יבול שיא
הרפת והחלב
השר דיכטר בהדלקת נר שמיני בכותל המערבי

בשורת המים המושבים

2 דק' קריאה

שיתוף:

שעות אחדות קודם להצבעה בממשלה על תקציב המדינה לשנת 2023, הצליח שר החקלאות ופיתוח הכפר אבי דיכטר לשכנע את משרד האוצר להעניק תמיכה לעידוד במחירי המים המושבים לחקלאות.

לראשונה הצליח השר להפחית את מחיר המים המושבים מ-1.43 אגורות למ"ק מים ל-73 אגורות למ"ק. השר דיכטר ציין כי אחרי מאבק ארוך טווח מול משרד האוצר "הצלחנו לתקן עוול היסטורי של עשרות שנים שהיה בישראל. המדינה מכירה בכך שהחקלאים העושים שימוש במים מושבים להשקיה, פותרים למדינה בעיה וראוי שהמדינה תשתתף, כצעד ראשון לפחות, בהובלת המים לשטח החקלאי".

שר החקלאות קבע שהמים הינם אמצעי ייצור קריטי לחקלאות ומהווים למעשה כעשרים אחוזים מההוצאות, ובראיה אסטרטגית, אין כל סיבה שהחקלאים יצטרכו לשלם עליהם (כפי שנהוג בעולם). לדבריו המהלך הנוכחי הוא לרבעון המלחמה בחודשים אוקטובר-דצמבר 2023.

השר הוסיף כי מדינת ישראל אחרי ה-7 באוקטובר מבינה היטב כמה חשוב לסייע בכל דרך אפשרית לחקלאים על מנת שהם יוכלו להמשיך ולייצר תוצרת ישראלית. "התמריץ שניתן לחקלאים ב-14 בדצמבר יעניק להם מרחב נשימה לעונה הקרובה וגם לעונות הבאות. 52 מיליון השקלים הם הסנונית שמבשרת על מדיניות משרד החקלאות להגדלת הייצור החקלאי בישראל. במקביל המשרד מטפל בהסדרת נושא הקרקעות בחקלאות ובכוח העבודה הדרוש לתחום הזה".

השר דיכטר הודה לראש הממשלה ולשר האוצר על ההירתמות, קודם הצבעה על התקציב, לטובת חקלאי ישראל. השר הזכיר בהודעתו גם את עובדי משרד החקלאות על העבודה המאומצת למען העצמת החקלאות בישראל.

השר דיכטר השיג עוד הקצאה של 12 מיליון שקלים לעידוד שתילת עגבניות בנגב המערבי. משרד האוצר הסכים לאשר את תקציב העידוד שכן הוא יבטיח ייצור אספקה מקומית מלאה לקראת קיץ 2024 והחזרת המגדלים בעוטף עזה לפעילות חקלאית ולרציפות תפקודית.

אחרי שהאוצר אישר את בקשות שר החקלאות החליט השר אבי דיכטר להצביע על אישור תקציב המדינה לשנת 2023, בהיקף של 636 מיליארד שקלים ועיקרו סיוע כספי לנושאים שונים שנפגעו בימי המלחמה.

באירוע הדלקת נר שמיני של חנוכה,  בכותל המערבי התבטא כך שר החקלאות אבי דיכטר:"ביקשו להשפיל אותנו. ואני אומר למחבלים – נפלתם על העם הלא נכון, בזמן הלא נכון. אנחנו מדינה בת 75 שנה עם צבא וכוחות ביטחון. את ההשפלה הזו אנחנו נשיב אליכם ועליכם. אתם תקללו את הרגע שיצאתם להשפיל את עם ישראל במדינת ישראל. עם ישראל חי! אנחנו נחזיר הביתה את החיילים, כוחות הביטחון, החטופים, הנעדרים ואת הביטחון. המלחמה הזו תסתיים כשהיעדים יושגו והחטופים יחזרו בעזרת ה' הביתה. את האור של נרות חנוכה ואת האורות התמידיים של עם ישראל -אף אחד לא יכבה".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מורן חג'בי, תושבת מושב יכיני וחברת הנהלת המועצה האזורית שער הנגב, מתארת את היכרותה עם ראש המועצה אופיר ליבשטיין, שיצא מביתו בכפר עזה עם נשק ונהרג בקרב מול המחבלים, בו נרצח גם בנו עידן
4 דק' קריאה
שר החקלאות, חה"כ אבי דיכטר, נפגש עם שר העבודה התאילנדי לצורך העמקת שיתופי פעולה בתחום החקלאות * השר דיכטר: "אחרי מאמצים בינלאומיים רבים אנחנו מקדמים היום בשורה נוספת לחקלאות הישראלית ולציבור החקלאים – עובדים
2 דק' קריאה
אמר מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה בצל המלחמה  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח השתתף בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה בצל המלחמה,
2 דק' קריאה
כלים חקלאיים? אומנות מקומית? הרדיו הראשון? בכנס הארכיונאים דנו בשאלה מה חשוב להשאיר לדורות הבאים *תמונה ראשית: "מפת שבילי הזיכרון היישובי" תוביל את המבקר בין אובייקט אחד למשנהו. צילום: יובל דניאלי  לאחרונה הרצאתי בכנס
3 דק' קריאה
פירות הקיץ המתוקים מתחילים להיקטף תחת האיום מלבנון. על אף הרצון העז של החקלאים לקטוף את פרי עמלם, חלק מהתוצרת יירקב על העצים בשל המצב הביטחוני *תמונה ראשית: מטע דובדבנים בצפון רמת הגולן. ככל
5 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן