יבול שיא
הרפת והחלב
יוני דמרי מקבל את פני העובדים מסרי לנקה

לראשונה: אלפי עובדים זרים לחקלאות נחתו מסרי לנקה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

מנהל מבט מושבים עובדים זרים, יוני דמרי: "אנו עושים ככל שביכולתנו כדי להשיב את החקלאות לשגרת עבודה תקינה ומגייסים עובדים זרים מכל מדינה בהתאם לבקשת החקלאי" 

בעקבות המחסור בעובדים זרים לחקלאות והעזיבה של אלפי עובדים זרים מתאילנד עם תחילת מלחמת חרבות ברזל, בשבוע שעבר נחתו לראשונה מאות עובדים זרים לחקלאות מסרי לנקה. הגעתם התאפשרה הודות להסכם הבילטרלי שנחתם לאחרונה בין ישראל לסרי לנקה.  

רובם המכריע של העובדים שנחתו בטיסה זו שייכים לחברת ״מבט מושבים עובדים זרים״, מבית תנועת המושבים. כעת לאחר שנפתח הסכר והחלה כניסה מאסיבית של עובדים זרים מסרי לנקה, בחודש הקרוב צפויים להגיע מאות עובדים חדשים נוספים מסרי לנקה לישראל.  

בנוסף לכניסתם של העובדים הזרים לחקלאות מסרי לנקה, פועלים עובדי "מבט למושבים עובדים זרים" בהשבת עובדים מתאילנד, אשר סיימו בעבר את תקופת שהותם בישראל ובעקבות המצב החריג מאפשרים שלטונות המדינה להשיבם לתקופה נוספת.  

מנהל מבט מושבים עובדים זרים, יוני דמרי, המשמש גם כמנהל אגף המשק החקלאי בתנועת המושבים אמר: "אנו עושים ככל שביכולתנו על מנת להשיב את החקלאות לשגרת עבודה תקינה ומגייסים עובדים זרים מכל מדינה בהתאם לבקשת החקלאי ולקריטריונים של רשות האוכלוסין וההגירה. עד כה יש רשמים מאוד טובים מהעובדים הסרי לנקים ואני מעריך שככל שהעובדים החדשים ילמדו את התרבות הישראלית ויכירו את דרישות החקלאים הישראליים כך ישתפר שיתוף הפעולה שכן בחלקם הגדול מהעובדים הם דוברי אנגלית והדבר מקל על התקשורת עימם." 

כידוע בשל מתקפת הטרור ב 7 לאוקטובר, עזבו את ישראל אלפי עובדים זרים מתאילנד ובשל האיסור של השלטונות התאילנדים החלו ברשות האוכלוסין לתור אחרי מדינות העומדות בקריטריונים לטובת הסכם בילטרלי כפי שנחתם עם סרי לנקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן