יבול שיא
הרפת והחלב
אבטיח צהוב עם תצוגה ייחודית

חדשנות מבית "אוריג'ין זרעים"

2 דק' קריאה

שיתוף:

חברה ישראלית שמחדשת את מוצריה שנה אחר שנה, ראויה להוקרה. "אוריג'ין זרעים", נוסדה לפני שבע עשרה שנה ע"י ד"ר אייל ורדי המשמש כמנכ"ל ואחראי על הטיפוח בחברה.

 החברה ממוקמת בקיבוץ גבעת ברנר, חברה ישראלית "על מלא" אשר אינה שוקטת על שמריה, ועל רקע סדרה של פיתוחים וטיפוחים, היא בהחלט צומחת וחדשנית כאחד.

 בחברה  כיום ישנם מעל 100 עובדים בארץ ומחוצה לה.

ב"יום הפתוח" השנתי שמתקיים דרך קבע במרחב החקלאי של מושב בני דרום, הנושק לעיר אשדוד, היה זה יותר ממרענן ב-35 מעלות צלזיוס, לראות מקרוב חידושים, חלקם כבר בשווקים, ואחרים "באפייה" אחרונה, לפני יציאה למרחב הפתוח.

"אוריג'ין" מוכרת בארץ ובעולם כחברה המתמחה בטיפוח וייצור זרעי דלועיים למיניהם (אבטיח, מלון, מלפפון ודלעות שונות) מציגה השנה זני טיפוח ראשונים של עגבנייה ופלפל.

אייל שגב, מנהל השיווק של החברה, דיבר על פרויקטים מתקדמים: חלקם מסחריים, אחרים בשלבי פיתוח.

אייל שגב
אייל שגב

במה דברים אמורים?

"אנו מציגים כאן לראשונה עגבניות ופלפל, פיתוחים שלנו. העגבנייה בגודל בינוני בשם אשלי תחזיק שלושה שבועות על המדף. טעמה מעולה, נהנית מיבול טוב, מוגנת ממחלות, מאד אדומה.

עגבניות אשלי
עגבניות אשלי

פלפל – זן חדש – ג'ורדי – גדל במושבים צופר ופארן בערבה התיכונה. זן אדום, נהנה מיבול גבוה ובחודשי המכירה המרכזיים בשנה – פברואר, מרץ, אפריל, ייהנה ממחירים גבוהים".

אלה ההפתעות החדשות מבית היוצר של "אוריג'ין" ולא רק הם.

החברה, שהציגה משחר שנותיה דלועיים בגדלים שונים ובאיכויות מעולות, אינה פוסחת כמובן על כרטיס הביקור המוכר והידוע שלה. בשטח ראינו זן חדש של מלון ושמו פונטו. צורתו החיצונית מנוקדת/מפוספסת וטעמו ייחודי ובעל 15-16 אחוזי סוכר.

מלון פונטו
מלון פונטו

מה מעניין בפיתוח הזה?

"זהו מלון ייחודי בישראל, המשווק ע"י "בננות החוף" בחוף הכרמל. הם מגדלים את המלון ואנו מלווים מקצועית את שלבי הגידול. הזן הזה ייהנה מרצף ארוך יותר של חיי מדף. המרקם החיצוני לבן/צהוב ומנוקד עם פסים". לאורך ימי השבוע השני של חודש יולי פקדו את אוהל התוצרת החדשנית אורחים מרחבי תבל ובהם מקסיקו, גואטמאלה, הונדורס, צ'ילה, קולומביה, ברזיל, יוון, תורכיה ועוד.. לחברה חברות בנות שפעילות בעולם הגדול: במקסיקו, ספרד, ברזיל, צ'ילי וארצות הברית, ונאמנים עלינו הדברים של מנהל השיווק, אייל שגב, המשקפים את רוח וחזון החברה: "אנחנו מנסים להביא מוצרים חדשים, בעלי ערכים מוספים בשווקים שאנו פעילים בהם, בטעמים שונים, בצורות שונות ועם עמידות נגד מחלות שונות, בכדי לאפשר את הפחתת השימוש בכימיקלים במהלך הגידול. אנחנו חברה צומחת ומחדשת כל העת".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אבי לב כבר בן 83 ולאורך שנות חייו, גם כשעבד כשכיר במשך 34 שנה ב"האחים מילצ'ן", תמיד היה חקלאי ופרדסן * לפני כחודש השיק את "לב של חקלאי" – ספר זכרונותיו, מנעוריו כחקלאי וכאחיו
10 דק' קריאה
אני כותב כמה ימים לפני יום הזיכרון לחלל צה"ל ויום העצמאות. מלא רגשות ובעקר תפילות – אני מאחל לכל החטופים לחזור הביתה מהר, שכוחות הביטחון ישמרו על השלום ועל עצמם, שכל הפצועים והמשפחות שעברו
3 דק' קריאה
במושב משֹואות-יצחק בדרום יש שתי אנדרטאות זו לצד זו – האחת לזכר הנספים בשואה והשנייה לזכר הנופלים במלחמות ישראל * אבנר חורש – מורה דרך וחבר המושב דור שני – מספר על תולדות היישוב,
6 דק' קריאה
שחקנית החיזוק בת ה־107 שבוחרת להסתכל קדימה * תמיד מעדיפה לראות את הכוס החצי מלאה  השבוע סיפר לי מושבניק שלא מזמן הוא חגג יום הולדת 70. איחלתי לו מזל טוב ושאלתי איך חגגו. בקול
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן