יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 09 04 at 13.06.50 1 768x512 1

החרגת החקלאות מהקיצוץ הרוחבי בתקציב 2024 – הינה מרכיב מרכזי בביטחון המזון בישראל ובמימוש מדיניות "התֶּלֶם האחרון" כמרכיב מרכזי בביטחון המדינה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

סימוכין: מכתבי מיום ה- 10.1.24 בסימוכין 24010

1. במהלך פגישה הבוקר עם אנשי אגף תקציבים במשרד האוצר, הובהר לי כי שני משרדים בלבד יוחרגו מהקיצוץ הרוחבי – משרד הביטחון והמשרד לביטחון לאומי.

2. אבקשכם להחריג את החקלאות מהקיצוץ הרוחבי ולשמר את ההסכם התקציבי הקיים לשנת 2024, בשל החשיבות הברורה והמוכחת של החקלאות והחקלאים לביטחון המדינה, כולל במלחמת עזה וההתשה בצפון ("חרבות ברזל"). זאת לצד ההיבטים האסטרטגים שבשמירה על קרקעות המדינה ובדגש על הנגב המערבי, גבול הצפון, בקעת הירדן, רמת הגולן ולאורך קו התפר עם איו"ש ובאיו"ש.

3. הפגיעה בחקלאים במהלך "חרבות ברזל" בלמה את צמיחת החקלאות כפי שהובלתי כשר העומד בראש המשרד. חקלאים נרצחו, נחטפו, נפצעו, התפנו עם משפחותיהם ורבים מהם מתקשים עדיין לחזור לעיסוקם בחקלאות.

4. לצד דרישתי להחרגת המשרד, הנני מתחייב כי "נכנס מתחת לאלונקה" – נקצץ, נתייעל ונתכנס במסגרת המשרד הן בפעילות והן בתקנים, ובלבד שאלה לא יפגעו באופן ישיר בחקלאים ובכך נבטיח את ביטחון המזון של תושבי ישראל.

5. אמירת אנשי האוצר בדיון לפיה במהלך שנת 2024 יביאו תכנית שיקום וצמיחה של הכלכלה ובתוך כך החקלאות בשנת 2025, אינה מעשית לגבי החקלאות. עונות החקלאות "לא יכולות להמתין" לעבודת המטה באג"ת, כדי שזו תגיע למסקנה כי לחקלאות יש חלק בצמיחה ובביטחון. אנחנו מבקשים לצאת עם התכנית לאלתר ולפיכך בקשתנו להחרגה מהקיצוץ.

6. קיצוץ רוחבי עלול לרסק את החקלאות באופן שיהיה קשה להמריא ולהצמיח אותה מחדש, בוודאי לא בפרק זמן קצר. תחליף היבוא שהממשלה הקודמת כל כך עמלה על חיזוקו, על חשבון היצור המקומי, רק יבטיח ריסוק זה של החקלאות הישראלית.

7. רק אם נשמר את ההסכם התקציבי הקיים ונחריג כמוצע כאן את המשרד מהקיצוץ, נצליח לשקם ולהצמיח מחדש את החקלאות בישראל כולל עד התֶּלֶם האחרון. חשוב לזכור, לביטחון החקלאות בישראל אין סיוע אמריקאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן