יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 10 30 at 14.42.25 1 uvfg0n

תרבות רצח 

2 דק' קריאה

שיתוף:

החרדים צריכים להיות חלק אינטגרלי מצה"ל, נתניהו צריך לקחת אחריות ולהתפטר במהלך המלחמה, ולא צריך לזלזל בהפגנות במגידו. תובנות בעקבות ה-7 באוקטובר 

יום שבת ה -7 באוקטובר מוקדם בבוקר, אני צמוד לרדיו, שומע כיצד אחינו חברי הקיבוצים נטבחים, נחטפים, נרצחים. הלב מטפטף דם, כך הרגשתי. טיפות הדם ניגרות זו אחר זו, נקוות לים גדול, ים הסבל היהודי. או אז נזכרתי בשיר של פלוגות ה-S.A (הפלוגות האזרחיות של הנאצים) ששרות: "דם יהודי – יותז על הסכין…". 

לא מהחמאס נבקש חשבון, מאיתנו נבקש חשבון. כיצד לא היינו ערוכים, חזקים ונחושים להדוף כל התקפה מצד בני העוולה. עלינו להסתכל על המציאות בלב נחוש ובעיני פלדה קרות: זו המציאות. אלה שכנינו. זה העם הפלסטיני. כאשר נתניהו דיבר בהקשר של היחסים עם סעודיה, על "מזרח תיכון חדש", רציתי לצעוק: אנחנו במזרח התיכון הישן והרצחני, הן סביבנו והן בתוכנו. הריגת ילדים חפים מפשע מתקיימת כאן אצלנו בישראל, במגזר הערבי. 

השנאה התהומית כלפינו, הרצחנות כלפינו, היא תולדה של תרבות רצח. התרבות הזו נטועה באסלאם הקדום, בכיבושי מוחמד בכוח הזרוע. עצם הולדתו של האסלאם נטועה במאבק אלים כלפי האוכלוסייה הנכבשת, אם לא תתאסלם.  

כל הארץ חזית 

כאשר התובנה נהירה, אזי עלינו להפוך למדינת ספרטה. מדינה שכל אזרחיה, ללא יוצא מן הכלל, לוקחים חלק פעיל הן בהגנה והן בהתקפה. 

החרדים – החרדים יהיו חלק אינטגרלי מצה״ל. כל בן 18 יתגייס לצה״ל, לכל תפקיד. השירות יהיה כמו של בחור חילוני, כולם יעשו מילואים עד פרישה. לאחר שירות צבאי יחליט כל גבר חרדי על עתידו, אם יחליט ללמוד בכולל ייהנה מזכויות כמו כל סטודנט חילוני. הנשים החרדיות יעשו שירות לאומי של שנתיים, כפי שמקובל. לא יהיה זה וולונטרי. השירות של המגזר החרדי יעוגן בחוק. 

הערבים – המגזר הערבי הוא חלק ממדינת ישראל. גם הגברים וגם הנשים לא ישרתו בצבא אבל יעשו שירות לאומי בן שנתיים בקהילותיהם, או במוסדות ניטרליים כגון בתי חולים, בתים סיעודיים וכו׳.  

צה"ל חייב לשנות את פניו: זרוע היבשה לא תהיה יותר הבן החורג של הצבא, אלא תחזור להיות הזרוע המכריעה את הקרב; מערך המילואים יחזור להיות עמוד השדרה של העם; כולם עושים מילואים. 

נחזור אל הפרדיגמות הישנות והנכונות: ״כל בחור הטוב – לנשק״. ״כל בחור על המשמר״. ״כל הארץ – חזית״. 

מר ביטחון שהכזיב 

התובנה הבאה היא פוליטית. ב-1974, לאחר מלחמת יום הכיפורים, התכנס מרכז מפלגת העבודה. הלחצים על משה דיין להסיק מסקנות ולהתפטר היו בתוך שורות המפלגה. יגאל אלון אמר: ״צריך לרענן את ההנהגה״. דיין ענה לו: ״רוצים לרענן – אותי״. ואכן משה דיין ״מר ביטחון״ התפטר. אני מאחל שבמפלגת הליכוד יקומו חברים מרכזיים ויאמרו בגלוי לנתניהו: לך! תתפטר. לא אחרי המלחמה, אלא במהלכה. בדמוקרטיה הדבר אפשרי. נתניהו הוא ״מר ביטחון״ שהכזיב. האם הדבר יקרה? האם יפתח מרד בליכוד? אין באמתחתי תשובה. 


קריאת אזהרה 

אסיים בהערה לאיציק חולבסקי, ראש מועצת מגידו. ב״זמן קיבוץ״ (22.6.2023) אמרת כי ההפגנות של ערביי ישראל סמוך לקיבוץ מגידו הן ״אוויר חם שמנופח על ידי התקשורת״. אחת התובנות ממלחמת 7 באוקטובר היא שאתה מזלזל במציאות. זה לא ״אוויר חם״, זוהי קריאת אזהרה. לדעתי משמר הגבול צריך לפטרל מדי כמה שעות סביב קיבוץ מגידו. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שחר הרשקוביץ', גן שמואל: "עובדי התעשייה האווירית מצילים לנו את העונה" עובדות ועובדי התעשייה האווירית, נרתמו ליוזמת הנהלת החברה וארגון העובדים והתגייסו לטובת סיוע למשקים חקלאיים ברחבי הארץ, אשר נקלעו לקשיים בעקבות המלחמה ושוועו
< 1 דק' קריאה
סוכנות איי.פי. קיץ ארוך וחם הותיר את נהר המיסיסיפי בשפל כה עמוק, עד שחברות שמובילות סחורות באסדות מפחיתות את המטענים כדי לצלוח שרטונים בנהר. זה קורה בדיוק כשהחוואים של המערב התיכון מתכוננים לקצור את יבולי
2 דק' קריאה
אם נוכיח שאפשר להביא 5000 עובדים מיומנים, משרד החקלאות יבין שסוף-סוף יהיה שינוי בתחום הזה". כך לדברי יענקל'ה מוסקוביץ יושב ראש הוועדה לעובדים זרים בהתאחדות חקלאי ישראל החלטת הממשלה מה-2 בנובמבר להביא 5000 עובדים
3 דק' קריאה
אנחנו דורשים ועדת חקירה לנושא החקלאות בישראל, שאחרי שתפרסם מסקנותיה יחוקק חוק יסוד החקלאות, שבעקבותיו לא יהיה שוב בעתיד פתח לשלטון רשע ואכזרי שאינו מבין אם עגבנייה על שיח או על עץ הבושה, הזעם
3 דק' קריאה
"איזה סעד נותנת המדינה לחקלאים? וכדי שהחקלאות לא תרד לטמיון, התחברנו רעייתי ואני לקבוצות מתנדבים" *תמונה ראשית: ד"ר פבלה סוזין קוטפת כוסברה תנועת ההתנדבות שאחזה ברבדים רבים ברחבי המדינה קשרה בין בעל ואשה, רופאים
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן