יבול שיא
הרפת והחלב
חילוץ תל מונד קרדיט משרד החקלאות

מפקחי משרד החקלאות חילצו למעלה מ-70 כלבים חולים ופצועים מכלבייה מאולתרת בתל מונד

2 דק' קריאה

שיתוף:

מפקחי משרד החקלאות בשיתוף תחנת משטרת כפר סבא, חילצו למעלה מ- 70 כלבים שהיו במצב בריאותי ירוד מבית מחסה מאולתר בתל מונד. הכלבים חולצו מהמקום והועברו לטיפול רפואי ושיקום במתקן המוגן של משרד החקלאות. לאחר שיקום, ובעזרת עמותות הפועלות למען בעלי החיים, תינתן האפשרות להחזירם או להעבירם למקום מתאים.

מפקחי משרד החקלאות מצאו מעל ל-100 כלבים (!!) בבית מחסה מאולתר בתל מונד. רבים מהכלבים רזים, חלקם סובלים מפצעי נשיכה, מלאים בקרציות ופרעושים, וחלקם חולים ולא מטופלים. כמו כן, עולה כי במקום אין תנאים בסיסיים עבור מחייתם.

על פי החשד, המקום מנוהל על ידי אספנית כלבים שמוכרת מזה שנים רבות למשרד. עמותת "חברים לחיים" נרשמה לפני כעשור כעמותה, אבל גם לפני רישומה כעמותה וגם אחריו, הארגון לא הצליח לעמוד בדרישות רשם העמותות וגם לא בדרישות הווטרינריות להחזקת הכלבים. במהלך השנים נערכו ביקורות רבות במקומות השונים בהם הוחזקו הכלבים, ניתנו הנחיות בנוגע לגידול הכלבים ואופן החזקתם ובעבר אף נתפסו כלבים שהיו בחזקתם. לפני כשנה עברה ה"עמותה" לכלבייה בתל מונד ומאז המשרד ערך מספר ביקורות במקום והנחה כיצד לטפל בליקויים, כך שיובטחו תנאי מחייה בסיסיים עבור הכלבים בהתאם לחוק ולצרכיהם. אולם, אלו עלו בתוהו, ולאחר מספר ביקורות בהן נמצא כי מצבם הבריאותי של הכלבים מתדרדר, ואינו מטופל כנדרש, נאלצו המפקחים לחלץ למעלה מ-70 כלבים מהמקום, במטרה להבטיח את בריאותם ורווחתם.

הצוות שהגיע למקום מצא כלבים המוחזקים במתחמים בקבוצות שאינן מתאימות, בחלקן נראו כלבים נלחמים אלה באלה ובחלקן הוחזקו זכרים ונקבות שאינם מעוקרים. במהלך החילוץ נמצאו ממצאים קשים: ריח חריף של פגרים נישא במקום האפוף זבובים שעקצו ונשכו את כל הנוכחים במקום, כלבים ובני אדם; כלבים רבים נמצאו סובלים מרזון, פצעים שלא טופלו ונגעים בעור שלא אובחנו; ונראו כלבים הסובלים מבעיות התנהגות וחרדה. כל אלה מקשים ויקשו בהמשך על הסתגלותם ואימוצם לבית חם ואוהב. כאמור, הכלבים הועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות, שם הכלבים הזקוקים לכך קיבלו טיפול בריאותי דחוף עוד ביום ההעברה וכל הכלבים יעברו בדיקה רפואית, שיבוב וחיסון בימים הקרובים. כמו כן, יעברו הכלבים שיקום התנהגותי, יעוקרו ויסורסו ולאחר מכן, תינתן האפשרות להחזירם ל"חברים לחיים" באם המקום ישופץ ויותאם להחזקת בעלי חיים, להעבירם לעמותות אחרות או לאמצם.

לאחר חילוץ הכלבים, בבית המחסה נשארו כ-25 כלבים במצב בריאותי יציב, אשר המחזיקה התחייבה לטפל בהם. במשרד החקלאות מעריכים ומקווים כי מחזיקת המקום תוכל לטפל כראוי בכלבים הנותרים ולנצל את הזמן הקרוב לשיפור תנאי ההחזקה. על מנת לוודא כי כל הליקויים שנמצאו טופלו, וכי הכלבים הנותרים זוכים לטיפול הרפואי לו הם ראויים, אנשי המשרד ימשיכו לעקוב ולערוך ביקורות במקום.

‎משרד החקלאות חוזר וקורא לציבור הרחב להמשיך ולדווח על כל מקרה שבו עולה החשד לפגיעה ברווחת בעלי החיים, למוקד משרד החקלאות הזמין 24/7, בטלפון 6016*.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה
נחמיה מצוינים ממושב הודיה מספר לעמרם קליין על השתלשלות חיו ואיך הצליח לשלב בין חקלאות לחיים כלוחם אש במערך הכבאות וההצלה * סיפור חיים  נחמיה, יו"ר עמותת רֶשֶֶף, איגוד הגמלאים של מערך הכבאות וההצלה,
3 דק' קריאה
בשעה טובה ולאחר שנה מאומצת ועקבית, הערב התכנסה ועדת המנכ״לים שהוקמה מכח החלטת ממשלה 1752 לעניין קביעת מכסת עובדים זרים, בה קבענו לראשונה כי מכסת העובדים הזרים לחקלאות תעמוד בשנה הקרובה על 70,000. בהתאמה,
״מדובר בהחלטה חשובה אשר מחזקת את החקלאים בישראל המשוועים לידיים עובדות כדי לספק תוצרת חקלאית ולהמשיך ולחזק את ביטחון המזון של אזרחי ישראל. חקלאי ישראל ממשיכים לעבוד ולעבד את אדמותיהם בגבולות, זאת תחת אש

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן