יבול שיא
הרפת והחלב
shutterstock 1955662903

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה פה אחד את הצעת תקנות הכלבת של משרד החקלאות הקובעות שחיסון כלבת יינתן אחת לשנתיים במקום אחת לשנה כנהוג כיום

2 דק' קריאה

שיתוף:

מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות, ד"ר תמיר גשן: "אישור התקנות מסכמות עבודה משרדית כוללת שנמשכה שנים ומהווה צעד חשוב אשר מביא להקלה משמעותית בנטל על בעלי הכלבים בכל הקשור בעלויות החזקתם, דבר אשר יעודד אימוצי כלבים, ובד בבד יוריד את העומס החיסוני שאינו נדרש על הכלבים, וישפר את איכות חייהם"

היום (ד'), התכנסה ועדת הכלכלה של הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן לאשר את הצעת תקנות הכלבת (חיסון)(תיקון), התשפ"ג-2023 שהגיש משרד החקלאות. התקנות מסדירות את חובת החיסון לכלבים, וקובעות כי תדירות קבלת החיסון לכלב תהיה אחת לשנתיים ולא אחת לשנה כנהוג כיום. חובת החיסון תחול מגיל שלושה חודשים, כאשר החיסון הראשון יורכב משתי מנות שיינתנו בהפרש של בין חודש עד שלושה חודשים, והמנה השנייה נחשבת לחיסון דחף. בנוסף, התיקון מתיר לרופא וטרינר עירוני להתיר החזקה של כלב ללא חיסון לתקופה של עד שלושה חודשים. כמו כן, מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות ופיתוח הכפר או מי שהוא הסמיכו לכך, רשאי להתיר החזקה לתקופות של עד שלוש שנים בכל פעם, אם מצא שחיסון הכלב לא יהיה יעיל או יגרום לפגיעה ממשית בבריאותו. התקנות ייכנסו לתוקף בחודש אפריל הקרוב.

 תיקון זה אושר בהתאם להמלצות הוועדה הבין-משרדית לבחינת פרוטוקול חיסון הכלבת בישראל מנובמבר 2016, שמצאו כי חיסון כלב בשני חיסונים ראשונים, מהווים רמת נוגדנים מיטבית ולכן, יש לחסן לאחר מכן אחת לשנתיים. בהתאם, תוקנו התקנות, וקבעו כי לאחר ביצוע שני חיסונים ראשונים לכלב, יש לבצע חיסונים נוספים בתדירות של אחת לשנתיים.

התיקון שאושר נכלל במסגרת תוכנית משרדית להפחתת הנטל הרגולטורי – פיקוח על חתולים וכלבים שפורסמה בחודש פברואר 2020, וכן ברשימת פרטי חקיקת המשנה שיש להשלים את התקנתן לפי החלטת ממשלה מספר 987 מיום 16.1.22, שעניינה "מתווה מהיר לשיפור איכות הרגולציה והקלה על המשק״ – ‘ניקיון אביב׳.

כלבת היא מחלה מסוכנת, חשוכת מרפא, שגורמת למוות בקרב בני אדם ובעלי חיים. המחלה מועברת בעיקר בנשיכה או במגע עם בעל חיים נגוע, והיא ניתנת למניעה כמעט בכל המקרים בעזרת שילוב של חיסונים ופיקוח. כ-90% מהאנשים בעולם שמתו ממחלת הכלבת, ננשכו על ידי כלבים נגועים במחלה. על כן, ההתחסנות לכלבת היא חובה וחיונית לשמירה על בריאות הציבור ועל רווחת בעלי החיים בישראל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן