יבול שיא
הרפת והחלב
Screenshot 2023 05 23 152614

השומר החדש משיק מערך מתנדבים לתצפיות שריפות בבקעת הירדן במטרה להציל את שדות החיטה

< 1 דק' קריאה

שיתוף:

התקופה החמה כבר החלה בבקעה הירדן, וכשהטמפרטורה מטפסת ל-40 מעלות, התלקחות שריפות בשדות החקלאיים הופכת לסכנה יומיומית. מנתוני מוקד בקעת הירדן, במהלך שנת 2021 פרצו באזור 388 שריפות, בהם נשרפו דונמים רבים. על פי דו"ח השומר החדש לשנת 2022, הנזק הממוצע לחקלאי הסופג הצתה בשנה החולפת היה 573,180 ש"ח וכן 12.9% מהחקלאים סבלו בשנה זו מהצתות. 

חקלאים רבים בבקעה מגדלים שדות חיטה עבור ייצור קמח וכן חיטה המיועדת למחסני חירום. שדות החיטה דליקים מאוד בעת חום כבד, ויחד עם הרוחות החזקות של הקיץ השריפות מכלות שדות שלמים.

בכדי לסייע לחקלאים השומר החדש מגייס מתנדבים לתצפיות שריפות שיסייעו בדיווח ועדכון מיידי על שריפה ויוכלו למנוע התפשטות שריפות והצתות בחודשים הקרובים. 

המתנדבים יפעלו בחודשיים הקרובים הנחשבים לתקופות עם סיכויים גדולים להצתות ושריפות.
בתחילת מאי החלו כבר מתנדבים להגיע לתצפיות. הם מתמקמים בנקודה המאפשרת תצפית רחבה על השדות ומדווחים בזמן אמת על כל תנועה חשודה. 

יעקב שלייכר, רכז גזרת בקעה וירושלים: "התופעה שמתחילה בכל מאי, מדי שנה, מביאה עימה נזקים במאות אלפי שקלים. חלקה שנשרפת כולה, אין שום דרך להחזיר אותה. אנחנו קוראים לכל מי מרגיש שהוא רוצה לעשות, ולהיות חלק, להתנדב ולהציל את פרנסתם ופרי עמלם של החקלאים. בואו להיות הרוח הגבית לאנשים שמטפחים את השטחים הפתוחים בישראל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*תמונה ראשית: מרכז המבקרים לירקות בנחל עוז לפני ההרס המתקפה הרצחנית של ארגון הטרור חמאס, גבתה את חייהם של חקלאים, בעיקר בקיבוצי עוטף עזה. מנתונים שהגיעו לידינו התברר כי בבוקר ה-7 באוקטובר נרצחו בביתם
6 דק' קריאה
בקיבוץ נירים בעוטף עזה, שבאותה שבת שחורה נרצחו חמישה מחבריו וארבעה חברים נחטפו ע"י החמאס, כבר רצים קדימה, לא נחים, לא מפסיקים לעשות, ממשיכים לזרוע ולהכין את האדמות להמשך גידולי החורף ב-6.10.23, רק יום
3 דק' קריאה
"עשרות אנשים מגיעים מכל רחבי הארץ, מתל-אביב, מטבעון, מבאר-שבע. ובאחד הימים הגיעו תושבים מכפר-סבא באוטובוס שהעירייה שלהם העמידה לרשותם" צילומים: באדיבות המשפחה דודו מיכאלי הוא חקלאי מזה ארבעים שנה. עשרים שנה הוא היה בעל
4 דק' קריאה
חוק "סימון ארץ המקור" עומד להיכנס לתוקף בסוף שנה זו תמונה ראשית: אורן לביא. צילום: מישל אמזלג מנכ"ל משרד החקלאות אורן לביא קובע ש"ביטחון המזון של מדינת ישראל חייב להתבסס על תוצרת חקלאית מקומית".
2 דק' קריאה
מעגלי חיים ­- התארגנות משפטית מלידתנו עד מותנו, מזמן לנו מעגל החיים מפגשים ואירועים. במשפחה הגרעינית והמורחבת, בחברויות, לימודים, עבודה, טיולים ואירועים הנקרים בדרכנו. כאלה שכיף להיות בהם וכאלה שפחות. אנחנו חלק מחברה, אך
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן