יבול שיא
הרפת והחלב
WhatsApp Image 2023 09 04 at 13.06.50 1 768x512 1

הממשלה אישרה את הצעת שר החקלאות ח"כ אבי דיכטר להגדלת המכסה לעובדים זרים בענף החקלאות ב-10,000 עובדים נוספים

2 דק' קריאה

שיתוף:

ההחלטה מהווה צעד משמעותי נוסף באסטרטגיית השר דיכטר להגדלה דרמטית במספר העובדים הזרים לטובת ענף החקלאות וזמינות גורמי הייצור לחקלאים. כמו כן, התוספת תאפשר להגיע בעתיד הקרוב למצב בו חקלאי בישראל יעשה חקלאות ע"פ הצורך והיכולת שלו ולא על פי מכסת העובדים שניתנה לו

הממשלה אישרה היום (א׳), 21 בינואר 2024, את הצעת שר החקלאות ח״כ אבי דיכטר להגדלת המכסה לעובדים זרים בענף החקלאות ב-10,000 עובדים נוספים.

עם פרוץ המלחמה ב-07 באוקטובר 2023, נפסקה עבודתם של כ-25 אלף פלסטינים בענף החקלאות. מאז, ענף החקלאות סובל ממחסור חמור בידיים עובדות, הן בדרום ובצפון והן בשאר אזורי הארץ, אפילו בערבה. בעיה קשה זו, מעכבת ומונעת מהחקלאים בישראל ומהחקלאות הישראלית להמשיך ולייצר את הדרוש לטובת ביטחון המזון של אזרחי ישראל.

החלטת הממשלה שאושרה בממשלה תאפשר להעסיק באופן קבע 10,000 עובדים זרים נוספים לחקלאות. בטווח המיידי, תוספת זו תוביל להמשך צמיחה ושגשוג של החקלאות הישראלית, וכן תיתן מענה למצוקת החקלאים בארץ שזקוקים לידיים עובדות באופן דחוף.

תוספת זו מצטרפת להגדלה של 9,000 עובדים זרים שאושרה רק לפני מספר חודשים ביוזמת שר החקלאות. כמו כן, מאז נכנס השר דיכטר לתפקידו, ולאחר אישור החלטת הממשלה הנ"ל, יכנסו לישראל קרוב ל-20 אלף עובדים זרים לענף החקלאות, הגדלה שתעמיד את המכסה על יותר מ-50 אלף עובדים זרים בחקלאות.

עמית יפרח תנועת המושבים 768x516 1
עמית יפרח

יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח:

״מדובר בצעד מבורך ומאוד משמעותי עבור החקלאות הישראלית בימים אלו. המלחמה יצרה מחסור קשה גם  כתוצאה מעזיבת העובדים הזרים וגם בשל סגירת כניסת פלסטינאים, לכן חייב היה לתת מענה ראוי ומהיר לחקלאים שימנע נזק עתידי לגידולים ומחסור בתוצרת המקומית לצרכן. יש להמשיך במגמה הזו להסיר חסמים ולהוריד עלויות לחקלאי ובכך להבטיח את ביטחון המזון לאזרחי ישראל. אנו מודים לשר החקלאות על ההבנה המהירה של גודל ועומק האירוע של העובדים לחקלאות ועל המענה שבא בעקבותיו״.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן