יבול שיא
הרפת והחלב
קמפיין אין חקלאות אין עצמאות

ליברמן פועל להפיכת ישראל למדינה ללא חקלאות

2 דק' קריאה

שיתוף:

אמר היום יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, עמית יפרח. לדבריו שר האוצר פועל להפיכת ישראל למדינה ללא יכולת עצמאית לייצור עצמי וביטחון מזון. הנהגת החקלאים יוצאת בקמפיין אגרסיבי נגד מדיניות הממשלה בנושא הרפורמה בחקלאות

״הכל מסך עשן אחד גדול! ליברמן פועל להפיכת ישראל למדינה ללא חקלאות וללא יכולת עצמאית לייצור עצמי וביטחון מזו. והכל בחסות יוקר המחיה שאינו קשור כלל לפירות וירקות אלא בעיקר בדיור, בחשמל, בארנונה,  בדלק שמשלמים אזרחי המדינה," אמר היום עמית יפרח, מזכ"ל תנועת המושבים ויו"ר התאחדות חקלאי ישראל.

לדברי יפרח: "שר החקלאות לראשונה בהיסטוריה פשוט לא קיים ואין הצדקה למשרד חקלאות שמחסל ענפים ואזורים אסטרטגיים בעוטף עזה ובגולן. אין פה עבודת מטה ואין פה חשיבה לטווח הארוך.

"במלחמה נגד החקלאים יש מפסיד אחד והוא הצרכן. הורדת המכסים וייבוא לא יגרום להורדת מחירים לצרכן, אלא לחיזוק מונופול היבואנים. אני קורא לראש הממשלה נפתלי בנט – אל תיתן לחיזבאללה לנצח את חקלאי הגליל ואל תיתן לחמאס לנצח את חקלאי עוטף עזה. עצור את הרפורמה החד צדדית הזו אשר תשמיד אלפי משקים חקלאיים ותפגע בצרכן."

מוקדם יותר בבוקר הודיעו מנהיגי החקלאים כי הם מגבירים את האש במלחמה נגד רפורמה חד צדדית בחקלאות- ויוצאים בקמפיין: "בלי חקלאות – אין עצמאות!" במסגרת

המלחמה נגד רפורמה חד צדדית בחקלאות. מדובר בקמפיין דיגיטלי חדש נגד הממשלה בראשות נפתלי בנט.

על רקע חתימת השרים באופן חד צדדי על צווי הייבוא של הדבש, הביצים, הדגים הבשר ושמן הזית וכוונתם של שרי האוצר והחקלאות לחתום באופן חד צדדי גם על צווים להפחתת המכסים על ייבוא של פירות וירקות, החליטו ראשי ההנהגה החקלאית: שי חג׳ג', יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש מוא"ז מרחבים, דובי אמיתי, יו״ר המגזר העסקי והתאחדות האיכרים, עמית יפרח, יו״ר התאחדות חקלאי ישראל ומזכ״ל תנועת המושבים, ניר מאיר, מזכ״ל התנועה הקיבוצית, אבשלום (אבו) וילן, מזכ"ל התאחדות חקלאי ישראל ויעקב בכר, יו״ר הארגונים הכלכליים של הקיבוצים, לצאת בקמפיין נגד הממשלה בראשות נפתלי בנט ונגד ההחלטה לחסל את החקלאות, דווקא בימים שבהם המלחמה באוקראינה ממחישה את השלכות חיסול הייצור המקומי.

לטענת מנהיגי החקלאים: "מה שלא הצליחו לעשות נסראללה וראשי החמאס עושה ממשלת השינוי להתיישבות החקלאית בגולן, בגליל, בנגב, ובעוטף עזה."

את הדברים הללו טוענים בהנהגה החקלאית לאחר שמודל מוכר ובינלאומי שפיתחו שני חוקרים בכירים בפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, הציג נתונים מדאיגים בנוגע לרפורמה החד צדדית שמובילים  שרי האוצר והחקלאות, שבמידה ותצא לדרך כפי שהיא, תהווה פגיעה של עשרות אחוזים 50%-65% בהכנסות של חקלאי הנגב, עוטף עזה הגליל העליון ורמת הגולן ויעלמו שטחי גידול עצומים של פירות וירקות.

בהנהגה החקלאית מטיחים, כי: "הממשלה בראשות בנט החליטה להוציא גזר דין מוות כנגד החקלאות הישראלית ולהפקיר את ביטחון המזון בישראל בידי זרים, בשעה שהעולם כולו פועל הפוך לאור משבר האקלים והמלחמה באוקראינה."

עוד הם מציינים בקמפיין: "החקלאות הישראלית אינה שונה ממחסני חירום של דלק או תחמושת.  היא הביטחון של כל אחת ואחד מאיתנו בכל מזג אויר, בכל מצב ביטחוני, בחירום ובשגרה.  מי שמחזיק באמצעי הייצור יעמוד גם מול הגדול שבמשברים."

לינק לקמפיין: https://go.gimalaya.co.il/farmers/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ניהול משק החשמל בקיבוצים הפך למורכב במיוחד והוא כולל אחריות על רכישת חשמל ומכירתו, גביית תשלומים, תחזוקת תשתיות והיכרות עם הרגולציה המשתנה  * חברת משקי רם, שפועלת בכ-40 קיבוצים, מתמחה בכך ותוכל ולחסוך לכם
3 דק' קריאה
הצלם הבינלאומי נפתלי הילגר מגן-נר שבגלבוע נוסע ברחבי העולם, מגלה תרבויות לא ידועות ומצלם נופים ואנשים * בתמונותיו ניכרים סקרנות, רגישות והקשר האנושי שהוא ניחן בהם * מאז ה-7 באוקטובר הוא מקדיש חלק מזמנו
9 דק' קריאה
על הגדות פסח בהתיישבות העובדת  סדר הפסח הוא הטקס הביתי-משפחתי החשוב ביותר בשנה. לאורך ההיסטוריה קיימו אותו בארץ ובגולה, גם בתנאים קשים ובלתי אפשריים כמעט. העיסוק המרכזי הוא קריאה בהגדה של פסח. במאות השלוש-עשרה
3 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן