוג סורין הגיעה לאירוע הפתיחה כדי
9 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן