יבול שיא
הרפת והחלב
30.1.23

נפתח הסניף הראשון ברשת מרכולבו של גרנות

2 דק' קריאה

שיתוף:

היום (30.1.23) נחנך הסניף הראשון ברשת המרכוליות החדשה "מרכולבו" בבעלות קבוצת גרנות. הסניף ממוקם במושב מי עמי שבוואדי ערה, אחד מ 43 קיבוצים ומושבים הבעלים בארגון. בבסיס הרעיון, אומר עמית בן יצחק, יו"ר גרנות, "עומדת ההבנה שבמקרים רבים למרכולית בודדת, בעיקר בישובים קטנים ומרוחקים, קשה לשרוד במציאות הכלכלית שלנו. בעוד רשת שבה ישובים גדולים וקטנים יחד יכולה להציג התכנות כלכלית ולעמוד באתגרים".

במסגרת ההסכם בין גרנות, הארגון האזורי, לכל ישוב תהיה רשת מרכולבו אחראית לשיפוץ ולהקמת הסניף, לרכש ולניהול המלאי והעובדים. השאיפה היא להעסיק עובדים מהישוב כדי לשמור על קשר ועל אופי המקום.  "אנחנו רוצים קהילות חזקות ומבינים שחלק מהאחריות שלנו היא לאפשר להן לקיים את המוסדות הדרושים לאורחות החיים בישוב", בן יצחק מוסיף.

מי עמי
מי עמי

"במקביל", הוא מסביר, "יש לנו כארגון חקלאי סל מוצרים שאנחנו מעוניינים לקרב למדף ויודעים לעשות את זה בצורה איכותית מחד וכדאית מאידך". לדוגמא, התוצרת החקלאית ברשת החדשה מסופקת דרך מרלו"ג צומח גרנות, רובם ככולם גדלים על ידי חקלאי גרנות במשקי גרנות ובמשקים שותפים למיזם בכל רחבי הארץ. העוף והפטם גם הם תוצרת קורניש שבבעלות גרנות ועוד.

בימים אלו עובדים על שיפוץ 3 סניפים נוספים ברשת – בלהבות חביבה, בחורשים ובשדה יואב שהינו הסנונית הראשונה להצטרפות קיבוצים שאינם ממשקי גרנות. החלום הינו רשת גדולה, חזקה ובפריסה ארצית בבעלות משותפת שלארגונים קיבוציים נוספים. אנחנו בשלב הראשון להפיכת החלום למציאות, עובדים בכל הכוח, מזמינים כל קיבוץ ומושב שמעוניינים לשמוע על המיזם ליצור עימנו קשר ומקווים להשיק כ-20 סניפים במהלך השנה הקרובה.

2 1

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתחיל בהודעה של דוברות המשטרה – גניבות בקר בשווי של מאות אלפי שקלים. כתב אישום הוגש באמצע ינואר האחרון, בגין עבירות של גניבות בקר וקשירת קשר לביצוע פשע נגד 3 נאשמים, שגנבו עשרות פרות
2 דק' קריאה
משפ' יעקב עדיין ממשיכה ברפת רציתי מאוד לבקר ברפתות השכנות בחבל תענך שהולכות ונעלמות וכך, היה מרגש מאוד לפגוש את זוג המבוגרים – רחל ואליהו יעקב, יחד עם ירמי בנם הצעיר, שהוביל אותי בחום.
7 דק' קריאה
יוחאי קמחי בעין חרוד איחוד קצת לפני המלחמה יצאתי לפגוש איש מיוחד בעין חרוד עם עשייה בלתי פוסקת במשך עשרות שנים, עם דגש על הרפת. כל הפיתוח בענפי החקלאות בקיבוץ עין חרוד איחוד, עבר
6 דק' קריאה
פוסט אחד שהניע אנשים רבים בתקופת המלחמה שנים רבות שאני מלווה את רפתות העוטף במסגרת תפקידיי בענף. במבצעים הביטחוניים המיוחדים, השתדלתי להתנדב ליום-יומיים בחליבות ברפת, שהעובדים שלה פונו בצו צבאי והיא נשארה ללא צוות.
3 דק' קריאה
חודשים רבים של השקעה בקידום המועמדות בכל משקי הקיבוצים וביום שלישי 14.2 התקיימו הבחירות והדרמה הייתה גדולה. בשעות הלילה נספרו הקולות וליאור שמחה נבחר לתפקיד מזכ"ל התנועה הקיבוצית. הוא יחליף בתפקיד את ניר מאיר
2 דק' קריאה

הרשמו לניוזלטר

השאירו את הפרטים והישארו מעודכנים!

דילוג לתוכן