יבול שיא
הרפת והחלב
Picture1

במת עבודה אישית למטעים

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

בשנים האחרונות ניתן לראות שימוש הולך וגובר בבמות עבודה ובבמות קטיף בגידולי מטעים, בדגש על נשירים (תפוח, אגס ועוד), כאשר במות אלו משמשות ככלי עזר לקטיף. מורכבות עליהן מערכות מסועים להסעת הפרי למיכל, והן עצמן משמשות לעבודה. בהסרת המסועים ניתן לבצע מגוון עבודות בגובה, כמו: קשירות, גיזום, טיפול ברשתות ועוד. לרוב בכל במה ניתן לעבוד כ-8-4 עובדים.

אחד האתגרים בשימוש בכלים מתבטא בכך שעשוי להיווצר מצב שבו עובד אחד סיים את משימתו ונותר חסר עבודה, בעוד ששאר העובדים הנמצאים על הבמה טרם סיימו את עבודתם, כך שלא ניתן להתקדם עדיין לעץ הבא. עניין זה הוא חסם משמעותי בפעולות כמו קטיף פירות, שבהם נדרש ניצול זמן מרבי של כל עובד ועובד.

לאחרונה פותחה במת עבודה וקטיף אישית, ויתרונה הבולט הוא בדיוק הנושא שצוין לעיל – אין תלות בעובדים אחרים, העלולים לעכב את העבודה. במטע אורטל הסתיימה לאחרונה עונת פיילוט ראשונה בשימוש בבמה זו.

הבמה מופעלת באמצעות חשמל בלבד, ולא בסולר, כמו בשאר הבמות.

Picture2 1
במת קטיף ועבודה אישית (פיתוח ישראלי)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן