יבול שיא
הרפת והחלב
פרופסור אלי פיינרמן

נפתחים מכרזים, מאיישים תפקידים, בלעדי!

2 דק' קריאה

שיתוף:

ההנהגה היוצאת במשרד החקלאות, פורר את קאופמן-פס, הותירה בצאתה מבית דגן שובל ארוך של תפקידים שעובדים ברמות שונות שיוועו להתקדם דרכם בסולם הדרגות.

מבדיקה שערך המנכ"ל החדש במשרד הממשלתי, אורן לביא, התברר כי שבעים! עובדים נותרו על מקומם ונחסמה דרכם לשדרוג מעמדם המקצועי.

המנכ"ל ביקש בשלב ראשון רשימה מצומצמת של עובדים במשרות שחייבים לעבור לאלתר מכרזים, אחרי שהתברר שתפקידים מרכזיים רבים במשרד מאוישים על ידי ממלאי מקום בלבד.

בהנחיית המנכ"ל יצאו המכרזים הראשונים לדרך. ועדת מכרזים בראשות מנהלת מחוז במשרד הפנים בחרה בפארוק דאבור מבית ג'אן למשרת מנהל מחוז הצפון במשרד החקלאות. במכרז אחר נבחר שגיא גולי מהקיבוץ הדתי שומריה לתפקיד מנהל מחוז נגב/דרום.

המנכ"ל אורן לביא הופתע עד מאד מהחלטת מנכ"לית משרד החקלאות היוצאת שהציבה עובד בכיר שמתגורר בצפון המדינה, כממלא מקום מנהל מחוז הדרום. סלמאן אלשיך משפרעם נאלץ היה לשהות בדרכים שעות על שעות כדי להגיע ממקום מגוריו למקום עבודתו, ועוד לא להיות במשרה קבועה בתפקיד.

עד כה התקיים מכרז גם לתפקיד מנמ"ר – מנהל מערכות מידע במשרה קבועה, אולם התברר שהאיש לא הודיע למעסיקיו הקודמים על מועמדותו למשרה במשרד החקלאות ולכן החלטת ועדת המכרז עדיין לא מומשה. בהמשך צפוי להתקיים מכרז לתפקיד מנהל השירותים להגנת הצומח ולביקורת. כרגע מכהנת בתפקיד סגנית המנהל הקודם, שלומית ציוני, במעמד של ממלאת מקום.

בהנהלת משרד החקלאות יקימו בקרוב ועדת איתור לבחירת ראש מינהל המחקר החקלאי. חמישה עשר חודשים אין לוולקני מנהל קבוע, מאז פרישתו לגימלאות של פרופסור אלי פיינרמן ואחרי שאחריו שובצו על ידי השר פורר והמנכ"לית שלו בזה אחר זה שני ממלאי מקום, בלא שהוקמה ועדת איתור לאיוש התפקיד הבכיר.

בינתיים האריך המנכ"ל ב-15 במרץ את כהונתו של ממלא המקום השלישי, ד"ר שמואל אסולין, המכהן בו זמנית בתפקידו כמנהל היחידה לקשרי חוץ בוולקני, לתקופה של שלושה חודשים. במהלך תקופה זו תוקם ועדת איתור ומועמדים שיראו עצמם ראויים לתפקיד יוכלו להגיש את מועמדותם.

ממקור מהימן במשרד החקלאות נודע לנו כי הנהלת המשרד שכרה חברת ייעוץ ארגוני שתבחן דרך חדשה לניהול יחידת הפיצו"ח – פיקוח על צומח וחי במשרד. היחידה מתנהלת זה חודשים אחדים ללא מנהל קבוע, אחרי שהמנהל הקודם, רואי קליגר, מצא את מותו בתאונה טרגית. משרד החקלאות מבקש לשנות את המבנה הקיים של היחידה ולמנות בעלי תפקידים לעמדות ניהול ביחידה.

עם סגירת הגיליון נודע לנו שמנכ"ל משרד החקלאות החליט לאייש את משרת המשנה למנכ"ל. יש לו מועמד לתפקיד עם רקורד ציבורי מוכח. שמו הועבר לנציבות שירות המדינה ואחרי שזו תאשר את המינוי, הוא יחל לכהן בתפקידו.

ההנהגה הקודמת בבית דגן שיבצה בתפקיד המשנה למנכ"ל את הגברת אירינה אטינגר-ויינשטיין, שבתפקיד קודם הייתה דוברת של ראש מפלגת "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן. יודעי דבר אמרו בשעתו שאירינה שובצה בתפקיד כדי לבחון מקרוב את עבודתה של המנכ"לית במשרד החקלאות ולדווח לליברמן אם המנכ"לית עושה את עבודתה נאמנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

השטחים החקלאיים בעוטף עזה מספקים כ-50% אחוז מסך הדרישה הקלורית השנתית של אוכלוסיית ישראל * קבוצת מחקר מאוניברסיטת בן-גוריון בחנה את השפעת המלחמה על ייצור המזון בעוטף וזיהתה 16 גידולים שגידולם בישראל פגיע במיוחד
3 דק' קריאה
אומר מתן אלדר, חקלאי צעיר ממושב צופר שבערבה התיכונה, שיחד עם רעייתו תם חזר למושב ממרכז הארץ, בנה משק ולאחרונה פתח שוק איכרים מצליח בלב המושב  שלוש בצהריים. השמש במושב צופר, בערבה התיכונה, מתקיפה
4 דק' קריאה
אבי סיילס, מוסיקאי ממושב עזריקם, אימץ חייל בודד ממשפחה חסידית אמריקאית, דובר יידיש, שחזר בשאלה * עתה, כעבור שנה, הצעיר הוא כבר קצין בצה"ל, שולט בשתי שפות שהיו חדשות לו – עברית ואנגלית *
8 דק' קריאה
בית משפט השלום בב"ש קיבל לאחרונה תביעה שהגישה רמ"י נגד זוג ממושב הודיה, על שימושים חורגים שביצעו וחייב אותם לפנות ולסלק את השימוש ולשלם דמי שימוש בסך של כ-320,000 ש"ח  העובדות   הנתבעים הינם בני
3 דק' קריאה
אורי אדלר, יזהר טוגנדהפט – הארגון לחקלאות אורגנית דוד סילברמן, אריה יצחק, מולי זקס, מאיה שניט-אורלנד – שירות ההדרכה והמקצוע אשר איזנקוט  ז"ל– מדריך שירות שדה בגימלאותאפרים ציפלביץ, שירות שדה, מו"פ בקעת הירדן הקומפוסט
8 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן