you can look here xxx free
indiansexstories
tu dai tai tu.
יבול שיא
הרפת והחלב
יבול הרימון יעמוד השנה על 40 אלף טון ירון בלחסן

ארגון מגדלי הפירות: יבול הרימון יעמוד השנה על כ- 40,000 טון

3 דק' קריאה

שיתוף:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ירון בלחסן, מנכ"ל ארגון מגדלי הפירות מוסר כי, יבול הרימון יעמוד השנה על היקף של כ- 40,000 טון בדומה לאשתקד, כאשר בשנת 2019 עמד היבול על כ- 55,000 טון.

במהלך השנים האחרונות חל צמצום ניכר בשטחי גידול הרימון בארץ, זאת כתוצאה מירידה מתונה בייצוא הרימון מישראל, בין הירון מיתר בשל התחרות הגוברת בשנים האחרונות עם מדינות שכנות

קטיף רימונים
קטיף רימונים

. בשנה האחרונה אף בוצעו עקירות מטעי רימון ברחבי הארץ שצומצמו בכ- 10% נוספים. כיום עומד היקף שטחי גידול הרימון בארץ, על פני כ- 14,000 דונם, מתוכם כ- 12,500 דונם מניבים וכ- 1,500 דונם מטעים צעירים, לעומת כ- 15,000 דונם שטח כולל בשנה שעברה ובשנת 2019- כ- 20,000 דונם.

בתקופת חגי תשרי צורכים הישראלים כ-6000 אלף טון רימונים. כחלק מגידול בהיקף הצריכה המקומית, בשנים האחרונות- של פירות טריים, בשיעור ניכר מכ- 4,000 טון בשנת 2000 לכ- 14 אלף טון פרי טרי למאכל בשנה כיום, כאשר הצריכה לנפש עומדת על כ-4 ק"ג רימון למאכל, כולל מיץ רימונים, שיכר וחומץ רימונים ועוד.

"ההערכה הגוברת לפרי הרימון בשל סגולותיו הבריאותיות הרבות, מביאים בכל שנה לעלייה נוספת בצריכתו, הרימון נחשב לעשיר במרכיבים נוגדי חמצון המסייעים במניעת התפתחות טרשת עורקים, מחלות לב, יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, שבץ מוחי ובעל תכונות אנטי-אייג'ינג" אומר כהן ומוסיף, "הרימון הישראלי הוא המבוקש ביותר בעולם.

יבול הרימון יעמוד השנה על כ- 40,000 אלף טון

מגדלי הרימונים בארץ נחשבים למובילים בתפוקה לדונם, באיכויות הפרי, וכן מבחינת שיטות הגידול והטכנולוגיה המתקדמת הנהוגה במטעי הרימון בארץ. מדי שנה אנו מארחים חקלאים מכל העולם המגיעים ללמוד כיצד לגדל את הרימון המובחר ביותר".

את הרימון מגדלים בצפון הארץ על כ- 2,000 דונם, במושבות השומרון כ- 3,000 דונם ובדרום הארץ כ- 9,000 דונם, המטופחים על ידי 400 מגדלים. מחיר ק"ג רימונים למאכל נע בין 3-6 שקלים עבור החקלאי.יבול הרימונים בארץ מיועד לשוק המקומי, ליצוא ולתעשייה.

רימונים בגליל העליון
רימונים בגליל העליון – יסוד המעלה

ירון בלחסן מנכל איגוד ארגון מגדלי הפירות מציין, כי עונת קטיף הרימונים בארץ בעיצומה ותמשך עד חודש דצמבר.

"למרות החום הכבד בחודשי הקיץ, יבול הרימון לדונם יהיה דומה לממוצע הרב שנתי, ולא נראה נזקים רבים בפרי.

כדאיות כלכלית לחקלאים לייצא רימונים

החום מאפשר קטיף מוקדם יותר של הפרי ורמת החמיצות שלו יורדת וכך מתקבל פרי מתקתק יותר, המתאים במיוחד למיץ טרי או תעשייתי", אומר בלחסן ומוסיף, כי ייצוא הרימון אשתקד, עמד על כ- 6,000 טון בלבד, הנמוך ביותר מזה 15 שנה, ולהערכתו יגיע השנה ייצוא הרימונים לנתון גבוה יותר משנה שעברה ויעמוד על כ- 10,000.

"עדיין לא ברור אם תהיה כדאיות כלכלית לחקלאים לייצא רימונים, בשל תחרות גוברת בשווקים הבינלאומיים, בעיקר מסיבות מאקרו כלכליות וזאת על אף שהפריון לדונם ואיכות הפרי בישראל טובים יותר משל המדינות המתחרות העיקריות: טורקיה, מצרים וספרד" אומר בלחסן.

מנתוני מכון היצוא עולה, מגמת יצוא הרימונים נמצאת בירידה. בשנת 2019 עמד הייצוא של הרימונים על 19 מיליון דולר, ירידה של 15% בהשוואה לשנת 2018.

78% מייצוא הרימונים מופנה למדינות אירופה ובעיקר לצרפת, גרמניה והולנד וחלקם לרוסיה ולמזרח הרחוק.

בנוסף לשיווקו של הרימון כפרי טרי הוא משמש גם לתעשיות המזון והמשקאות, תעשיית הקוסמטיקה, תוספי מזון להזנת בעלי חיים ולשימוש בייצור מוצרים פארא-רפואיים.

מומלץ לסחוט מיץ רימונים, יחד עם קליפתו

בארץ מטפחים מספר זני רימון, בעלי גרגרים חמוצים וגרגרים מתוקים. הזן הנפוץ והמבוקש ביותר בארץ ובחו"ל הוא ה"וונדרפול", רימון גדול, חמוץ מתוק שצבעו אדמדם. זן נוסף המבוקש בארץ ונחשב לזן המיתולוגי הינו "ראש הפרד".

בשנים האחרונות מרבית מהעצים הוחלפו לטובת עצים מהזנים האדומים, המוקדמים: "עמק", "עכו" ו"שני", ובאמצע העונה זן "116".

בארגון מגדלי הפירות ממליצים- מומלץ לסחוט מיץ רימונים, יחד עם קליפתו וכך להוסיף את הערכים התזונתיים הגבוהים שבקליפה, שהיא החלק הבריא ביותר בפרי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

אם לפני עשור היה ניתן ב-2,000 שקלים לחודש לגור בדירת שני חדרים במושב ולהנות מדירת קרקע עם גינה ופרטיות ואיכות חיים, הרי שכיום ב-2,000 שקלים לא תמצאו אפילו דירת חדר במושב סטנדרטי, שאינו מרוחק יותר מ-30 קילומטרים ממרכזי ערים גדולות.   תשתיות מפותחות, כבישים מהירים, מרכזים מסחריים, כמו גם
4 דק' קריאה
"אנחנו יצרנים של מיצוי נוזלי של קומפוסט שמכיל כמות ומגוון עצומים של חיידקים, פטריות ומיקרואורגניזמים נוספים שהפעילות שלהם היא קריטית לפוריות הקרקע" מכירים את המושג חקלאות מחדשת? שמעתם היכן שהוא על הנושא הזה? אם לא אז
4 דק' קריאה
 לד"ר הני זובידה, מרצה למדע המדינה במכללת עמק יזרעאל, יש מדור בערוץ הכנסת בשם "משכן לילה" שבה הוא מביע את דעתו על נושאים שונים ומראיין אנשים שלדעתו יכולים לתרום לדיון. את המדור על שידוריו ניתן למצוא ביו-טיוב. 
4 דק' קריאה
אלון קשי היה קצין ביטחון בקונסוליה הישראלית בניו יורק, בזמן בו אירעה התקפת הטרור. צילומים ומסמכים מאותו אירוע מטלטל נשמרו אצלו בקופסה שחזרה אתו ארצה. בנו גילה את הקופסה במהלך ניקיונות בית בתקופת הקורונה  ה-11 בספטמבר 2001 נצרב בתודעתנו
4 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן