יבול שיא
הרפת והחלב
צביקה כהן 1

מי יהיה מנכ"ל מועצת הצמחים?

2 דק' קריאה

שיתוף:

בימים אלה, של סוף חודש מרץ, אמורה להתפרסם החלטה על בחירתו של מנכ"ל חדש למועצת הצמחים. יו"ר המועצה איציק שניידר הקים ועדת איתור לבחירת מנכ"ל למועצה וחברים בה נציגי כל ענפי הצומח הפעילים במועצת הצמחים.

בראש הוועדה ניצב יו"ר המועצה איציק שניידר וחברי הוועדה הם: מאיר יפרח מזכ"ל ארגון מגדלי ירקות, נציג המושבים ואורן ברנע מקיבוץ סעד, נציג הקיבוצים בארגון המגדלים; רני בר-נס, יו"ר ארגון מגדלי פירות במועצת הצמחים וגיורא מרום, מנכ"ל חברת גרנות-אבוקדו; אור שפירר יושב ראש ארגון מגדלי הדרים וד"ר ג'מאל מדלאג',יושב ראש ענף הזיתים במועצת הצמחים. עו"ד שאול פלס, פעיל שנים בתחום הייעוץ המשפטי בגופים המרכזיים בחקלאות, הוא היועץ המשפטי של ועדת האיתור.

נודע ששמונה ממלאי תפקידים במילייה החקלאי הגישו מועמדות למשרה הרמה במועצת הצמחים. בעת כתיבת שורות אלה נודע לי שבמרוץ נותרו שניים: צביקה כהן, עד לפני ארבעה חודשים סמנכ"ל בכיר למימון והשקעות במשרד החקלאות ואסף שמיר, סמנכ"ל בחברת הביטוח לנזקי טבע (קנט).

כשתתקבל ההחלטה על מנכ"ל חדש, יהיה על יושב ראש המועצה להביאה לשר החקלאות ופיתוח הכפר ח"כ אבי דיכטר, שהוא חייב על פי התקנון לאשר את המינוי.

אם אכן כהן יהיה האיש, אין סיבה שבעולם שהשר לא יאשר את החלטת ועדת האיתור. די אם ניזכר בדברים שאמר השר לצביקה כהן, עם פרידתו מהמשרד, עת שיבח אותו על תרומתו רבת השנים לחקלאות ישראל ועל עבודתם המשותפת מאז השר דיכטר החל בתפקידו.

צביקה כהן נחשב איש מקצוע מעולה בעבודתו במשרד הממשלתי ובעל יחס אישי מצוין אל מול חקלאים רבים שנזקקו לתמיכה בהשקעות כאלה ואחרות.

כאשר סיים צביקה כהן את תפקידו במשרד החקלאות ב-1 בדצמבר 2023, הוא נזקק לתשעה חודשים של צינון, בהיות מועצת הצמחים גוף סטטוטורי, שנתמך על ידי משרד החקלאות. נודע שצביקה כהן הצליח להשיג הקלה בתקופת הצינון מתשעה לשישה חודשים. אם אכן יאושר על ידי ועדת האיתור, תקופת הצינון שלו תסתיים בחודש מאי 2024. עתה נמתין להחלטת ועדת האיתור, כדי שנוכל לברך על המוגמר.

מאז פרישתו של צבי אלון מתפקיד מנכ"ל מועצת הצמחים, בשלהי שנת 2023, מילא את התפקיד איציק שניידר, שהוא בעת ובעונה אחת גם יו"ר וגם מנכ"ל של מועצת הצמחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מורן חג'בי, תושבת מושב יכיני וחברת הנהלת המועצה האזורית שער הנגב, מתארת את היכרותה עם ראש המועצה אופיר ליבשטיין, שיצא מביתו בכפר עזה עם נשק ונהרג בקרב מול המחבלים, בו נרצח גם בנו עידן
4 דק' קריאה
שר החקלאות, חה"כ אבי דיכטר, נפגש עם שר העבודה התאילנדי לצורך העמקת שיתופי פעולה בתחום החקלאות * השר דיכטר: "אחרי מאמצים בינלאומיים רבים אנחנו מקדמים היום בשורה נוספת לחקלאות הישראלית ולציבור החקלאים – עובדים
2 דק' קריאה
אמר מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה בצל המלחמה  מזכ״ל תנועת המושבים ויו״ר התאחדות חקלאי ישראל, עמית יפרח השתתף בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה בצל המלחמה,
2 דק' קריאה
כלים חקלאיים? אומנות מקומית? הרדיו הראשון? בכנס הארכיונאים דנו בשאלה מה חשוב להשאיר לדורות הבאים *תמונה ראשית: "מפת שבילי הזיכרון היישובי" תוביל את המבקר בין אובייקט אחד למשנהו. צילום: יובל דניאלי  לאחרונה הרצאתי בכנס
3 דק' קריאה
פירות הקיץ המתוקים מתחילים להיקטף תחת האיום מלבנון. על אף הרצון העז של החקלאים לקטוף את פרי עמלם, חלק מהתוצרת יירקב על העצים בשל המצב הביטחוני *תמונה ראשית: מטע דובדבנים בצפון רמת הגולן. ככל
5 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן